1,1 tys. - tyle paragonów wystawia każdego dnia sklep Spar Express na krakowskim Kazimierzu.
Poniedziałek
07.12.2015
Sieć powiększa się zarówno o sklepy w tradycyjnym formacie supermarketowym, jak i mniejsze punkty express.
 

Dla sieci marketów Spar 2015 był rokiem obfitującym w otwarcia. Koncept liczy obecnie 208 sklepów, a ostatnie otwarcie miało miejsce pod koniec października w podkieleckiej Bilczy. Placówka Spar w Bilczy mieści się w nowo powstałym minicentrum handlowym należącym do franczyzobiorców Spar. Oprócz sklepu Spar w obiekcie zostaną wkrótce uruchomione: sklep przemysłowo-chemiczny, salon fryzjerski, kwiaciarnia, sklepy odzieżowe oraz restauracja i pizzeria.
– Franczyzobiorcy Spar są również właścicielami mniejszego sklepu własnego o nazwie „Słoneczny”, który cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców gminy Bilcza, stąd też pomysł, aby nowe centrum handlowe opatrzyć tą samą nazwą, która wywołuje pozytywne skojarzenia u lokalnych konsumentów – mówi Marek Wolski, kierownik ds. otwarć w Sprar Polska.

Poza standardową ofertą Spar placówka oferuje na miejscu serwis piekarniczy ze świeżym pieczywem, a także na stoisku mięsno-wędliniarskim wypiek wędlin, szynki i innych mięs.

Większość sklepów Spar powstaje w formacie supermarketowym, przeznaczonym dla lokali o powierzchni od 200 do 1 tys. m2. We wrześniu dominowały jednak otwarcia w modelu Spar Express. Punkty tego typu mają do 200 m2 powierzchni sprzedażowej z podstawowym asortymentem produktów spożywczych oraz poszerzonym asortymentem produktów półprzetworzonych. Sklepy Spar Express pojawiły się w Krakowie na Osiedlu Piastów, przy ulicy Starowiślnej, a także w Daleszycach.

Placówka przy ul. Starowiślnej 50 znajduje się w wyremontowanej zabytkowej kamienicy przy jednej z głównych ulic na krakowskim Kazimierzu. Sklep o powierzchni sprzedaży 154 m² wyposażony jest w Bistro SPAR oferujące szybkie przekąski na ciepło i kawę.
– Od 2002 roku funkcjonował tutaj sklep, tak więc klienci przywykli, że w tym miejscu mogą dokonywać zakupów. Jednak, jak obserwujemy, SPAR cieszy się uznaniem nie tylko mieszkańców Krakowa, ale i zagranicznych turystów, którzy rozpoznają markę i znając jej standardy z innych krajów, chętnie decydują się na zakupy. O pozytywnym odbiorze placówki mogą świadczyć dobre wyniki, jakie osiągamy, bowiem każdego dnia od otwarcia wystawiamy około 1,1-1,2 tys. paragonów dziennie – mówi Janusz Kot, dyrektor działu marketingu spółki Kefirek, która zarządza sklepem na licencji.

Sklep w Daleszycach o powierzchni 174m² mieści się w nowo wybudowanym obiekcie handlowo-usługowym nieopodal rynku głównego w centrum miejscowości.
 Spośród wielu ofert sieci handlowych zdecydowałam się na Spar, ponieważ przekonało mnie profesjonalne podejście do współpracy oraz poważne traktowanie mojej osoby jako wartościowego partnera.   W dniu otwarcia największe zainteresowanie odnotowaliśmy produktami marki własnej SPAR oraz marki Lubię, które bardzo przypadły do gustu naszym klientom i błyskawicznie znikały z półek – mówi Marzena Dobrowolska, franczyzobiorca Spar.