Serwis z piskiem opon

Pierwsza umowa partnerska Euromaster w Polsce została zawarta w lipcu 2008 roku. Od tamtej pory sieć rozrosła się nad Wisłą do 65 punktów stacjonarnych i 44 serwisów mobilnych, obsługujących floty transportowe w terenie. Warsztaty Euromaster specjalizują się w serwisie opon oraz tzw. lekkiej mechanice. Jest ich ponad 2 tys. w 17 krajach Europy. W Polsce firma jest też największym graczem na rynku opon ciężarowych – odpowiada za 14 proc. całkowitej sprzedaży. Marka Euromaster należy do Grupy Michelin.
- Aby zostać partnerem sieci Euromaster, należy przejść określoną procedurę rekrutacyjną. Najpierw spotykamy się z kandydatem i poznajemy jego wizję rozwoju firmy – mówi Krzysztof Sas, prezes Euromaster Polska. – Na tym etapie sprawdzamy, czy kandydat odpowiada profilowi pożądanego przez nas partnera: otwartego, gotowego na zmiany i skoncentrowanego na jakości usług. Taki przedsiębiorca musi też rozumieć zasady współpracy we franczyzie i wynikające z tego zobowiązania. Obok czerpania konkretnych korzyści z przynależności do sieci, musi również sam angażować się w rozwijanie własnego biznesu i motywować swoich pracowników do respektowania zasad franczyzy. Jeśli obie strony znajdą wspólny mianownik, to po podpisaniu umowy rozpoczyna się trzymiesięczny okres integracji, czyli dostosowania punktu sprzedaży do niezbędnych i podstawowych wymagań sieci.
W tym czasie punkt serwisowy nie będzie jeszcze oznakowany wizualizacją Euromaster. Maksymalnie w ciągu kwartału serwis zostanie dopasowany do standardów sieci. Konsultant biznesowy Euromaster pomaga przedsiębiorcy wdrożyć koncept franczyzowy Euromaster i monitoruje jego rozwój.
- Jest to osoba odpowiedzialna za wdrażanie know-how. Dokonuje diagnozy na podstawie audytów wewnętrznych, proponuje zmiany w organizacji pracy warsztatu, opisuje poszczególne stanowiska robocze, określa odpowiedzialność pracowników i koordynuje ich szkolenia – wylicza Krzysztof Sas. – Dopiero po pomyślnym „dostosowaniu” serwis otrzymuje Certyfikat Zgodności, następnie wizualizuje się budynek i wtedy serwis zaczyna działać jako pełnoprawny członek naszej sieci.
(gum)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Elomoto.eco buduje sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. To dobry pomysł dla tych, którzy szukają pasywnego dochodu.
– Na handlu używanymi samochodami nadal można zarobić – przekonuje Dawid Błachucki, franczyzodawca marki Handlarzyki.pl.
Zanim Michał Peksa został franczyzobiorcą LucArt, sam robił w sklepach tej sieci zakupy. Jak ocenia markę patrząc na nią z drugiej strony lady?
Franczyzodawca Handlarzyki.pl zapewnia, że minimalna marża na sprzedaży używanego auta to 2-3 tys. zł, a czasem nawet dwa razy więcej.
Franczyzodawca Blinkee.city zapewnia, że inwestycja w jego biznes zwraca się przeważnie w jeden sezon.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Przejście z pracy na etacie do prowadzenia własnej działalności to decyzja wymagająca odwagi. Kasper Serafiński, właściciel sklepu Powered by Kramp, długo zastanawiał się, czy jest gotowy.
– Większość naszych lokali osiąga rentowność już po pierwszym miesiącu funkcjonowania – zapewnia Robert Chmielewski z Sushi Bistro.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
POPULARNE NA FORUM
Opłacalność franczyzy PKN Orlen
jeśli myślisz o wejściu w biznes z franczyzą Orlenu, to pewnie warto zacząć od jakiegoś researchu. Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami Orlenu,...
Ankieta dla posiadaczy stacji franczyzowej PKN Orlen SA
Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc i wypełnienie ankiety dotyczącej opłacalności franczyzy stacji paliw PKN Orlen SA. Z góry dziękuję za poświęcony czas...
Opłacalność franczyzy PKN Orlen
Czy jest ktoś właścicielem franczyzy Orlenu i byłby w stanie mniej więcej podać jakich zysków można się spodziewać? Albo może ktoś posiada takie informacje?
Pieniądze z moto-sklepu
Rzeczywiście jest to forma biznesu która może zaciekawić wiele osób, a szczególnie warto połączyć ją np. jak ktoś ma z warsztatem samochodowym gdzie klienci na pewno...
Pieniądze z moto-sklepu
Zgadzam się, że dobrze działający biznes w branży motoryzacyjnej to LucArt który moim zdaniem jest świetną alternatywą dla osób które się tym interesują. Dają...
Pieniądze z moto-sklepu
Warto pójść w stronę franczyzy. W branży motoryzacyjnej najkorzystniejsza jest franczyza z Lucart Automotive. Wiem z doświadczenia :)
Pieniądze z moto-sklepu
To prawda wygląda bardzo obiecująco też sobie sprawdzę jak ta sieć się rozwija i jak klienci też są zadowoleni to będę miał trudne przemyślenia czy nie pójść...
Pieniądze z moto-sklepu
Chyba będę musiał sam się co do nich przekonać i sprawdzić jak to dokładnie wszystko działa i co najważniejsze czy ceny są rzeczywiście tak konkurencyjne względem...