Sklep Kakadu powinien mieć od 100 do 150 m2 powierzchni. Koszt inwestycji franczyzodawca szacuje na 100-300 tys. zł
Niedziala
29.06.2014
Kakadu szuka partnerów biznesowych wśród właścicieli niezrzeszonych sklepów zoologicznych oraz tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z własnym biznesem.
 

Kakadu to sieć sklepów zoologicznych, które znajdują się w galeriach handlowych oraz przy głównych ulicach handlowych w miejscowościach liczących co najmniej 50 tys. mieszkańców. Franczyzowe sklepy sieci również powinny spełniać te kryteria. Optymalny lokal powinien mieć od 100 do 150 m2 powierzchni. Koszt inwestycji franczyzodawca szacuje na 100-300 tys. zł (w zależności od powierzchni i stanu lokalu, w którym ma działać sklep). Potencjalny franczyzobiorca sieci powinien posiadać podstawową wiedzą z zakresu pielęgnacji zwierząt.

Jesteśmy na etapie poszukiwania pierwszych franczyzobiorców. Nasza oferta franczyzowa nie przewiduje ani pobierania opłat związanych z przystąpieniem do sieci Kakadu ani w trakcie trwania współpracy – mówi Paweł Bydliński, menedżer ds. ekspansji Kakadu. – Zapewniamy za to doradztwo w przygotowaniu inwestycji, szkolenia sprzedażowe, opiekę pracowników terenowych, pomoc w zatowarowaniu i otwarciu sklepu.

Koncept Kakadu powstał w 2008 roku w wyniku połączenia spółek prowadzących punkty detaliczne pod szyldami Kakadu, Anna Zoo i Pyszczak. Pierwszy sklep sieci został otwarty w 1999 roku w Jankach pod Warszawą. Obecnie liczy ona 41 sklepów. (smoli)