Marka Pawo powstała ćwierć wieku temu. W kolekcjach firmy dominuje moda biznesowa, ale w sklepie można też kupić odzież na specjalne okazje oraz typu smart casual, czyli eleganckich ubrań na co dzień.
Czwartek
25.09.2014
Sklep z biznesową odzieżą dla mężczyzn powstał w poznańskim centrum handlowym.
 

Pabianicka spółka Pawo, rozwijająca sieć sklepów z elegancką odzieżą męską uruchomiła w poznańskim centrum handlowym King Cross Marcelin 26. salon sprzedaży, który jest jednocześnie szóstym sklepem prowadzonym na zasadach franczyzy. Nowymi franczyzobiorcami  Pawo zostali wspólnicy prowadzący wcześniej dwa sklepy odzieżowe pod własną marką. Jeden z tych salonów działa teraz pod marką Pawo. Wspólnicy nie wykluczają włączenia do sieci również drugiego sklepu.

Pawo otwiera swoje sklepy w miastach powyżej 70 tys. mieszkańców. Optymalna powierzchnia salonu Pawo to 80 m2. Koszt inwestycji w sklep wynosi ok. 200 tys. zł. Pawo nie pobiera opłat za przystąpienie do sieci, ani za funkcjonowanie w niej. Franczyzobiorca płaci jednak kaucję w wysokości 80 tys. zł, która jest zwracana w wypadku rozwiązania umowy. Przez okres trwania umowy Pawo płaci od tej kwoty odsetki, co stanowi dodatkowe wynagrodzenie franczyzobiorcy. Pabianicki producent stosuje też rozwiązania sprawdzone w branży odzieżowej, dlatego centrala pozostaje właścicielem towaru oraz nim zarządza. Dzięki temu franczyzobiorcy nie mają problemów z końcówkami kolekcji i mogą częściej wprowadzać nowości.
- Kładziemy ogromny nacisk na budowanie relacji z klientem. Ten kierunek myślenia się sprawdza, bowiem mamy bardzo wysoki współczynnik powracających klientów. Nasi sprzedawcy to doradcy wizerunku, których zadaniem jest otoczenie klienta opieką i dobranie możliwie najlepszego ubioru do jego figury, odcienia cery i naturalnie do okazji, na którą strój jest kupowany. Dopiero na końcu mówimy o sprzedaży - mówi Marek Ziółkowski, dyrektor zarządzający firmy Pawo.
(emka)

 


doradca we franczyzie