Osoba zainteresowana otwarciem salonu kosmetycznego Image musi liczyć się z wydatkiem co najmniej 50 tys. zł, a w przypadku Instytutu Kosmetologii kwota ta wzrośnie minimum dwukrotnie.
Arkadiusz Wojtczak, menedżer ds. partnerstwa i franczyzy ImageCentrum
Poniedziałek
15.06.2015
Gabinet kosmetyczny może otworzyć każdy, nawet osoba bez doświadczenia w kosmetologii – mówi Arkadiusz Wojtczak, menedżer ds. partnerstwa i franczyzy ImageCentrum.
 

Twierdzicie, że gabinet kosmetyczny może otworzyć każdy. Ale czy warto?
Nasza branża dynamicznie się rozwija. Czasy, w których obecnie żyjemy sprawiają, że ludzie dbają o swój wizerunek, czują silną potrzebę relaksu, jaki zapewnia im salon kosmetyczny. Dlatego pojawia się coraz więcej salonów kosmetycznych. Przez ostatnie lata rynek staje się coraz bardziej profesjonalny – gabinety proponują dziś znacznie więcej niż podstawowe zabiegi jak manicure czy zabiegi pielęgnacyjne na bazie masek algowych i są wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia.

W materiałach dotyczących Instytutów Kosmetologii i Salonów Kosmetycznych Image można przeczytać, że świadczycie usługi związane z zabiegami kosmetycznymi z dziedziny tzw. kosmetologii estetycznej.  Co to właściwie znaczy?
Do zabiegów z kosmetologii estetycznej używamy nie tylko podstawowych kosmetyków i urządzeń, lecz również bardziej zaawansowanych, takich jak lasery diodowe, urządzenia do modelowania sylwetki z wykorzystaniem fal radiowych czy lasera biostymulującego.

Czy przekłada się to na kwotę inwestycji w wasz biznes?
Osoba zainteresowana otwarciem salonu kosmetycznego Image musi liczyć się z wydatkiem co najmniej 50 tys. zł, a w przypadku Instytutu Kosmetologii kwota ta wzrośnie minimum dwukrotnie. Instytuty Kosmetologii świadczą więcej specjalistycznych usług niż salony kosmetyczne Image, dlatego wymagają większej powierzchni lokalu i kupna bardziej zaawansowanych urządzeń do wykonywania zabiegów. Minimalna powierzchnia lokalu dla salonu wynosi 45 m2, a dla instytutu 80 m2. Nie pobieramy opłaty za przystąpienie do sieci. Franczyzobiorca zobowiązany jest tylko do comiesięcznego kupowania od nas kosmetyków za kwotę co najmniej 200 zł. Nasze salony kosmetyczne zaczynają być rentowny zazwyczaj po trzech miesiącach od otwarcia, a zwrotu z inwestycji franczyzobiorca może się spodziewać po upływie około roku.

Pierwszy salon kosmetyczny marki powstał w 1996 roku w Koninie. Co się zmieniło od tego czasu w firmie?
Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce kilku marek kosmetyków oraz całej gamy urządzeń. Regularnie uczestniczymy w najważniejszych wydarzeniach w branży, takich jak kongresy i targi. Nasze produkty otrzymują nagrody dla najlepszych w swoich kategoriach. Stawiamy przede wszystkim na długotrwałą współpracę z naszymi partnerami. Nasz zespół składa się z kosmetologów, lekarzy, szkoleniowców, specjalistów ds. marketingu, pracowników biurowych, w sumie prawie 20 osób, które każdego dnia pracują nad ulepszaniem kosmetyków, urządzeń, procedur zabiegowych. Obecnie w naszej sieci działa 12 salonów kosmetycznych ImageCentrum.

Rozmawiała Anna Smolińska