Chcesz mieć elastyczny czas pracy i duże zarobki? Załóż firmę i zostań swoim szefem. Prezentujemy pomysły na biznes dla kobiet. Ponadto otwieramy pizzerię, portal internetowy, biznes taksówkarski, biuro ubezpieczeń i firmę ogrodniczą. Publikujemy 10 pomysłów na sklep spożywczy znanej marki. W numerze bilet na Targi Franczyza gratis!
 

We wrześniowym wydaniu 9/2016 (139)

Raport specjalny

Jak zostać kobietą biznesu?
Utrata etatu, trudny powrót z urlopu macierzyńskiego, rozwód – bywa, że kobietom potrzebny jest silny bodziec do założenia własnej firmy. Ale nie zawsze. Czasem wystarczy chęć podjęcia wyzwania.

Supertemat

Spożywczaki idą na wojnę
Na rynku spożywczym od lat trwa starcie Dawida z Goliatem – małych, lokalnych spożywczaków z dyskontami i sklepami wielkoformatowymi. Ale w tym roku branżowym tematem numer jeden był podatek od handlu.

10 pomysłów na sklep spożywczy znanej marki
Carrefour, Chata Polska, Delikatesy Centrum, E. Leclerc, Husse, Intermarche, Nasz Sklep, Nowakowski Gorąco Polecam, Piotr i Paweł, Żabka..

Targi Franczyza 2016

W dniach 13-15 października Pałac Kultury i Nauki w Warszawie odwiedzi kilka tysięcy gości w poszukiwaniu pomysłu na własny biznes. Będą wybierać spośród ponad 150 ofert franczyzowych.

Stało się

Krótsza połowa roku
Witamy w pourlopowej rzeczywistości, gdzie portfel jest jak cebula – gdy w niego spoglądasz, płaczesz. Czas rozpocząć jego powtórne napełnianie.

Pomysły na firmę

Franczyzowa pizzeria według włoskiego przepisu
Pizzerii w Polsce są tysiące. Franczyzodawca Tutti Santi daje przepis na to, jak wyróżnić się na przepełnionym konkurencją rynku.

Sprzedawcy pewności, czyli inwestujemy w placówkę ubezpieczeniową
Biznes pod szyldem Aviva dla Rodziny opiera się przede wszystkim na budowaniu relacji. Dlatego franczyzobiorca musi być otwarty na ludzi i łatwo nawiązywać kontakty.

Gospodarz domu zarabia
Nie trzeba dużej inwestycji, żeby otworzyć firmę zarządzającą nieruchomościami. Przyda się natomiast zmysł organizatora.

Pieniądz w trawie piszczy
Sezon dla firmy ogrodniczej trwa niemal cały rok. Aby zarabiać w tej branży, potrzeba wiedzy i pasji. Klient nie wybacza fuszerki.

Gdzie zarobisz więcej – jako taksówkarz korporacji czy kierowca aplikacji Uber?
Przewóz osób to biznes, który zawsze będzie potrzebny. Koszty rozpoczęcia działalności zwracają się już w pierwszym miesiącu jazdy. Oczywiście pod warunkiem że ma się własny samochód.

E-firma

Wyklikać zysk i renomę
Własny portal internetowy to szansa na spore zarobki, pod warunkiem że zdobędzie się wielu czytelników. Bowiem im więcej odwiedzin internautów, tym większe szanse na pozyskanie reklamodawców.

Pomysłowi studenci i ich fotobiznes
Dobry smartfon z powodzeniem zastępuje dziś aparat fotograficzny. Patryk Mucha i Adrian Skiba zadbali, żeby zrobione zdjęcia można było wywołać prosto z telefonu.

Mój franchising

Dojrzała decyzja
Tomasz Mazurek miał ponad pięćdziesiąt lat, gdy zdecydował się otworzyć biznes we franczyzie. I teraz udowadnia, że na taki krok nigdy nie jest za późno.

Własny biznes

W biznesie jak w sporcie
Zarządzanie karierą sportową przypomina zarządzanie małą firmą – mówi Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, właściciel klubu sportowego i organizator szkoleń.

Od zera do milionera

Pasję przekuł w biznes i dorobił się fortuny
Z ojcowskiego warsztatu Soichiro Honda dotarł na biznesowe szczyty. Zbudował firmę, która jest dzisiaj motoryzacyjnym gigantem.

Sonda

Kiedy biznes się zwraca
Zapytaliśmy franczyzobiorców, ile czekali, zanim ich biznes zaczął zarabiać na pokrycie bieżących kosztów oraz po jakim czasie inwestycja się zwróciła.

ABC firmy

Ulgi dla młodych przedsiębiorców
Składki na ZUS spędzają sen z powiek niejednego właściciela firmy, zwłaszcza tego, który dopiero zaczyna swoją działalność. Na starcie można jednak sporo zaoszczędzić, korzystając z ulg przysługujących młodym przedsiębiorcom.

ABC franczyzy

Jak wycenić licencję na biznes?
Przygotowując się do rozwoju sieci franczyzowej, trzeba podjąć decyzję o rodzaju i wysokości opłat, jakie będziemy pobierać od franczyzobiorców. Pomyłka w którąkolwiek ze stron może się srogo zemścić.

Steki menedżera

Do dwóch razy sztuka
Wprawdzie jego pierwszy biznes splajtował, ale pomimo tej porażki Radosław Charubin nigdy nie porzucił myśli o prowadzeniu własnej firmy. Dzięki temu powstała marka Lody Bonano. Choć może by jej nie było, gdyby nie krótki film z wakacji brata... 

Katalog franczyz i systemów partnerskich

376 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748