Franczyzobiorca Omega Kancelarie Prawne otrzymuje wyłączność terytorialną, dostęp do programów wspomagających prowadzenie działalności prawnej, m.in. Lex Prestige i Legalis oraz subdomenę na stronie internetowej centrali.
Sobota
19.07.2014
Nie trzeba być prawnikiem, żeby poprowadzić własną kancelarię. Jest jednak kilka innych warunków.
 

Początkowo dwa oddziały Kancelarii Prawnych Omega obsługiwały klientów w Siedlcach i Białej Podlaskiej. Obecnie sieć obejmuje pięć kancelarii własnych i dziewięć franczyzowych. Trwają prace nad uruchomieniem dwóch kolejnych – w województwie podkarpackim i pomorskim. Omega zajmuje się doradztwem prawnym na rzecz klientów indywidualnych i instytucjonalnych, dochodzi także roszczeń odszkodowawczych z tytułu wypadków komunikacyjnych, wypadków w pracy, w rolnictwie i błędów medycznych. Wśród pozostałych świadczonych usług znajdują się ochrona prawna firm i rodziny oraz windykacja wierzytelności.

- Do współpracy zapraszamy nie tylko prawników i radców prawnych. W tym biznesie liczy się także umiejętność pracy w zespole i budowania struktur handlowych. Jeśli jednak przyszły franczyzobiorca nie będzie miał kierunkowego wykształcenia, będzie musiał zatrudnić taką osobę. Jej wybór jest niezmiernie ważny, ponieważ zatrudnienie niewłaściwego prawnika wpłynie negatywnie na markę – wyjaśnia Jarosław Panasiuk, prezes zarządu.

Inwestycja w kancelarię wynosi 25-35 tys. zł. Część tej kwoty stanowi licencja Omegi, pozostałe pieniądze wydamy na wyposażenie biura w sprzęt komputerowy i meble. Dochodzą jeszcze wydatki na widoczne dla klienta z ulicy oznakowanie lokalu. Franczyzobiorca jest także zobowiązany do uiszczania comiesięcznej opłaty w uzgodnionej wysokości. Koszty są tak skalkulowane, że zapewniają obu stronom opłacalność współpracy. Własny lub wynajęty lokal powinien składać się z minimum dwóch pomieszczeń – sekretariatu i pokoju prawnika, a dodatkowo najlepiej, żeby sąsiadował z sądem lub prokuraturą

- Wielu klientów nawiązuje kontakt za pośrednictwem witryny internetowej. W tej branży nowo otwarte kancelarie prawne nie są postrzegane przez klientów jako wiarygodne. Na swoją pozycję muszą ciężko pracować, dlatego dużym ułatwieniem jest dla nich możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia podmiotu o ogólnopolskim zasięgu i ustalonej renomie – twierdzi Jarosław Panasiuk.
(dw)


Daniel Wilk
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Czy ktoś korzystał z Scorector?

Słyszałam wiele opinii o Scorector, że serwis jest odpowiednikiem BIK. Można tam bezpłatnie sprawdzić scoring kredytowy, przejrzeć swój profil finansowy i uzyskać...

1 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2024
Rejestracja firmy pod adresem zamieszkania?

Witam Chciałbym otworzyć firmę z branży e-commerce. Jako, że pracuje to zacząłbym to robić dodatkowo po godzinach. Czy jest możliwość aby zarejestrować firmę w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2023
Ubezpieczenie biznesu na wypadek upadłości

wypada sie ubezpieczac bo sytuacja z coronawirusem pokazala jak bardzo ZUS ma nas gdzieś

5 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2020
księgowość internetowa

O co chodzi z tymi pakietami w tax care? Rozważam współpracę z nimi, bo nie układa mi się z moją księgową, więc chyba czas na zmianę, jesteś zadowolona?

3 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2019
Księgowość online

Ja korzystam z tax care. To biuro rachunkowe działające całkowicie online. Ja sobie taką współpracę bardzo chwalę, oszczędzam czas i pieniądze.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2019
Program do fakturowania

A jaki jest limit tego darmowego fakturowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 31.03.2019
Program do fakturowania

A słyszałeś może o Chmuerze Faktur? nie jest to program, a narzędzie online, więc dla mnie na plus, bo nie trzeba nigdzie niczego instalować. Dodatkowo, jest bezpłatne :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Księgowość online

Od jakiegoś czasu biję się z myślami, czy nie zamienić swojego dotychczasowego biura księgowego, na to online. Nie ukrywam, że ważne są dla mnie oszczędności z tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019