Rodzina Wosiów dzieli się władzą

Marcin Ratajczak już 10 lat temu, pracując w Chacie Polskiej, doceniał franczyzę jako sprawdzoną formę prowadzenia sklepu spożywczego.
Wtorek
29.07.2014
Piotr i Paweł zyskał nowego wiceprezesa. Marcin Ratajczak będzie tworzył strategię handlową.
 

Do tej pory w skład zarządu Piotra i Pawła wchodzili m.in. prezes Piotr Woś i wiceprezes Paweł Woś, a mama braci - Eleonora Woś jest członkiem rady nadzorczej. Dzisiaj spółka poinformowała o powiększeniu zarządu o nowego wiceprezesa. Został nim Marcin Ratajczak, który objął także funkcję dyrektora handlowego. Menedżer jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na wydziale handlu i marketingu oraz MBA przy Wielkopolskiej Szkole Biznesu. Nowy wiceprezes posiada wieloletnie doświadczenia w zarządzaniu sprzedażą i dystrybucją w firmach takich jak: Unilever, Sarantis, Raisio Polska oraz Chata Polska. Ostatnie lata Marcin Ratajczak spędził w  Imperial Tobacco Polska na stanowisku dyrektora sprzedaży i prokurenta firmy.

W sieci Piotr i Paweł Marcin Ratajczak odpowiedzialny będzie za tworzenie i realizację strategii handlowej oraz umacnianie negocjacyjne pozycji supermarketów w ramach Grupy Handlowej PL Plus. Grupa Handlowa powstała z inicjatywy Piotr i Pawła oraz spółki Bać-Pol, która zaopatruje m.in. sklepy Spar. PL Plus rozwija swój koncept marki ekonomicznej "Lubię" w różnych kategoriach produktowych. Marka obejmuje już ponad 100 indeksów asortymentowych.
- Stworzenie ekonomicznej marki własnej od podstaw na rynku tak konkurencyjnym byłoby dla nas samodzielnie niezwykle trudnym zadaniem. Na bazie tej nowej marki, chcemy pokazać, że razem można sięgać po sukcesy nieosiągalne dla każdego oddzielnie i tworzyć wartość dodaną bardzo pożądaną przez naszych klientów - mówił Piotr Woś, prezes sieci Piotr i Paweł.

Marcin Ratajczak nie od dziś zajmuje czołowe stanowiska w wielkopolskich sieciach spożywczych. Dekadę temu w pochodzącej z Poznania Chacie Polskiej piastował stanowisko dyrektora generalnego. W udzielonym w tedy wywiadzie w magazynie Nasz Kolporter mocny nacisk kładł na rozwój franczyzy.
- Franchising okazuje się jedną z najefektywniejszych form rozwoju własnej działalności gospodarczej. Franczyzobiorca korzysta ze znanej już marki nie rezygnując jednocześnie z niezależności jako przedsiębiorca. W Chacie Polskiej kupcy mają duży wpływ na zarządzanie siecią. To właściciele sklepów pozostają najbliżej klienta i wiedzą najwięcej o jego preferencjach zakupowych - wypowiadał się na łamach miesięcznika.

Również Piotr i Paweł otwiera coraz więcej supermarketów na licencji. W czerwcu franczyzobiorcy sieci otworzyli dwa sklepy - w Wejherowie i Żorach. Oznacza to, że pod logo firmy działa już 107 sklepów

(dw)