Podologia.pl

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Podologia jest dziedziną zajmującą się holistycznymi usługami medycznymi i profilaktyką w obrębie stóp i kończyn dolnych. W gabinetach Podologia.pl pacjenci mogą skorzystać zarówno z komputerowej diagnostyki jak i specjalistycznej pielęgnacji stóp. Firma Podologia.pl obecnie posiada 9 gabinetów: w Szczecinie i Koszalinie. Została wyodrębniona z firmy Spondylus, która wraz z zespołem specjalistów - lekarzy, fizjoterapeutów, techników ortopedii i rehabilitantów - od ponad 30 lat specjalizuje się w zakresie diagnozowania, leczenia i profilaktyki wad postawy oraz prowadzenia procesu rehabilitacji, korekcji wad postawy oraz usprawniania (również w przypadku sportowców). Z tego względu, partnerzy sieci Podologia.pl uzyskują kompleksowe wsparcie, mając na uwadze fakt powiązania stóp z całym narządem ruchu.

Firma Podologia.pl rozwiązuje problemy stóp pacjentów w holistycznym ujęciu, począwszy od specjalistycznych procedur diagnostyki, po indywidualny plan usprawniania, rehabilitacji i leczenia wszelkich problemów ortopedycznych i podologicznych. Indywidualne wkładki ortopedyczne oferowane w Podologia.pl spełniają również ten podstawowy warunek, jakim jest bezwzględna kompleksowość: dla każdej stopy, do każdego rodzaju obuwia, na każdą kieszeń. Wkładki sieci Podologia.pl wyróżnia więc bezwzględna indywidualizacja, wykonywane są bowiem z elementów, dzięki czemu materiał, korekcja, amortyzacja, odciążenie przygotowywane są na każdy milimetr stopy Pacjenta. W sieci Podologia.pl Pacjenci otrzymują również możliwość zaopatrzenia w obuwie indywidualizowane. Komplementarną usługą do rehabilitacji i zaopatrzenia, jaką otrzyma Pacjent w sieci Podologia.pl są zabiegi podologiczne, w których Pacjent rozwiąże każdą z dolegliwości stóp, począwszy od diagnozy stóp, badań laboratoryjnych, po specjalistyczne zabiegi (korekcja wrastających paznokci, usuwanie zmian przeciążeniowych oraz zaopatrzenie w indywidualne ortozy, leczenie zakażeń grzybiczych, bakteryjnych, protezy paznokci itd.), realizowane w zespole medyków w oparciu o procedury oparte na know-how Podologia.pl.

Wyposażenie naszych gabinetów w najwyższej klasy urządzenia, sprawdzone w praktyce przez naszych specjalistów, daje możliwość zachowania najwyższych standardów usług w zakresie diagnostyki oraz realizacji zabiegów pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych i leczniczych. Dodając do tego indywidualizację i kompleksowość, oraz naszą aktywną działalność w dziedzinie ortopodologii, zapewniamy najlepszą pomoc w zakresie zdrowia stóp, poprzez ciągły rozwój i wdrażanie innowacji.

Wykorzystując nasze doświadczenie w obrębie działań promocyjnych, marketingowych (włączając w to naszą pracę naukową), równie kompleksowo rozwijamy naszych partnerów. Efektem szkoleń biznesowych oferowanych naszym partnerom jest powstanie szczegółowego harmonogramu rozwoju, zawierającego gotowe autorskie programy współpracy spersonalizowanej (podlegające również dofinansowaniu z działań prozdrowotnych, prospołecznych i edukacyjnych), wraz z materiałami promocyjnymi, informacyjnymi i narzędziami lojalnościowymi dla grup odbiorców. Wspieramy w organizacji gabinetów, realizacji procedur sanepid oraz obowiązujących w medycynie przepisów. Wszyscy partnerzy połączeniu są w sieci, dzięki czemu otrzymują możliwość korzystania z kart badań oraz z magazynu produktów, dzięki czemu mimo niskiej inwestycji startowej, nie muszą tworzyć kosztownych stoków magazynowych, zachowując możliwość kompleksowej oferty dla pacjentów.

JEDNOSTKI WŁASNE

9

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

170

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

 1. Sprawdzony koncept biznesowy - dający gwarancję rozwoju, zaczynając od gabinetu diagnostyki lub pedicure medycznego, po zaawansowane Centrum Podologii i Rehabilitacji;
 2. Marka - rozpoznawalność i wypracowana renoma marki Podologia.pl.
 3. Sprzęt - w zależności od oczekiwań klienta oraz planowanego zakresu działań: diagnostyki stóp i postury, unity podologiczne, urządzenia do produkcji wkładek, urządzenia diagnostyki sportowej, wyposażenie gabinetów rehabilitacji.
 4. System IT - udostępniamy dwa programy komputerowe do obsługi pacjentów służące diagnozie pacjenta, realizacji procedur związanych z prowadzeniem dokumentacji medycznej, dostęp do magazynu produktów Podologia.pl, dający możliwość zamówienia nawet pojedynczych sztuk.
 5. Szkolenia - rozwój gabinetów partnerskich oparliśmy o szkolenia w naszej szkole eduPodologia.pl, zarejestrowanej w strukturach oświatowych, dzięki czemu nasze szkolenia kończone są certyfikatem wg wymogów MEN. Aby zapewnić skuteczny rozwój, szkolenia i kursy doszkalające organizujemy w dwóch modułach.
  • Rozwój merytoryczny: diagnostyka, projektowanie wkładek, pedicure medyczny szkolenia z zakresu rehabilitacji, diagnostyka spersonalizowana: sportowa, seniorów, dzieci.
  • Rozwój biznesowy: wspólne opracowanie programu rozwoju, w oparciu o sprawdzone programy autorskie skierowane do grup spersonalizowanych.
 6. Marketing - dostęp do nowoczesnych materiałów promocyjnych, informacyjnych i organizacji pracy, oraz zestawy materiałów realizowanych w konkretnych materiałach (np. badania populacyjne u dzieci w przedszkolach, współpraca ze sportowcami).
 7. Zarządzanie - w oparciu o nasze know-how, w trakcie rozwoju współpracującej placówki, wspieramy w zarządzaniu procesem rozwoju zarówno w zakresie organizacji i procedur medycznych, jak i efektywności zyskowej.
 8. Proste zasady rozliczeń - łatwo można określić koszty działalności. Partner korzysta ze wzrostu liczby klientów, ponieważ nie przekłada się on na opłaty do sieci Podologia.pl Celem naszej współpracy, nie jest bowiem opłata licencyjna, ale wspólna sieć sprzedaży produktów i usług. Dobra współpraca merytoryczna z Partnerem, spowodowała dynamiczny rozwój sieci. Zagwarantowane atrakcyjne rabaty na konkurencyjne wkładki, obuwie, kosmetyki, sprzęt pomocniczy itp. oraz systematyczne działania w kierunku innowacyjnych rozwiązań, powodują, że gabinety ortopodologiczne i rehabilitacyjne w naszej sieci, generują efektywniejsze zyski. O tym decyduje kompleksowość i jakość oferty, przy wsparciu centrali Podologia.pl.
 9. Wysoka rentowność inwestycji - zwrot inwestycji waha się od 1 miesiąca do ok. 0,5 roku. Zależy ona od dynamiki wdrażania programów rozwoju, sposobu zarządzania placówką, jakości obsługi klienta (jakość).

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

 • kwota inwestycji zależy od wybranej opcji współpracy i wynosi od 2 tys. do 87 tys. zł netto,
 • miesięczna opłata licencyjna - od 0 zł do 1,5 tys. zł netto.

PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

Od kandydatów na franczyzobiorców oczekujemy:

 • prowadzenia działalności gospodarczej;
 • współpracy w zakresie organizacji szkoleń, realizacji postanowień umowy;
 • jakości w oferowanych usługach.

Naszymi franczyzobiorcami mogą zostać zarówno specjaliści, którzy wiążą swoje plany zawodowe z dziedziną rehabilitacji, podologii (np. fizjoterapeuci, lekarze ortopedzi, diabetolodzy czy kosmetolodzy o specjalizacji podologicznej), jak również osoby niemające doświadczenia z tą dziedziną, tj. przedsiębiorcy, planujący działalność rehabilitacyjną, leczniczą, ortopodologiczną (w tym przypadku realizujemy rekrutację kadr partnera).


INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY

Podologia.pl Sp. z o.o.

Al. Jana Pawła II 36, 70-453 Szczecin

(+48) 607 602 175

mb@podologia.pl

podologia.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Marcelina Bitenc-Jasiejko

dyrektor ds. rozwoju

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Podologia.pl.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.