Sfinks i Eurocash łączą siły

Współpraca z Eurocashem ma być ułatwieniem dla franczyzobiorców sieci Sfinksa. Pod logo Sphinx, Wook o CHłopskie Jadło działa ponad 100 restauracji.
Środa
12.12.2012
Lider spożywczej franczyzy będzie dostarczać produkty do Sphinxa, Wooka i Chłopskiego Jadła. Co to oznacza dla franczyzobiorców tych sieci?
 

Umowa pomiędzy Eurocashem i Sfinksem wejdzie w życie najpóźniej 1 stycznia 2013 roku. Ma obowiązywać do 2015 roku, a na jej mocy spółka kierowana przez Luisa Amarala ma dostarczyć restauracjom spod znaku Sphinx, Wook i Chłopskie Jadło produkty o wartości 98 mln zł.

Eurocash będzie dostarczać produkty do wszystkich punktów sieci Sfinks Polska, w tym również punktów franczyzowych. Jak dowiedział się portal Franchising.pl, umowa nie obejmuje jednak na razie dostaw napojów. Zarząd Sfinksa zapowiada, że zmiany ułatwią pracę franczyzobiorcom.

- Współpraca z nowym partnerem będzie istotnym ułatwieniem dla franczyzobiorców, ponieważ większa liczba produktów dostarczana będzie przez jednego dostawcę, który będzie odpowiadał za ich zakup, transport i sprzedaż do restauracji – tłumaczy Bogdan Bruczko, wiceprezes zarządu Sfinks Polska. - Będzie to istotna zmiana w stosunku do dotychczasowego systemu zaopatrzenia, która pozwoli m.in. na oszczędność czasu i w dużej mierze odciążenie franczyzobiorców od kwestii dostaw. Zapewniam też, że wszystkie zmiany, które wprowadzamy, mają na celu zwiększenie efektywności kosztowej i organizacyjnej w naszych sieciach i tak też jest w tym przypadku.

Usługa świadczona przez Eurocash będzie obejmować zakup, transport oraz sprzedaż towarów do restauracji sieci zarządzanych przez Sfinks Polska. Obejmie ona również dystrybucję towarów od wskazanych przez Sfinksa dostawców, z którymi spółka ma odrębne umowy, a także produktów wytwarzanych na podstawie własnych, niejawnych receptur spółki.

- Sieć restauracji zarządzanych przez Sfinks Polska będzie jednym z naszych największych klientów w obszarze HoReCa, który rozwijamy szczególnie intensywnie od momentu przejęcia spółki Pol-Cater w 2010 roku - podkreśla Krzysztof Steć, dyrektor generalny Eurocash Gastronomia.

Niewykluczone, że współpraca ze Sfinksem to dopiero jednym z pierwszych kroków Eurocashu w procesie ekspansji na rynku gastronomicznym.

- Podpisanie umowy ze Sfinksem wpisuje się w strategię Eurocash Gastronomia, zgodnie z którą chcemy być partnerem dla sieci gastronomicznych. Obecnie obsługujemy już wiodące sieci i zamierzamy dalej rozwijać się także i w tym segmencie rynku - mówi Jan Domański, rzecznik prasowy Eurocash.

(gum)


ZOBACZ W KATALOGU

7 Street – Bar & Grill
Autorskie Lody Piccolo
Bafra Kebab
Berlin Döner Kebap
Biesiadowo
Bike Café
Bistro Krówka i Połówka
Bobby Burger
Bosko- Lody Produkcji Własnej
Browar Pinta
Burgerownie, Pizzerie, Trattorie, Kawiarnie
Carte d’Or Cafe
Chicken Kebab
Chilli Mili
Chinkalnia Restauracja Gruzińska
Chop Chop Lody Tajskie
Coffeeloffee
Coffeeshop Company
Crazy Bubble
Crazy Piramid Pizza
Crema Caffe
Cukiernia Fit Cake
Da Grasso
Dolce Lato, Gelato...The Italian way
Domino’s Pizza
Drewno i Ogień
Easy Beer
Easy Wine
Erbil Doner Kebab
Express Oriental
Express Pizza – Ta prostokątna!
Fabryka Pizzy
Falla
Fitnezja Catering Dietetyczny
Fresh Gelato
Fresh Pizza
Fruitisimo
Frytki Belgijskie w Krakowie
Gruby Benek
Jack’s Bar & Restaurant
Koku Sushi
Kołacz na okrągło
Kotlet w Bułce
Kreweta Tempura Bar
Krowarzywa
Kuchnia Marche
Lafaye
Lodolandia
Lodostrefa
Lody Bonano
Lody Marsjano
Makarun Spaghetti and Salad
McDonald’s
Meet & Fit – Slow Food
Mihiderka
Mini Melts
Ministerstwo Śledzia i Wódki
Mr Hamburger
Mr. Kebab
New York Hot Dog
New York Pizza Department
Niezłe Bydło
Olimp
Organic Coffee & more
Panda Ramen
Pan Naleśnik
Pierogarnia Stary Młyn
Pijalnia Wódki i Piwa
Pijalnie Czekolady E.Wedel
Pizza Cezar
Pizza Contenta
Pizzeria Stopiątka
Przystanek Pierogarnia
Red Hot Chicken
Restauracje Sphinx
Seta Disco, Seta Bistro
Setka Bar
Sevi Kebab
So! Coffee
Stara Pączkarnia
Stava - niezawodne dowozy
Subway
Sushi Royal
Tairoll
Tel Aviv
Tornado Café
U Lodziarzy Wytwórnia Lodów Polskich
Western Chicken
Western Tortilla
Willisch
Zdrowa Krowa Slow Food Fast
Zdrowa Micha bistro piekarnia
Zdrowe!

POPULARNE NA FORUM

New York Hot Dog -> wózek gastronomiczny

Dzień Dobry, Czy są tu właściciele wózków pod franczyza NYHD i mogą opowiedzieć coś o współpracy i rentowności biznesu ?

1 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2019
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

Bardzo dobra sieć franczyzowa tylko fakt trzeba pracować nic samemu nie przychodzi.Lenistwem nie da się zarobić.Jak ktoś nie wie co to franczyza to nie otwieraj.Albo...

12 wypowiedzi
ostatnia 15.03.2019
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

No tak kolejna dziwna wypowiedź jeśli jest taniej to po co pan kupował u nich trzeba było samemu skompletować iść do sanepidu nawiązać współpracę z hurtownią i...

12 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2019
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

Lody Przygoda to jest wielka sciema Zalezy tylko na sprzedazy przyczepy z marza a mozna o 30 % taniej kupic sa na allegro dostepnin Po oddebranianiu przyczepy ma juz nas w...

12 wypowiedzi
ostatnia 10.03.2019
Pizza w dzień i w nocy

Rozwój dynamiczny, myślę nad nimi i innym konceptem gastro z Krakowa.

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2019
Spaghetti po nowemu

Czy rzeczywiście Makarun to taki dobry system franczyzowy? Rozmawiałem z kilkoma franczyzobiorcami i mam mieszane odczucia, szczególnie jeżeli chodzi o rentowność i o...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2019
"Jedzenie na wagę" krok po kroku

Zastanawiam się nad otwarciem restauracji ,jedzenie z bemarów. Chciałabym wstępnie oszacować koszty takiego lokalu.Jak duży musi być? Ile kosztuje podstawowy...

1 wypowiedzi
ostatnia 23.01.2019
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

Na polskim rynku ostatnio pojawiły się piece do pizzy z firmy Moretti Forni. Prawdziwy top topów pieców do pizzy. Dostępne są tutaj

29 wypowiedzi
ostatnia 28.12.2018