Eurocash stawia na saloniki prasowe i convenience

Eurocash jest największym franczyzodawcą na rynku sklepów spożywczych. Teraz chce zdobywać wpływy w segmencie saloników prasowych i sklepów convenience.
Piątek
13.06.2014
Franczyzodawca abc i Groszka pokieruje rozwojem Inmedio i 1minute.
 

Grupa Eurocash rozpoczęła współpracę ze spółką HDS Polska, do której należą takie marki saloników prasowych jak Relay, Inmedio i 1minute. Na razie firmy podpisały umowę przedwstępną, ale gdy wejdzie ona w życie, największy franczyzodawca na rynku handlowym w Polsce zyska silne karty w rozgrywce o rynek salonów prasowych. Kupi bowiem od HDS Polska 51 proc. udziałów w spółce, która prowadzić będzie sieć sklepów Inmedio. Pod logo Inmedio działa becnie ponad 410 placówek detalicznych zlokalizowanych głównie w galeriach handlowych.

Kontrolowany przez Luisa Amarala gigant utworzy też specjalną spółkę, Eurocash Convenience, która uzyska prawa do wykorzystania znaku towarowego „1minute” do rozwoju sieci sklepów typu convenience, które łączą w sobie gastronomię i sprzedaż produktów FMCG w dogodnych lokalizacjach. Stanie się tak na podstawie umowy franczyzowej podpisanej z HDS.

– Dzięki umowie z HDS Polska, Grupa Eurocash pozyskuje partnera posiadającego unikalne na rynku polskim know-how w zakresie prowadzenia sklepów typu convenience. Z tego też powodu, operacyjne zarządzanie siecią Inmedio pozostanie w gestii HDS. Z kolei Eurocash, dysponując pakietem kontrolnym, będzie dążył do dalszego rozwoju sieci w oparciu o model franczyzowy oraz wzmocnienie pozycji placówek poprzez zapewnienie efektywnej i kompleksowej obsługi w zakresie dostaw – mówi Jacek Owczarek, dyrektor finansowy Grupy Eurocash.

- Współpraca z Eurocash stwarza szanse na dalszy rozwój obu sieci i wzmocnienie ich pozycji konkurencyjnej – dodaje Andrzej Kacperski, prezes HDS Polska.

Pierwszy sklep Inmedio w Polsce powstał w 1998 r. Jest to koncept komplementarny do rozwijanej przez HDS równolegle sieci Relay, obejmującej sklepy zlokalizowane w węzłach komunikacyjnych – na dworcach, lotniskach oraz stacjach metra. 1minute to z kolei typowe sklepy convenience. By umowa weszła w życie, zgodę musi wydać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. (gum)