Otwarcie multiagencji ubezpieczeniowej wiąże się z inwestycją w wysokości kilkunastu tysięcy złotych.
Środa
01.04.2015
Multiagencje mają przewagę nad punktami działającymi na rzecz jednego ubezpieczyciela. Korzysta z tego CUK i Superpolisa.pl.
 

Działalność multiagencji ubezpieczeniowych opiera się na bogatej ofercie oraz możliwości jej porównania. Partnerzy CUK Ubezpieczenia i Superpolisa.pl mogą dzię temu zaproponować swoim klientom kilkadziesiąt produktów ubezpieczeniowych różnych towarzystw.
- W zaledwie dwie minuty, doradcy CUK bezpłatnie porównują ceny dostępnych polis OC i AC i pomagają wybrać tą najkorzystniejszą. Dostępny na stronie internetowej kalkulator umożliwia klientom samodzielne porównanie i zakup polis - wyjaśnia Monika Grabowska, dyrektor rozwoju sieci zewnętrznej CUK Ubezpieczenia.

Podobną funkcjonalność ma porównywarka Superpolisa.pl. A jest co porównywać. Na rynku działa ok. 80 ubezpieczycieli, a ich sieć agentów notuje spadki sprzedaży, bo klienci wolą wybrać.
- Agencje wyłączne przestają mieć racje bytu, a ich miejsce zajmują placówki multiagencyjne. Superpolisa.pl zadbała o to, by porównanie ofert objęło maksymalnie dużo dostępnych na rynku produktów uebzpieczeniowych, a wystawienie polisy odbywało się w możliwe jak najkrótszym czasie - tłumaczy Dariusz Daraż, dyrektor sieci sprzedaży Superpolisa.pl.

Innym trendem dostrzegalnym w branży jest przenoszenie się klientów do internetu.
- Dzięki dostępnemu online naszemu kalkulatorowi można samodzielnie porównać ceny dostępnych dla jego auta ubezpieczeń. Klienci najpierw sprawdzają oferty w internecie, a potem przychodzą do placówki, by uzyskać dodatkową poradę od niezależnego doradcy i kupić najkorzystniejszą polisę - twierdzi Monika Grabowska.

Jeśli droga od poszukiwania polisy do zawarcia umowy prowadzi przez internet, oznacza to, że franczyzodawcy muszą skupić się na działaniach reklamowych w wirtualnym świecie. Oklejona i dobrze wyeksponowana witryna schodzi w tej sytuacji na dalszy plan, jednak nadal pozostaje najtańszą, poza rekomendacjami, formą reklamy.
- Nasze wsparcie marketingowe jest całkowicie bezpłatne. CUK dba o rozpoznawalność wszystkich placówek, zarówno własnych jak i partnerskich. Partnerzy mogą liczyć na szereg działań internetowych reklamujących i pozycjonujących placówkę partnerską w sieci - dodaje menedżerka CUK.

Taka strategia sprawdza się jednak głównie w dużych miastach. Ponad połowa biur CUK działa w miejscowościach liczących 10-50 tys. mieszkańców. W tych placówkach ciągle najlepszą reklamą jest rekomendacji i lokalizacja jak najbliżej centrum miast lub na dużym osiedlu. Potencjalny franczyzobiorca multiagencji musi także zadbać o miejsca postojowe, na których zaparkują klienci, którzy planują ubezpieczyć swój pojazd.


POPULARNE NA FORUM

Bank dla rodziny, biznes dla franczyzobiorcy

Szanowny Panie, jak każda franczyza na rynku Nest Bank wymaga przygotowania Placówki zgodnie z wizualizacją Banku. Powierzchnia lokalu powinna mieć około 35 m2 z...

9 wypowiedzi
ostatnia 22.01.2019
Ściąganie należności za niezapłacone faktury

Kiedyś korzystałam z tej kancelarii: http://www.kancelariamlynska.pl/

6 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Ściąganie należności za niezapłacone faktury

Warto skorzystać z pomocy adwokata lub komornika.

6 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Co przed założeniem firmy?

To prawda studia nie są potrzebne, ważne żeby znać się na tym, co się robi. Ewentualnie otaczać się ludźmi, którzy mogą nam w czymś pomóc. Moja branża to pomoc ...

39 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Ranking kantorów online

Ja też mam konto i korzystam z giełdywalut - zdecydowanie najlepiej mi się sprawdza. a do tego ma zabezpieczenia jak w bankowości elektronicznej: szyfrowane łącze SSL...

29 wypowiedzi
ostatnia 01.01.2019
Co przed założeniem firmy?

Przed założeniem własnej działalności najlepiej skonsultować z dobrym prawnikiem, który pomoże załatwić wszystkie formalności, tak, żeby się później nie...

39 wypowiedzi
ostatnia 31.12.2018
Bank dla rodziny, biznes dla franczyzobiorcy

Jakie są wymagania wobec lokalu przy franczyzie Nest Banku (powierzchnia, ilość stanowisk etc)?

9 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2018
Obawy odnośnie zmian

Pod koniec stycznia tego roku weszła w życie dyrektywa unijna PSD2. Dotyczyła ona zmian na rynku finansowym. Czy mieliście lub nadal macie jakieś obawy odnośnie tych...

1 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2018