Salony z luksusową odzieżą otwierają najczęściej osoby, które znają już branżę odzieżową.
Tomasz Wasiucionek, dyrektor handlowy GPoland
Poniedziałek
07.01.2013
Zanim kolekcja nowej luksusowej marki trafia do sprzedaży, stali klienci testują ją w showroomie firmy - mówi Tomasz Wasiucionek, dyrektor GPoland.
 

Firma GPoland współpracuje z wieloma znanymi włoskimi domami mody takimi jak Guess, Armani, Tru Trusardi, czy Max Mara. Cały czas w ofercie pojawiają się sklepy z kolejnymi znanymi markami. Co decyduje o tym, że dana marka pojawia się w waszym portfolio?
Wybierając nowe marki starannie analizujemy potrzeby rynku i przypatrujemy się każdemu miastu z osobna. Dzięki temu jesteśmy w stanie zauważyć luki w ofercie i nowe możliwości rozwoju. Cenną pomocą są wyniki sprzedaży poszczególnych kategorii odzieżowych naszych pozostałych marek. Wiele zależy też od warunków handlowych, które nam proponują.

W jaki sposób można sprawdzić, czy nowe marki przyjmą się na rynku?
Zanim nowa kolekcja trafi do sprzedaży testowana jest w showroomie w gronie stałych klientów lub w salonie firmowym otwieranym w Polsce przez producenta. Dodatkowo jej potencjał jest szacowany na podstawie opinii właścicieli salonów odzieżowych współpracujących z firmą.

Czy Polacy chętnie otwierają franczyzowe sklepy z luksusowymi markami? Jak to się zmieniało na przestrzeni ostatnich lat?
Coraz więcej osób pyta o możliwość współpracy. Wydaje mi się, że polski rynek ciągle może przyjąć kolejne luksusowe marki. Franczyza znanej marki odzieżowej nie jest już tematem tabu i staje się bardzo dobrym modelem biznesowym. Jeżeli dodamy do tego nasze bardzo konkurencyjne warunki handlowe oraz know-how, który przekazujemy partnerom, taka forma współpracy handlowej staje się bardzo opłacalna.

Kim są najczęściej franczyzobiorcy GPoland?
Najczęściej są to właściciele salonów odzieżowych. Oczywiście zdarzają się osoby zupełnie niezwiązane z biznesem odzieżowym, które chcąc zainwestować środki w nieznany segment rynku, wybierają franczyzę ze względu na pomoc, na którą mogą liczyć w prowadzeniu salonów.

Rozmawiała (mak)


POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

jak masz na to fajny pomysł to warto

32 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Ubrania dla nowoczesnych mężczyzn

ABC Assignment Help is the most recognized and preferred one stop solution for students to get professional help in academic assignments, essays, research papers, reports and...

14 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2019
Moodo - czy warto inwestować?

w mieście 10 tys jakoś hula juz rok , jestem pracownikiem, i myślę o otwarciu w miescie 30 tys

86 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2019
GPoland

Dzień Dobry, Szukam właścicieli sklepów, które współpracują lub współpracowały z GPoland. Jakie doświadczenia ze współpracy? Czy możecie się podzielić?

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Również bardzo bym prosila o wiecej informacji na temat współpracy z firmą Esotiq, będę wdzieczna Mój e-mail martusia5465@gmail.com

26 wypowiedzi
ostatnia 04.02.2019
Emporio Armani czy Armani Exchange który sklep się opłaca?

Witam czy ktoś z Państwa już otworzył sklep z tą marka ? Która marka się opłaca i jak wyglada franczyzna z tą marka?

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2019
Salon300+ miejscowość podwarszawska

Prowadzę sklep odzieżowy ponad 300 m2 + duży magazyn. Od kilkunastu lat franczyza znanej marki odzieżowej. Dostałem wypowiedzenie franczyzy. Najchętniej wpuściłbym...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Marek Markowski bardzo prosze o pilny kontakt. Do konca tygodnia musze podjac decyzje w sprawie franczyzy Esotiq. mtroch@op.pl fb marietta. troch

26 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019