moja firma

Quiet quitting – dlaczego pracownikom przestało zależeć?
Quiet quitting czyli „ciche odchodzenie” to podejście do pracy, w którym pracownicy nie przejawiają inicjatywy w podejmowaniu działań i nie są chętni do wzięcia na siebie odpowiedzialności za duże projekty. Jak mu zapobiec?

Jak przygotować firmę na blackout
Każda godzina bez dostępu do prądu może przynieść firmie ogromne straty. Dlatego warto mieć przygotowaną strategię działania na wypadek przerw w dostawie energii.

Przełomowy wyrok
Naczelny Sąd Administracyjny wydał przełomowy wyrok w sprawie dywidend i innych dochodów podlegających podatkowi u źródła.

Zarabiać wespół w zespół
– Na sukces w branży muzycznej składa się wiele części składowych. Jedną z nich jest szacunek do pracy, współpracowników i odbiorców – podkreślają Tomasz Szczepanik, lider zespołu Pectus oraz Monika Paprocka-Szczepanik, menedżerka grupy.

Jaki jest cel pozyskiwania danych abonentów?
Firmy telekomunikacyjnych są zobowiązane do przekazywania do GUS danych osobowych abonentów usług telefonicznych. Po co władzom te informacje?

Laura Breszka: Aktorka z biznesowym zacięciem
– Prowadzę rozmowy o możliwości wydawania audiobooków. Przeliczam, czy pomysł nie tylko się zwróci, ale współpraca będzie finansowo korzystna – mówi Laura Breszka, aktorka, lektorka, bizneswoman.

Sprzedaż online a odbiór w sklepie – zasady opodatkowania
Czy można nie ewidencjonować sprzedaży internetowej w kasach fiskalnych nawet w sytuacji, gdy dochodzi do fizycznego odbioru towaru w sklepie?

Paweł Sitarz: Kucharz do wynajęcia
– Dobry kucharz w restauracji i dobry kucharz na wynajem różnią się bardzo, trzeba pamiętać przede wszystkim, że przestaję być anonimową osobą z kuchni – mówi Paweł Sitarz, mobilny kucharz.

Warunki uznania spółki za holdingową
Główną korzyścią ze spółki holdingowej, powstałą w ramach Polskiego Ładu, jest przede wszystkim zwolnienie z podatku przychodów z tytułu zbycia udziałów lub akcji spółki zależnej.

Jak odkryć niszę rynkową i na niej zarobić
Niszowe produkty i usługi to biznesowy strzał w dziesiątkę. Bywa jednak i tak, że można na nich sporo stracić. Czym się kierować, wybierając niszę rynkową, aby odnieść sukces?

Olga Łasak: Rozśmieszanie za pieniądze
– Nigdy nie zakładałam, że moim pomysłem na życie i zarabianie pieniędzy będzie kabaret – mówi Olga Łasak, artystka kabaretowa.

Odsetki od nadpłaconego podatku
Przedsiębiorcy, którym organ wymierzył podatek w nadmiernej wysokości mogą domagać się nie tylko zwrotu nadpłaty, ale również odsetek od nadpłaty.

Tadeusz Gauer: Wszystko albo nic
Biznesowo połączył pasję do muzyki ze zdrowym stylem życia. Tadeusz Gauer komponuje muzykę filmowo-reklamową, a w jego Gauer Fitness dbają o formę gwiazdy znane z pierwszych stron gazet.

Spółka cicha a estoński CIT
Czy przystąpienie do spółki cichej odbiera prawo do estońskiego CIT?

Golec uOrkiestra: Biznes z dobrym brzmieniem
– W naszym przypadku są dwa minusy prowadzenia biznesu rodzinnego: przenoszenie trudnych spraw zawodowych na grunt rodzinny oraz zbiorcza odpowiedzialność – mówią Łukasz i Paweł Golcowie, założyciele Golec uOrkiestra.

Branża wykończeniowa - perspektywy rynku
Branża wykończeniowa silnie zależna jest od budowlanki. Jak przedstawiają się perspektywy na bieżący rok?

Fiskus igra z przedsiębiorcami
Zgodnie z ugruntowaną linią orzeczniczą urząd skarbowy jeszcze przed upływem terminu zwrotu VAT musi doręczyć przedsiębiorcy postanowienie o przedłużeniu tego terminu.

Inwestycja w diamenty
Skutecznie opierają się inflacji. Diamenty są uniwersalną, ogólnoświatową „walutą” wszędzie akceptowaną. Warto w nie mądrze inwestować, aby zabezpieczyć swój portfel.

Mariusz Pudzianowski: Silny brand to opłacalny biznes
– Nie tylko na sporcie, ale na biznesie też zjadłem zęby – mówi Mariusz Pudzianowski, sportowiec i przedsiębiorca.

O czym warto pamiętać w rozliczeniu?
Rozliczenie podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2022 będzie bardziej skomplikowane.