Tesco dopiero eksperymentuje otwierając sklepy na stacjach Orlenu. Wcześniej Carrefour wpadł na podobny pomysł wspólnie z BP a później Lukoilem.
Środa
29.10.2014
Tesco wprowadza nowy format sklepów, które powstaną na stacjach paliw. Wcześniej zrobił to Carrefour.
 

Ćwierć wieku temu Polacy odczuwali deficyt stacji paliw, do których długie kolejki były normą. Gdyby klient z końca lat 80. przeniósł się do dzisiejszej stacji paliw bardzo by się zdziwił, bo te są czasem lepiej zatowarowane w spożywczy asortyment niż niejeden tradycyjny sklep. Pionierem w naszym kraju był Carrefour, który w 2011 roku nawiązał współpracę z BP. Ta jednak trwała niewiela ponad rok. Ale powodem na pewno nie było niepowodzenie mariażu stacji z supermarketem, ponieważ francuska sieć rozpoczęła współpracę w 2013 roku z rosyjskim Lukoilem. W międzyczasie franczyzodawca Intermarche umożliwił swoim partnerom otwieranie stacji paliw tuż obok supermarketu. Obecnie jest ich już prawie 50. Tym razem biznes połączył brytyjskie Tesco i polski Orlen. Supermarkety Tesco Express działające w formacie convenience znajdą się na stacjach Orlenu.

Tesco Express zaoferuje świeże produkty, w tym owoce i warzywa na wagę, produkty znanych marek oraz marki własnej. Klienci będą mogli korzystać w nowych sklepach zarówno z programu lojalnościowego Orlenu (Vitay) oraz Tesco (Clubcard). Pierwszy testowy sklep Tesco Express powstał w Warszawie przy lotnisku na Okęciu.
- Podejmując współpracę pilotażową z Tesco liczymy na wypracowanie rozwiązań, które zapewnią naszym klientom wygodę i szybkość dokonywania codziennych zakupów podczas wizyty na stacji paliw. Liczymy, że efekty współpracy spotkają się z uznaniem naszych obecnych klientów i zachęcą nowych do odwiedzania stacji naszej sieci – powiedział Marek Balawejder, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej PKN Orlen.

W ramach programu testowego planowane jest stworzenie 10 sklepów Tesco Express na wybranych stacjach paliw Orlen w Warszawie, Łodzi i Krakowie. Program testowy potrwa rok.
- Tesco zawsze aktywnie reaguje na zmieniający się rynek oraz oczekiwania klientów. Czerpiąc z doświadczeń Grupy Tesco na rynkach międzynarodowych oraz wykorzystując siłę marki w Polsce postanowiliśmy zaproponować klientom nową jakość w segmencie convenience, bazującą na testowej współpracy silnych i doświadczonych partnerów, jakimi są Tesco i PKN Orlen  – powiedziała Beata Gadamska, dyrektor zmian biznesowych, odpowiedzialna za program convenience w Tesco Polska.
(dw)