Sfinks i Eurocash łączą siły

Współpraca z Eurocashem ma być ułatwieniem dla franczyzobiorców sieci Sfinksa. Pod logo Sphinx, Wook o CHłopskie Jadło działa ponad 100 restauracji.
Środa
12.12.2012
Lider spożywczej franczyzy będzie dostarczać produkty do Sphinxa, Wooka i Chłopskiego Jadła. Co to oznacza dla franczyzobiorców tych sieci?
 

Umowa pomiędzy Eurocashem i Sfinksem wejdzie w życie najpóźniej 1 stycznia 2013 roku. Ma obowiązywać do 2015 roku, a na jej mocy spółka kierowana przez Luisa Amarala ma dostarczyć restauracjom spod znaku Sphinx, Wook i Chłopskie Jadło produkty o wartości 98 mln zł.

Eurocash będzie dostarczać produkty do wszystkich punktów sieci Sfinks Polska, w tym również punktów franczyzowych. Jak dowiedział się portal Franchising.pl, umowa nie obejmuje jednak na razie dostaw napojów. Zarząd Sfinksa zapowiada, że zmiany ułatwią pracę franczyzobiorcom.

- Współpraca z nowym partnerem będzie istotnym ułatwieniem dla franczyzobiorców, ponieważ większa liczba produktów dostarczana będzie przez jednego dostawcę, który będzie odpowiadał za ich zakup, transport i sprzedaż do restauracji – tłumaczy Bogdan Bruczko, wiceprezes zarządu Sfinks Polska. - Będzie to istotna zmiana w stosunku do dotychczasowego systemu zaopatrzenia, która pozwoli m.in. na oszczędność czasu i w dużej mierze odciążenie franczyzobiorców od kwestii dostaw. Zapewniam też, że wszystkie zmiany, które wprowadzamy, mają na celu zwiększenie efektywności kosztowej i organizacyjnej w naszych sieciach i tak też jest w tym przypadku.

Usługa świadczona przez Eurocash będzie obejmować zakup, transport oraz sprzedaż towarów do restauracji sieci zarządzanych przez Sfinks Polska. Obejmie ona również dystrybucję towarów od wskazanych przez Sfinksa dostawców, z którymi spółka ma odrębne umowy, a także produktów wytwarzanych na podstawie własnych, niejawnych receptur spółki.

- Sieć restauracji zarządzanych przez Sfinks Polska będzie jednym z naszych największych klientów w obszarze HoReCa, który rozwijamy szczególnie intensywnie od momentu przejęcia spółki Pol-Cater w 2010 roku - podkreśla Krzysztof Steć, dyrektor generalny Eurocash Gastronomia.

Niewykluczone, że współpraca ze Sfinksem to dopiero jednym z pierwszych kroków Eurocashu w procesie ekspansji na rynku gastronomicznym.

- Podpisanie umowy ze Sfinksem wpisuje się w strategię Eurocash Gastronomia, zgodnie z którą chcemy być partnerem dla sieci gastronomicznych. Obecnie obsługujemy już wiodące sieci i zamierzamy dalej rozwijać się także i w tym segmencie rynku - mówi Jan Domański, rzecznik prasowy Eurocash.

(gum)


ZOBACZ W KATALOGU

7 Street – Bar & Grill
Autorskie Lody Piccolo
Bafra Kebab
Berlin Döner Kebap
Biesiadowo
Bike Café
Bistro Krówka i Połówka
Bobby Burger
BoBoQ
Bosko- Lody Produkcji Własnej
Browar Pinta
Burgerownie, Pizzerie, Trattorie, Kawiarnie
Carte d’Or Cafe
Chilli Mili
Chop Chop Lody Tajskie
Coffeeloffee
Coffeeshop Company
Crazy Bubble
Crazy Piramid Pizza
Crema Caffe
Cukiernia Fit Cake
Da Grasso
Dolce Lato, Gelato...The Italian way
Domino’s Pizza
Easy Beer
Easy Wine
Erbil Doner Kebab
Express Oriental
Express Pizza – Ta prostokątna!
Fabryka Pizzy
Fornetti
Fresh Gelato
Frytki Belgijskie w Krakowie
Gloria Jean’s Coffees
Gruby Benek
Jack’s Bar & Restaurant
Koku Sushi
Kołacz na okrągło
Kreweta Tempura Bar
Krowarzywa
Kuchnia Marche
Lepione
Little Caesars Pizza
Lodolandia
Lodostrefa
Lody Bonano
Lody Marsjano
Lody Przygoda & Lavazza
Lody Smaki Natury
Makarun Spaghetti and Salad
McDonald’s
Meet & Fit – Slow Food
Mihiderka
Mini Melts
Ministerstwo Śledzia i Wódki
MOJITO LEMON
Mr Hamburger
Mr. Kebab
Naleśnikarnia Gramofon
New York Hot Dog
New York Pizza Department
Niezłe Bydło
Olimp
Organic Coffee & more
Pan Naleśnik
Papa John’s Pizza
Pierogarnia Stary Młyn
Pijalnia Wódki i Piwa
Pijalnie Czekolady E.Wedel
Pizza Contenta
Pizzeria Stopiątka
Przystanek Pierogarnia
Red Hot Chicken
Restauracje Sphinx
Sbarro
Seta Disco, Seta Bistro
Setka Bar
Sevi Kebab
Shrimp House
So! Coffee
Stara Pączkarnia
Stava - niezawodne dowozy
Subway
Tairoll
Tel Aviv
Telepizza
U Lodziarzy Wytwórnia Lodów Polskich
Western Chicken
Western Tortilla
Willisch
Zdrowa Krowa Slow Food Fast
Zdrowa Micha bistro piekarnia

POPULARNE NA FORUM

Catering dietetyczny Na Zdrowie - opłacalna inwestycja?

A widzę, że https://fitking.pl/trojmiasto/ planuje również ekspansje na Sopot, Gdynia i Elbląg (widzę to w narzędziach do analizy konkurencji).

21 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Catering dietetyczny Na Zdrowie - opłacalna inwestycja?

Na pewno jest to opłacalne widać, że teraz 'bycie fit' jest modne, a z drugiej strony ludzie nie mają czasu gotować (kilkanaście godzin w pracy, później zamiast stać...

21 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Gastronomię czeka świetlana przyszłość

Ludzie coraz bardziej przywiązują wage do tego co jedzą więc modna sa teraz jakies ekokuchnie itd.

5 wypowiedzi
ostatnia 19.01.2019
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

Na polskim rynku ostatnio pojawiły się piece do pizzy z firmy Moretti Forni. Prawdziwy top topów pieców do pizzy. Dostępne są tutaj

29 wypowiedzi
ostatnia 28.12.2018
Da Grasso - opinie o franczyzie ?

BartS i jak zdecydowałeś się? Ja ciągle myślę od Dagrasso, ale też roważam Biesiadowo i New York Pizza Department. W te dwa pozostałe koncepty dużo niższe koszty...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.12.2018
Da Grasso - opinie o franczyzie ?

Cześć, Zastanawiam się nad franczyzą Da Grasso, czy jakiś obecny franczyzobiorca mógłby się wypowiedzieć czy warto ? Jak współpraca z centralą ? Atmosfera tejże...

2 wypowiedzi
ostatnia 23.11.2018
Gastronomia w szkole.

Witam, mój syn chodzi do szkoły Zawodowej na Ul.Gintrowskiego 38 w Warszawie, przyjrzałem się, że jest tak sklepik z żywnością. Zastanawiam się ile taka pani czy pan...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2018
Catering dietetyczny

Witam. Poszukuję franczyzy na catering dietetyczny ale nie interesuje mnie wersja gdy dostaję gotowe produkty . Mam wlasną firmę gastronomiczną i moge spokojnie sam o to...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.11.2018