Franczyzobiorcy, którzy pracują w naszej sieci, przygotowują wnioski o dotacje unijne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
Piotr Buchalski, prezes Dotacje Export Group
Niedziela
21.02.2016
Zapotrzebowanie na specjalistów, pomagających w staraniach o pieniądze z UE, nie maleje. Dotacje Export Group otwierają nowe placówki franczyzowe.
 

W tej chwili sieć Dotacje Export Group liczy już 23 placówki. Cztery z nich dołączyły w tym roku: w Gorzowie Wielkopolskim, Rybniku, Tomaszowie Mazowieckim i Bydgoszczy.
– Franczyzobiorcy, którzy pracują w naszej sieci, przygotowują wnioski o dotacje unijne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Nadzorują także realizację dotowanych projektów, aby zlikwidować ryzyko popełnienia błędu i narażenia się na cofnięcie funduszy – tłumaczy Piotr Buchalski, prezes Dotacje Export Group. – To dobry czas by rozpocząć współpracę z nami. We wszystkich województwach zostały już uruchomione pierwsze konkursy na działania inwestycyjne i eksportowe, z których mogą skorzystać nasi klienci.

Pieniądze do wzięcia

W ciągu najbliższych pięciu lat do rozdysponowania jest ponad 30 mld euro z Unii Europejskiej. To daje duże pole do popisu dla specjalistów, którzy mogą pomóc firmom w pozyskaniu tych środków. Dotacje Export Group zapewnia swoim franczyzobiorcom fachowe szkolenia, przygotowujące ich merytorycznie do pracy. Trwają dwa miesiące i są przeprowadzane przez doświadczonych trenerów. Aby przystąpić do sieci, należy dysponować kwotą od 45 do 70 tys. zł (w tym opłata licencyjna 35 tys. zł). Wysokość nakładów zależy m.in. od wielkości biura i liczby pracowników (powinno ich być minimum dwóch, drugiego partner musi zatrudnić w ciągu pół roku od uruchomienia działalności). Potrzebny jest też lokal o powierzchni co najmniej 20 m2, w mieście liczącym minimum 40 tys. mieszkańców. Franczyzobiorcy zarabiają na pisaniu wniosków o dofinansowanie oraz na prowizji od pozyskanych pieniędzy. Wynosi ona od 3 do 5 proc. kwoty dotacji. Natomiast cena napisania jednego wniosku to kilka tysięcy złotych.
– Pojedyncze biuro franczyzowe może ich przygotować od 20 do 40 rocznie – informuje Piotr Buchalski. – Centrala firmy kontroluje jakość wszystkich wniosków, przygotowanych przez jej partnerów. Pomagamy także w pozyskiwaniu klientów.


POPULARNE NA FORUM

Czy ktoś korzystał z Scorector?

Słyszałam wiele opinii o Scorector, że serwis jest odpowiednikiem BIK. Można tam bezpłatnie sprawdzić scoring kredytowy, przejrzeć swój profil finansowy i uzyskać...

1 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2024
Rejestracja firmy pod adresem zamieszkania?

Witam Chciałbym otworzyć firmę z branży e-commerce. Jako, że pracuje to zacząłbym to robić dodatkowo po godzinach. Czy jest możliwość aby zarejestrować firmę w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2023
Ubezpieczenie biznesu na wypadek upadłości

wypada sie ubezpieczac bo sytuacja z coronawirusem pokazala jak bardzo ZUS ma nas gdzieś

5 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2020
księgowość internetowa

O co chodzi z tymi pakietami w tax care? Rozważam współpracę z nimi, bo nie układa mi się z moją księgową, więc chyba czas na zmianę, jesteś zadowolona?

3 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2019
Księgowość online

Ja korzystam z tax care. To biuro rachunkowe działające całkowicie online. Ja sobie taką współpracę bardzo chwalę, oszczędzam czas i pieniądze.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2019
Program do fakturowania

A jaki jest limit tego darmowego fakturowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 31.03.2019
Program do fakturowania

A słyszałeś może o Chmuerze Faktur? nie jest to program, a narzędzie online, więc dla mnie na plus, bo nie trzeba nigdzie niczego instalować. Dodatkowo, jest bezpłatne :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Księgowość online

Od jakiegoś czasu biję się z myślami, czy nie zamienić swojego dotychczasowego biura księgowego, na to online. Nie ukrywam, że ważne są dla mnie oszczędności z tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019