Głogów czeka na galerię

Tak będzie wyglądała Galeria Glogovia.
Już za rok otworzy się dla klientów Galeria Glogovia. Na ponad 27 tys. mkw. powierzchni znajdą się sklepy, kino, klub fitness oraz strefa gastronomiczna.
 

– Głogów to ważny punkt na mapie przemysłowej województwa dolnośląskiego. Jest jednym z głównych miast Legnicko – Głogowskiego Okręgu Miedziowego – mówi Leszek Koperski z firmy Saller Group, inwestora galerii.  – Brak tu jednak nowoczesnej kompleksowej oferty handlowej.
Dlatego Saller Group, firma która od ponad 30 lat działa w sektorze nieruchomości komercyjnych na międzynarodową skalę, zdecydowała się zainwestować w Galerię Glogovia. Budowa ruszyła jesienią 2014 roku.

Kino, moda, uroda

Nowe głogowskie centrum handlowe będzie częściowo dwupoziomowe. Cały parter zajmą sklepy i punkty usługowe. Będzie ich w sumie około 65. Na piętrze znajdzie się natomiast miejsce na pięciosalowe kino sieci Cinema 3D, klub fitness oraz rozbudowaną strefę gastronomiczną.
– Nasz projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony wielu najemców – informuje Leszek Koperski. – W galerii chcą zagościć bardzo znane marki modowe, których do tej pory Głogowianie szukali w Zielonej Górze lub Lubinie.
Wśród najemców, którzy podpisali już umowy jest m.in. Grupa LPP, ze swoimi markami Reserved, Cropp, House i Sinsay, drogeria Rossmann, apteka Ziko oraz sklep Martes Sport. Po za tym na parterze obiektu będzie mieścił się supermarket spożywczy znanej krajowej sieci Piotr i Paweł.
– Jesteśmy w trakcie negocjowania i finalizacji kilkunastu kolejnych umów – dodaje Leszek Koperski.  – Zakładamy, że poziom komercjalizacji na koniec wakacji wyniesie około 75 proc. Oczywiście najemcy wciąż mogą się do nas zgłaszać. Mamy jeszcze wolne lokale w strefie food court, wielkości od 40 do 100 m2. Są też do wynajęcia sklepy w strefie modowej. Tu dysponujemy lokalami od 20 do 400 m2.

Miejsce dogodne dla klientów

Galeria Glogovia powstaje w sąsiedztwie 22-tysięcznego osiedla. W odległości do 35 minut jazdy samochodem mieszka ponad 182 tys. ludzi. Potencjał klientów jest więc spory.
– Wybierając lokalizację naszej inwestycji mieliśmy na względzie przede wszystkim wygodę przyszłych klientów – podkreśla Leszek Koperski. - Dlatego zdecydowaliśmy się na rejon dobrze skomunikowany z centrum miasta.
Dla zmotoryzowanych klientów wybudowany zostanie naziemny parking na ponad 800 samochodów. Ponadto dojazd do obiektu będzie możliwy środkami komunikacji miejskiej. Otwarcie Galerii Glogovia planowane jest na wiosnę 2016 roku.

Osoby zainteresowane wynajmem powierzchni mogą kontaktować sie z:
Leszkiem Koperskim
tel. 661-505-538
e-mail: koperski@saller-bau.com