Moodo będzie rosnąć

Franczyzobiorcy Moodo odprowadzają do centrali roczną opłatę licencyjną w wysokości 1,2 tys. zł.
Czwartek
02.06.2016
Franczyzodawca odzieżowej marki chce w 2016 roku powiększyć sieć o 25-30 sklepów.
 

Marka Moodo chce trafić w gusta kobiet ceniących lekki, casualowy styl z elegancją, dobrą jakością oraz przystępną ceną. Obecnie pod tym szyldem działa ok. 150 salonów w Polsce, Czechach i na Słowacji. Ubrania są też dystrybuowane na Białorusi, Ukrainie oraz w Rosji. Ostatnio salony Moodo pojawiły się m.in. w: Grudziądzu, Jaworznie, Białymstoku, Podkowie Leśnej, Raciborzu, Turku, Lublińcu oraz Gorzowie. Franczyzodawca liczy, że w tym w roku w Polsce sieć zyska nawet do 30 nowych lokalizacji.
– Sklepy naszej marki otwieramy przede wszystkim w galeriach handlowych, ale także w atrakcyjnych lokalizacjach przy głównych handlowych ulicach miast o liczbie ludności od 25 tys. – mówią franczyzodawcy.

Współpracę z Moodo można nawiązać w dwóch modelach – partnerskim i depozytowym. W tym pierwszym partner kupuje poszczególne kolekcje za gotówkę i nie musi dostosowywać lokalu do standardów sieci. To propozycja np. dla właścicieli sklepów multibrandowych. W przypadku modelu depozytowego franczyzobiorca adaptuje lokal zgodnie z wytycznymi Moodo i przestrzega jego standardów ekspozycji towaru i obsługi klienta. Nie ponosi natomiast kosztów zakupu towaru, a zarabia na prowizji od jego sprzedaży. Minimalna prowizja w przypadku modelu depozytowego sięga 32 proc. Jej wysokość zależy od  nakładów poniesionych przez franczyzobiorcę.

Sklepy Moodo powstają w lokalach o powierzchni 60-80 m2. Adaptacja i wyposażenie lokalu zgodnie z wymogami franczyzodawcy wymaga inwestycji na poziomie 500-800 zł/m2. Franczyzobiorca może liczyć na wsparcie franczyzodawcy i kierownika regionalnego w zakresie urządzenia sklepu, a także na późniejszych etapach współpracy.

W 2015 roku salony Moodo zostały poddane remodellingowi. Jak tłumaczy franczyzodawca, wystrój stał się bardziej kobiecy i współczesny, tak by odpowiadać aktualnym trendom wnętrzarskim. Przeprojektowane zostało również logo sieci. Więcej o zmianach można przeczytać na portalu Lokalnabiznes.pl w artykule Moodo odświeżone.

Jak wynika z „Raportu o franczyzie w Polsce 2016”, branża odzieżowa jest trzecią (po gastronomii i branży spożywczej) pod względem liczebności systemów franczyzowych. Na koniec ubiegłego roku na rynku działało 151 konceptów modowych – o trzy więcej niż w 2014 roku. Liczba jednostek franczyzowych zbliżyła się natomiast do 3,7 tys.