Pieniądze leżą na... łóżku

Od franczyzobiorców Nuga Best oczekuje się zainteresowania tematyką zdrowotną i propagowania zdrowego stylu życia.
Czwartek
07.08.2014
Nie tylko Samsung, Kia i raper Psy pochodzą z Korei. Koncept Nuga Best ma uśmierzyć ból chorych i napełnić portfel przedsiębiorców.
 

Kiedy kilkanaście lat temu pewna obywatelka Korei Południowej cierpiała na dotkliwe bóle kręgosłupa, jej syn, inżynier Cho Seung Hyun, zaprojektował dla niej specjalne urządzenie masujące w kształcie łóżka. Dolegliwości wkrótce minęły, a sukces domowej rehabilitacji skłonił Cho Seung Hyuna do rozpoczęcia produkcji sprzętu medycznego na dużą skalę. W 2002 r. założył firmę Nuga Best (wtedy pod nazwą Nuga Medical Company), która rozwijała się w tempie godnym azjatyckich tygrysów – już po roku otworzyła pierwsze placówki w Chinach, USA i Australii, potem przyszła kolej na rynek rosyjski, singapurski i tajwański. Koncept dotarł także do Europy. Dziś pod logo Nuga Best działa ponad 7 tys. placówek na całym świecie, a Cho Seung Hyun piastuje funkcję prezesa. 

Do Polski firma zapukała od wschodu. Dmitry Yatsenko, właściciel salonów franczyzowych Nuga Best na Ukrainie, postanowił wprowadzić markę nad Wisłę. W 2009 roku otworzył pierwszy sklep w Warszawie. Obecnie w kraju działają dwie placówki sieci, obie w stolicy.
- Docelowo w Polsce ma powstać 200 salonów Nuga Best, zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach do 20 tys. mieszkańców. Interesują nas różne lokalizacje. Najważniejsze, żeby sklep był jak najbliżej klienta, żeby nie trzeba było jechać do niego przez pół miasta, co dla osób z problemami zdrowotnymi jest często kłopotliwe. Dlatego od galerii handlowych wolimy osiedla mieszkaniowe – mówi Krystyna Frydel, specjalistka ds. rozwoju franczyzy Nuga Best.

Plany mogą wydawać się nazbyt ambitne, biorąc pod uwagę, że w przeciągu 5 lat do pomysłu udało się przekonać dwóch polskich franczyzobiorców, a inwestycja w biznes wynosi 180-300 tys. zł. Kwota obejmuje koszt aranżacji pomieszczenia i wyposażenia go w niezbędny sprzęt. Franczyzobiorca zainteresowany współpracą z Nuga Best musi posiadać lokal o powierzchni min. 120 m2 (z czego 100 m2 to open space). Firma pomaga franczyzobiorcom w znalezieniu odpowiedniego lokalu, zapewnia wsparcie serwisowe i dostarcza niezbędne certyfikaty medyczne, a obrotnym przedsiębiorcom umożliwia stworzenie własnej sieci salonów. Nuga Best nie pobiera opłaty licencyjnej od partnerów. 

Nuga Best przyciąga klientów organizaując szkolenia i prezentacje dotyczące zdrowia i produktów medycznych. Po krótkim wprowadzeniu klient może wypróbować urządzenia "na własnej skórze” i poddać się 40-minutowemu masażowi.
(mt)

 


Profil kobiety
Małgorzata Tomczak
dziennikarz