Półkolonie dają zysk

Średni koszt uczestnictwa jednej osoby w tygodniowych półkoloniach wynosi 600-800 zł. Co najmniej 20 proc. tej kwoty to czysty zysk franczyzobiorców organizujących wakacyjne zajęcia dla dzieci.
Środa
03.07.2013
Dla wielu firm organizujących zajęcia dla dzieci wakacje są najlepszym okresem sprzedażowym w roku.
 

Firmy organizujące kreatywne zajęcia dla dzieci nie mogą sobie pozwolić na chwilę wakacyjnego relaksu.
– To jeden z najlepszych okresów sprzedażowych w roku – mówi Wojciech Syrocki, wiceprezes zarządu spółki RoboNET, do której należy sieć placówek prowadzących trening twórczości RoboCAMP, oparty na wykorzystaniu nauk ścisłych w rozwoju kreatywności.

W wakacje rodzice chętnie zapisują swoje dzieci na dodatkowe zajęcia, aby zapełnić im czas wolny od lekcji.

– Organizujemy trwające 5 dni półkolonie, szóstego dnia przewidziane są zajęcia pokazowe dla rodziców, którzy będą mogli ocenić efekty pracy swoich potomków – mówi Wojciech Syrocki. – Liczymy na to, że w okresie wakacyjnym skorzysta z nich około 1,5 tys. dzieci z całej Polski.

Pięciodniowe półkolonie oferują również franczyzobiorcy sieci Mały Inżynier, oferującej program zajęć obejmujący robotykę, fizykę, chemię oraz elektronikę.

– Dodatkowo organizujemy różnego rodzaju pikniki i pokazy naukowe, które mają zachęcić klientów do udziału w naszych zajęciach – mówi Ewa Bednarek, właścicielka sieci Mały Inżynier. - Tylko w Warszawie planujemy 4-5 turnusów półkolonijnych tygodniowo, a więc pracujemy o wiele intensywniej, niż w czasie roku szkolnego.

Organizacja półkolonii wiąże się ze zmianą systemu pracy i większymi kosztami zatrudnienia kadry: w ciągu roku szkolnego instruktorzy zatrudniani są w godzinach popołudniowych, latem muszą być dyspozycyjni przez co najmniej 8 godzin dziennie.

– Każdą grupą liczącą 16 dzieci opiekuje się 2-3 instruktorów – mówi Wojciech Syrocki. - Nie możemy sobie pozwolić na ewentualne braki kadrowe, więc – jeśli zachodzi taka potrzeba - przed wakacjami organizujemy dodatkowe szkolenia personelu.

Jak twierdzą przedstawiciele firm oferujących zajęcia dla dzieci, warto dobrze przygotować się do wakacji i – niezależnie od pogody – skupić się na swoim biznesie. Wynagrodzeniem za wysiłek będą satysfakcjonujące obroty.

(awh)


POPULARNE NA FORUM

Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Witam, teraz trafiłem na ten wątek. Samych sposobów na aktywizację uczestników jest całe mnóstwo: dyskusja, burza mózgów, gry dydaktyczne, itp. Każdy szkoleniowiec...

6 wypowiedzi
ostatnia 11.09.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

6 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018