David Boner dotychczas pełnił funkcję prezesa zarządu Metro Cash & Carry w Pakistanie. Teraz stanie na czele polskiego oddziału firmy.
Piątek
14.12.2012
1,5 tys. sklepów Odido i zmiana na stanowisku prezesa zarządu Makro Cash & Carry w Polsce - tak Metro Group zakończy 2012 rok.
 

Mijający rok Odido niewątpliwie może zaliczyć do udanych. W maju, po roku obecności sieci na rynku, szyld Odido zawisł nad tysięcznym sklepem, a 13 grudnia został otwarty 1,5 tys. sklep. Jubileuszowa placówka działa w Orzeszu k. Rybnika, a zanim zasiliła szeregi Odido należała do sieci Euro Sklep. Należąca do Grupy Metro marka ma już podpisanych 1,7 tys. umów z kolejnymi franczyzobiorcami.

- W 2012 roku otworzyliśmy ponad 700 nowych placówek. Finalny wynik za półtora roku – aż 1,5 tys. sklepów bardzo cieszy. Dokładamy wszelkich starań, aby otwierając kolejne, pamiętać w szczególności o atrybutach naszej sieci – bliskości, dogodnej lokalizacji i przyjaznej obsłudze oraz świeżym asortymencie. Jakość sklepów Odido jest dla nas równie ważna jak ich liczba – mówi David Antunes, dyrektor operacyjny Makro Cash & Carry rozwijającej sieć Odido.

Odido postanowiło pójść w ślady innych sieci convenience, co zaowocuje kącikiem kawowym oraz piekarniczym w sklepach. Testy zakończyły się pomyślnie, a kąciki pojawią się w sklepach w pierwszym kwartale 2013 roku. Trwają również prace nad poszerzeniem asortymentu sklepów Odido o tekstylia i artykuły przemysłowe. Nowa oferta będzie dotyczyła głównie sklepów wiejskich.

Nowy Rok w Makro Cash & Carry to nie tylko kolejne sklepy i nowy asortyment w sieci Odido, ale również zmiany na szczycie. Z początkiem 2013 roku miejsce Sylweriusza Farugi zajmie Brytyjczyk David Boner. Nowy prezes polskiego oddziału Makro dotychczas pełnił funkcję prezesa zarządu Metro Cash & Carry w Pakistanie.

(mak)