Franczyzobiorcy mogą uzupełnić swój asortyment o produkty ponad 500 marek własnych Carrefour.
Sobota
14.11.2015
Po trzech kwartałach francuska sieć powiększyła się o blisko 90 sklepów convenience. To tyle, ile zakładała centrala.
 

Trzeci kwartał Carrefour zakończył z liczbą ponad 545 sklepów franczyzowych. Rozwój sieci odnotowywany jest zarówno w dużych ośrodkach miejskich całego kraju, jak i w mniejszych miejscowościach. Nowe placówki franczyzowe w formacie Express convenience pojawiły się m.in. po raz pierwszy w Poznaniu, gdzie niedawno otwarte zostały trzy sklepy.
– Format convenience, rozwijany w oparciu o dwa wdrożone przez nas modele współpracy: franczyzę i ajencję, dynamicznie zdobywa nowe rynki, zarówno wielkich miast, jak i średnich i małych miejscowości. Od początku bieżącego roku otworzyliśmy łącznie około 90 sklepów – mówi Ronan Martin, wiceprezes Carrefour Polska ds. ekspansji i centrów handlowych.

Od 2015 roku sklepy Carrefour postawiły na bogatszą i dopasowaną do zmieniających się potrzeb klientów ofertę. Na półkach pojawiło się świeżo wypiekane pieczywo, żywność bio i produkty bezglutenowe oraz szeroki wybór artykułów pozaspożywczych. Ponadto wnętrza sklepów zyskały nowoczesną stylistykę oraz zostały wzbogacone o innowacyjne elementy, jak np.: nową odsłonę kącika kawowego i rozszerzoną ofertę dań „food to go” (jedzenie na wynos). Do oferty wprowadzono również regionalne specjały francuskie pod marką Reflets de France”, dostępne na wyłączność w Carrefour.

Licencja franczyzowa w sieci Carrefour jest dostępna w formatach Express convenience i Globi. Ten pierwszy przeznaczony jest dla sklepów o powierzchni do 200 m2 w centrach dużych miast, natomiast Globi – dla punktów o powierzchni od 50 m2 w lokalizacjach osiedlowych.

Pod szyldem Carrefour Polska działa łącznie 750 sklepów, również w formacie hipermarketowym i supermarketowym. Spółka jest również właścicielem i zarządcą sieci centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 tys. m2 oraz kilkudziesięciu stacji paliw.