Sekret tkwi w pogodzie

Dla przedsiębiorców z branży odzieżowej najlepiej, gdy pogoda często się zmienia. Wówczas klient musi wracać do sklepu, by dopasowywać ubiór do aury.
Piątek
01.05.2015
Przychody właścicieli sklepów odzieżowych Top Secret wzrosły w ostatnim miesiącu prawie o połowę. To nie tylko efekt nowych otwarć.
 

Należący do grupy Redan koncept Top Secret, którego sklepy prowadzą głównie franczyzobiorcy, zanotował w marcu 40 proc. wzrost obrotów w porównaniu z tym samym miesiącem rok wcześniej. Poprawa przychodów wynika w dużej mierze z nowych otwarć, ale 21-proc. przyrost powierzchni handlowej nie tłumaczy jej w pełni.
 Osiągnięte wyniki są efektem dobrego przyjęcia wiosennej kolekcji Top Secret przez klientów – uważa Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan S.A.

W branży odzieżowej, oprócz czynników rynkowych, kluczową rolę odgrywa pogoda. Skłonność klientów do wydawania pieniędzy na ubrania zależy w dużej mierze od tego, czy za oknem pada deszcz, czy świeci słońce. Jaka aura sprzyja zakupom?
 Dla nas najlepsza pogoda to pogoda... zmienna. Jeśli np. klient kupi buty na sezon zimowy, a okaże się, że zima jest ciepła i bez śniegu, to będzie musiał wrócić i kupić obuwie lepiej pasujące do takiej aury – tłumaczy Piotr Nowjalis, członek zarządu CCC, największego producenta obuwia w Polsce.

Wtóruje mu Małgorzata Zagdańska, menedżer działu Sieci Zewnętrznej i Franczyzowej Solar Company.
– Ubrania, szczególnie damskie, są produktem o bardzo krótkim cyklu życia. Jeśli więc w kolekcji jesiennej, która planowana jest pół roku wcześniej, pojawiają się modele wykonane z grubych wełen czy dzianin, a zimy nie ma, to nie oznacza, że nie ma koniunktury, tylko że klientka szuka czegoś odpowiedniego do aury – tłumaczy menedżerka.

W przypadku Redanu wzrosty dotyczyły nie tylko franczyzowego Top Secret, ale też dyskontowego Textilmarket, w ramach którego działają wyłącznie sklepy własne franczyzodawcy.

W 2013 roku rynek odzieży i obuwia w Polsce wart był blisko 7 mld euro. Co roku rośnie on w tempie ok. 3-4 proc.


POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja otworzyłem sklep z gadzętami podobny do tego http://ideadoggy.com/

32 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Salon300+ miejscowość podwarszawska

Prowadzę sklep odzieżowy ponad 300 m2 + duży magazyn. Od kilkunastu lat franczyza znanej marki odzieżowej. Dostałem wypowiedzenie franczyzy. Najchętniej wpuściłbym...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Marek Markowski bardzo prosze o pilny kontakt. Do konca tygodnia musze podjac decyzje w sprawie franczyzy Esotiq. mtroch@op.pl fb marietta. troch

25 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Diverse - kto ma (miał) problemy z tą franczyzą ?

Proszę o kontakt osoby, które prowadziły sklep franczyzowy DIVERSE i napotkały problemy we współpracy. Np. były zmuszone prowadzić sklep pomimo jego nierentowności,...

1 wypowiedzi
ostatnia 29.12.2018
Top Secret

Jak dla mnie zadziałało także to że marka zaczęła z powrotem oferować ubrania w większych rozmiarach niż 40 bo nie oszukujmy się polki nie są najmniejszymi...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2018
Aromanti opinie-otworzyć?

Co takiego?

2 wypowiedzi
ostatnia 18.11.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Odzież to obecnie trudna branża, widzę ile znajome zamawiają a później oddają, jak te sklepy zarabiają sama nie wiem.

13 wypowiedzi
ostatnia 17.11.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

Wszelki outlety są dobre, jak szuka się odzieży sportowej. tutaj nie zmienia się szybko moda.

25 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2018