Franczyza bez zobowiązań

Rynek usług kosmetycznych w Polsce rośnie w tempie 10 proc. rocznie. Jego wartość może wynosić ponad 1,8 mld zł.
Sobota
10.05.2014
Przed rokiem Yasumi wprowadziło nową markę – magicPot. Dziś ocenia jej osiągnięcia.
 

Koncept magicPot wystartował przed rokiem. Jak dotąd jego franczyzodawcy, spółce Yasumi, udało się pozyskać 11 partnerów. - Uważamy  to  za sukces – twierdzi Marzena Maria Pawlik, dyrektor ds. sprzedaży w Yasumi.
Kupując licencję magicPot można wystartować z biznesem w branży kosmetycznej od zera, ale też uzupełnić ofertę już działającego gabinetu. W ramach pakietu franczyzowego partner otrzymuje komplet specjalistycznych urządzeń kosmetycznych, jak magicPot, Eye Lift, Slim Beauty. Umożliwiają one poszerzenie zakresu usług o m.in. peeling kawitacyjny i sonoforezę ultradźwiękową. Oprócz tego franczyzobiorca pozyskuje zestaw kosmetyków Yasumi, elementy identyfikacyjne, uniform dla kosmetyczki z logo magicPot oraz pokrowiec na łózko zabiegowe.

- Nie pobieramy opłat za korzystanie z marki oraz opłat marketingowych. Partner ma swobodę działania. Wiąże się z nami umową, ale poza zakupem systemu obliguje go ona jedynie do zakupu kosmetyków Yasumi za kwotę  min. 200 zł miesięcznie – tłumaczy Marzena Maria Pawlik.

Właściciele istniejących już salonów kosmetycznych, kupując franczyzę magicPot, powinni w swoich lokalach wygospodarować specjalny kącik, w którym pojawi się urządzenie i gdzie będą wykonywane zabiegi. Mogą zachować dotychczasowe logo swojej firmy, ale powinni dodatkowo umieścić szyld magicPot w salonie. Zakup pakietu partnerskiego na wyposażenie gabinetu wymaga inwestycji na poziomie 29,9 tys. zł.

Spółka Yasumi działa w branży od 2003 roku. Oprócz magicPot Yasumi ma swoim portfelu jeszcze cztery inne koncepty franczyzowe: Yasumi Epil - gabinety fotoepilacji i fotoodmładzania, Yasumi Instytuty Zdrowia i Urody, Yasumi Slim - gaibnety kosmetyczne i modelowania sylwetki oraz Tanrei Instytut Piękna Estetyki.

(gum)