Redan z nowym szefem

Radosław Wiśniewski, prezes i współtwórca spółki Redan, złożył rezygnację i od 18 lipca nie kieruje już sieciami Top Secret, Troll i Textilmarket. Zapewnia jednak, że jego decyzja pozostaje bez wpływu na dalsze działania grupy. Zwłaszcza, że stery w spółce przejmie jego dotychczasowy zastępca, Bogusz Kruszyński.
- W związku z tym, że proces restrukturyzacji Redan zbliża się do końca, a sytuacja finansowa Grupy jest ustabilizowana, oceniłem, że nie jest konieczny mój dalszy bezpośredni udział w zarządzaniu. Dlatego uznałem, że mogę opuścić Zarząd Redanu. Jednocześnie zapewniam, że nie mam zamiaru sprzedawać akcji Spółki. Nadal będę angażował się w zagadnienia strategiczne Grupy Redan, lecz teraz po stronie właścicielskiej – powiedział Radosław Wiśniewski, były prezes zarządu Redan SA i główny akcjonariusz Spółki.
Wiśniewski był jednym z przedsiębiorców, którzy powołali do życia Redan w 1995 roku. Funkcję prezesa w spółce sprawował w latach 1995-2004 i od 2012 do 2014 roku, w międzyczasie angażując się w prace rady nadzorczej firmy. Były już prezes ma większościowy pakiet akcji firmy. Na stanowisko nowego szefa rada powoła Bogusza Kruszyńskiego, który od 2012 roku zasiadał na fotelu wiceprezesa. Wydaje się więc, że dotychczasowy kurs spółki i model współpracy franczyzowej pozostanie w poszczególnych sieciach bez zmian.
- Współpraca z franczyzobiorcami i ajentami jest dla nas korzystniejsza. Obniżamy koszty centrali, gdyż koszty zatrudnienia pracowników pozostają po stronie partnera, a my zarabiamy na ustalonej prowizji. Oczywiście wszystko zależy od osoby przejmującej sklep i jego lokalizacji, ale dla placówki zmiany te najczęściej są korzystne. Niejednokrotnie franczyzobiorcy lepiej zarządzają kosztami i wydajniej pracują, co wpływa na podwyższenie jej rentowności – mówił Bogusz Kruszyński w wywiadzie dla Franchising.pl.
Zmiana w Zarządzie Redan związana jest z zakończeniem procesu restrukturyzacji finansowej Redan. Od strony organizacyjnej Grupa jest zorganizowana tak, że wszystkie operacje i aktywa części dyskontowej (czyli Textilmarket) wchodzą w skład spółki Adesso, zaś w części modowej – w skład spółki Top Secret i spółek zagranicznych. We wszystkich tych podmiotach Redan posiada 100 proc. udziałów. Każda z tych spółek ma swój niezależny zarząd, który odpowiada za wdrażanie strategii na rynku, na którym działa.
(gum)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Salon kosmetyczny, siłownia, sklep spożywczy, a może firma edukacyjna, biuro nieruchomości albo butik z modą? Przedstawiamy konkretne przykłady franczyz, które zarabiają. Pokazujemy też mniej typowe pomysły na biznes, jak hodowla ślimaków czy pracownia peruk. Bilet na Targi Franczyza gratis!
Jak rozwija się sieć Top Secret z nowym właścicielem? Franczyzobiorcy mogą sprzedawać jedną markę, albo zdecydować się na dwie.
Redan postanowił sprzedać prawa do marki i sieć sklepów Top Secret spółce Greenpoint. Co to oznacza dla franczyzobiorców?
Sfinksowi rośnie sprzedaż, choć spada liczba restauracji, za to Duży Ben przyspiesza tempo otwarć. Przegląd tygodnia 6-13 maja.
Zdrowa Krowa i Frentzza – Pizza & Friends otworzyły nowe lokale. Redan chce uniezależniać się od Top Secret. Przegląd tygodnia 15-22 kwietnia.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
– Franczyza to coś więcej niż dostęp do produktów i technologii. To gotowy system, który naprawdę wspiera, a przy okazji pozwala realizować się razem, jako rodzina – mówią Barbara i Mikołaj Pawłowscy, właściciele czterech sklepów Stokrotka w województwie lubelskim.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
Północ Nieruchomości oferuje elastyczny model współpracy z inwestycją od 4 tys. zł. Partnerzy korzystają z gotowego systemu, szkoleń i zaplecza operacyjnego. W sieci działa już ponad 70 biur.
POPULARNE NA FORUM
Moodo- czy warto ?
hej, Warto wziąć pod uwagę współpracę z Moodo! Choćby dlatego, że to firma, która szybko się rozwija i ma dość ciekawy koncept. Często franczyzodawcy oferują...
Moodo- czy warto ?
hej, Warto wziąć pod uwagę współpracę z Moodo! Choćby dlatego, że to firma, która szybko się rozwija i ma dość ciekawy koncept. Często franczyzodawcy oferują...
Moodo- czy warto ?
hej, Warto wziąć pod uwagę współpracę z Moodo! Choćby dlatego, że to firma, która szybko się rozwija i ma dość ciekawy koncept. Często franczyzodawcy oferują...
Klienci patrzą na metkę
dzieki za info za ostrzeżenie. Teraz zwróce uwagę na typa na przyszłośc by sie nie dać nabrać. Fajnie ze ostrzegasz ludzi. Na pewno pomożesz wielu ludziom. Szacunek
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??
ja bym obstawiał dla niemowlaków to zawsze schodi a młode mamusie mają swira na punkcie wyglądu dziecka
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?
Sama strona z takimi rzeczami, to koszt od3 do 10 tys, ale drugie to koszt pozycjonowania i reklamy to juz worek bez dna
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq
Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat współpracy z frmą Esotiq, Bardzo proszę o kontakt osób które prowadziły , bądź prowadzą franczyzę...
Klienci patrzą na metkę
Ten człowiek to zwykły oszust. Prowadząc firmę wyłudził duże środki od wielu osób. Przegrał sprawy Sądowe, komornik siedzi mu na głowie od wielu lat. Na hipotece...