Deweloper w małym mieście

Obecnie pod szyldem Emmerson funkcjonuje osiem oddziałów własnych oraz siedem franczyzowych. Firma poszykuje partnerów w miastach średniej wielkości, dawnych i obecnych stolicach województw, gdzie nie posiada jeszcze oddziałów. Potencjalny franczyzobiorca sieci powinien dysponować biurem o powierzchni co najmniej 45 m2. Placówka musi znajdować się w centrum miasta przy ruchliwym trakcie. Nie musi być własnością przedsiębiorcy, ale może być przez niego wynajęta.
– Poszerzanie portfela usług oraz sieci biur generuje dodatkowe koszty. Zakładamy jednak, że będą one zrekompensowane dzięki lepszej pozycji rynkowej całej grupy Emmerson – mówi Lesław Piszewski, pełnomocnik zarządu ds. rozwoju sieci franczyzowej Emmerson. – Jako grupa stosujemy zasady cross sellingu, polecając nawzajem swoje usługi.
Emerson zajmuje się sprzedażą i wynajmem nieruchomości komunalnych oraz mieszkań zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Świadczy także usługi analiz rynku i wyceny nieruchomości, doradztwa inwestycyjnego i kredytowego oraz zarządza nieruchomościami. Firma współpracuje z deweloperami zajmując się komercjalizacją ich inwestycji.
– Nasza współpraca z deweloperami rozwija się bardzo dynamicznie. W ofercie mamy już ponad 70 inwestycji mieszkaniowych, głównie na zasadzie umów otwartych, ale komercjalizujemy również kilka inwestycji na wyłączność – dodaje Lesław Piszewski.
Poza uiszczeniem opłaty licencyjnej w wysokości 20 tys. zł przedsiębiorca musi zadeklarować, że posiada własne fundusze zapewniające funkcjonowanie biura przez co najmniej trzy miesiące, przy założeniu braku przychodów. Do tego dochodzi jeszcze opłata za dostęp do bazy danych Emmersona dla każdego z pracowników. Wraz z zakupem licencji wszyscy franczyzobiorcy przechodzą szkolenie, otrzymują stronę internetową, program komputerowy z systemem wymiany informacji oraz sprawdzone procedury postępowania we wszystkich segmentach rynku nieruchomości.
(boa)

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

– W Polsce stale rośnie poziom świadomości klientów, jeśli chodzi o korzystanie z usług pośrednictwa w sprzedaży czy zakupie nieruchomości – mówi Agata Korzeniewska, dyrektor sieci franczyzowej Metrohouse.
Dobry pośrednik nieruchomości zaczyna być coraz bardziej ceniony. Jak otworzyć taki biznes?
Sieć biur nieruchomości co miesiąc wybiera dwóch nowych partnerów, ale w ostatnim czasie dołączyło do niej aż dziewięć osób.
Greathouse chce otworzyć 50 placówek w Polsce. Kto może zostać franczyzobiorcą marki?
Aspect Nieruchomości rozszerzył działalność o usługi, które zagwarantują partnerom stabilny dochód na lata.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Franczyza pojawiła się na polskim rynku wraz z upadkiem komunizmu, a dziś jest fundamentem rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości. W 2023 roku chętni do założenia firmy mają do wyboru 1350 konceptów franczyzowych.
Żabka kontynuuje program dla początkujących przedsiębiorców „Bezpieczny start”. Dzięki inicjatywie sieci, ponad 50 osób otworzyło swój sklep. W tym roku liczba jego uczestników będzie jeszcze większa.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
POPULARNE NA FORUM
Greathouse gwarancją wsparcia biznesowego i sukcesu
Jeśli ktoś chce porozmawiać o założeniu biura pod naszym brandem to zapraszam na spotkanie lub kontakt mailowy/tel mail: mariusz@greathouse.pl tel: 690 550 273 Na forum...
WGN selekcjonuje partnerów
Nieruchomości zawsze były w obrocie, pośrednictwo to dobry fach na przyszłość.
Od agenta do właściciela
Z WGN współpracuje od lat, wiele nieruchomości powierzyłem w ręce agentów. Polecam każdemu.
WGN idzie na rekord
Gratulacje! To zaskakujący wynik. WGN jest znaną marką i przyciąga klientów.
Od agenta do właściciela
Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku! WGN ma znakomitych i profesjonalnych partnerów
WGN idzie na rekord
Bardzo ciekawy artykuł. Warto przyjrzeć się Grupie WGN jako pomysł na biznes.
Od agenta do właściciela
Brawo Panie Tomaszu! Widać, że nieruchomości to Pana pasja. Ciekawa franczyza, może sama zainteresuje się tematem.
Nowa franczyza w nieruchomościach
Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof