W salonach Haircut Express znajduje się zwykle 4-5 stanowisk, na których w systemie zmianowym pracuje po dwóch fryzjerów.
Poniedziałek
13.10.2014
Haircut Express ma patent na ekspresowe strzyżenie. Firma właśnie wchodzi do Polski.
 

Haircut Express to sieć fryzjerska, która od innych różni się błyskawicznym tempem strzyżenia, jednolitą ceną bez względu na fryzurę oraz niewielką powierzchnią salonu. Klient płaci za usługę przed zabiegiem w specjalnym terminalu, a następnie oddaje paragon i oddaje go fryzjerowi. Szybkie tempo strzyżenia możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnego sprzętu oraz technik fryzjerskich suchego cięcia. Na wykonanie usługi potrzeba 15 minut. Równie ważne jak szybkie strzyżenie jest także utrzymanie czystości w salonie i dokładna oraz skuteczna dezynfekcja urządzeń. Do tej pory pod logo Haircut Express powstały na Ukrainie 44 salony fryzjerskie, w tym 28 franczyzowych. Teraz franczyzodawca chce zadebiutować na polskim rynku. Pierwsze ekspresowe cięcie w naszym kraju może mieć miejsce już wkrótce, bowiem centrala liczy, że partnerów znajdzie na Targach Franczyzy w Warszawie 16-18 października. Firma planuje także uruchomić placówki własne.

Inwestycja w biznes wynosi minimum 50 tys. zł. Franczyzodawca pobiera opłatę miesięczną dopiero od chwili, kiedy biznes stanie się rentowny. Zwrot z inwestycji następuje, zdaniem przedstawicieli Haircut Express, po 6-12 miesiącach. Wymagany do prowadzenia działalności lokal powinien mieć 23-45 m2 powierzchni. Powinien ponadto spełniać kilka dodatkowych kryteriów: szklana witryna, możliwość wstawienia klimatyzatora. Pożądaną lokalizacją salonów Haircut Express są centra handlowe, centra miast lub duże osiedla oraz okolice węzłów komunikacyjnych.

- Mężczyźni stanowią większość naszych klientów, ponieważ chcą mieć szybko i niedrogo wykonaną usługę. Nie potrzebują do tego recepcji, w której obsługa będzie proponowała kawę czy herbatę. Liczne grono klientów stanowią także kobiety. Za zwykłe podcięcie włosów lub wyrównanie grzywki zapłacą w innym salonie fryzjerskim kilka razy tyle co w Haircut Express, podczas gdy do wykonania wymienionych usług potrzeba kilkunastu minut. Zrezygnowaliśmy z wyszukanych fryzur, których wykonanie jest czasochłonne. Mamy swoją specjalizację, a przy tym zatrudniamy profesjonalistów. Pracę w Haircut Express znajdą fryzjerzy z minimum dwuletnim doświadczeniem – wyjaśnia działanie konceptu Liliya Sidelnyk, menedżer ds. franczyzy.

Oferta franczyzowa Haircut Express opiera się na opatentowanej technologii szybkiego strzyżenia "Pick Up". Technika opisuje dokłądnie podręcznik operacyjny, a w praktyce franczyzobiorca i jego personel uczą się na zorganizowanych dla nich szkoleniach.

(dw)