Franczyzobiorca podpisując umowę franczyzową, ma zapewnioną wyłączność terytorialną. Gwarantujemy, że w czasie obowiązywania umowy nikt inny nie otrzyma zgody na prowadzenie konceptu Mały Inżynier na danym obszarze. Dotychczasowy franczyzobiorca ma też pierwszeństwo przy przedłużeniu umowy.
Ewa Bednarek
Środa
20.04.2016
Ciągle słyszymy o braku inżynierów i konieczności nauki dzieci przedmiotów technicznych. Nasze zajęcia idealnie wpisują się w ten trend – mówi Ewa Bednarek, właściciel firmy Mały Inżynier.
 

Czy jest duże zainteresowanie Państwa zajęciami?
Forma edukacji poprzez zabawę jest coraz popularniejsza i wiadomo, że daje dużo lepsze efekty aniżeli tradycyjne lekcje. Przedmioty techniczne obecne są w naszym życiu na co dzień. Ciągle słyszymy o braku inżynierów, konieczności nauki dzieci przedmiotów technicznych. Nasze zajęcia idealnie wpisują się w aktualny trend. Prowadzimy warsztaty z nauk technicznych (fizyki, chemii, robotyki, elektroniki, programowania). Mają one formę zajęć pozalekcyjnych, weekendowych, półkolonii. Wszystkie nastawione są na praktyczną naukę i samodzielne wykonywanie doświadczeń przez dzieci. Zajęcia prowadzone są w małym grupach, na jednego instruktora przypada maksymalnie sześcioro dzieci. Dlatego kursantów nam nie brakuje i sądzimy, że perspektywy rozwoju dla naszej firmy są bardzo obiecujące.

Kto może zostać waszym franczyzobiorcą?
Aktualnie poszukujemy partnerów z Trójmiasta, Katowic, Krakowa, Rzeszowa. Nasz franczyzobiorca musi założyć własną działalność gospodarczą. Warsztaty niekoniecznie musi prowadzić samodzielnie. Może też zatrudnić osobę, która będzie to robić. Nasze warsztaty prowadzą głównie studenci i  absolwenci kierunków technicznych.

Jakie są warunki inwestycji?
Wszystko zależy od wielkości miasta. Średni koszt zakupu sprzętu do prowadzenia zajęć wynosi około 25-30 tys. zł. Natomiast orientacyjny koszt licencji wynosi 5-6 tys. zł za program zajęć (robotyka Lego Mindstorms, eksperymenty) oraz około 2 tys. zł za zajęcia z robotyki Lego WeDo, elektroniki, programowania. Co ważne, franczyzobiorca nie musi od razu dysponować lokalem na biuro. Zajęcia może prowadzić w wynajętych salach np. w szkołach podstawowych, przedszkolach. W trakcie współpracy franczyzobiorca będzie zobowiązany do uiszczania opłaty bieżącej, która kształtuje się na poziomie około 500 zł miesięcznie oraz 3 proc. od przychodu szkoły W zamian oferujemy dostęp do portali z informacjami dla dzieci i ich rodziców, reklamę AdWords, przygotowywanie projektów graficznych dla szkoły. Każdy franczyzobiorca może liczyć też na przygotowanie materiałów reklamowych na organizowane wydarzenia.

Ile trzeba czekać na zwrot z inwestycji?
To zależy od ilości pracy, który w ten biznes włoży franczyzobiorca oraz od obszaru na którym działa. Szkoła zaczyna być rentowna najczęściej po trzech miesiącach od startu. Zwrot z inwestycji jest możliwy już nawet po sześciu miesiącach działalności.

Rozmawiała Anna Smolińska


POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018