gorący temat

gorący temat | 02.02.2022

"Własny Biznes FRANCHISING" po raz 200.

SZANOWNI CZYTELNICY, przed wami 200. jubileuszowe wydanie „Własny Biznes FRANCHISING”. Z tej okazji ucinamy jedno zero i przez cały miesiąc miesięcznik w PRENUMERACIE dostępny jest w promocyjnej cenie 20 zł. 📰 💼 💎

SZANOWNI CZYTELNICY, przed wami 200. jubileuszowe wydanie „Własny Biznes FRANCHISING”. Z tej okazji ucinamy jedno zero i przez cały miesiąc miesięcznik w PRENUMERACIE dostępny jest w promocyjnej cenie 20 zł. 📰 💼 💎

artykuł sponsorowany | 02.08.2022

Luksusowy i zyskowny biznes czeka na Ciebie!

Przejmij działający i dochodowy sklep marki Marc Cain w Warszawie. / REKLAMA

gorący temat | 01.08.2016

Franczyza bez podatku

Prezydent podpisał ustawę o podatku handlowym. Sieci franczyzowe go nie zapłacą.

gorący temat | 11.02.2016

Projekt podatku do kosza, ale protesty trwają

Franczyzobiorcy manifestowali pod Sejmem. Nie zgadzają się na podatek, który obciąża ich w ten sam sposób co sieci handlowe należące do koncernów.

gorący temat | 10.02.2016

Sieci franczyzowe uratowane?

Jest wstępne porozumienie rządu z handlowcami. Nie będzie wspólnego opodatkowania sklepów działających pod jedną marką franczyzową. Ale trzeba poczekać na ministerialną definicję franczyzy.

gorący temat | 10.02.2016

Rząd jednak nie opodatkuje franczyzy?

Kolejni ministrowie podzielają wątpliwości w sprawie podatku od handlu. A właściciele sklepów franczyzowych manifestują.

gorący temat | 05.02.2016

Jest nadzieja dla sklepów franczyzowych

Premier Beata Szydło zapowiada dalsze konsultacje w sprawie podatku obrotowego. Czy franczyza zostanie z niego zwolniona?

gorący temat | 04.02.2016

Franczyzobiorcy idą na Sejm

Atmosfera wokół rządowego projektu podatku od handlu robi się coraz gorętsza. Franczyzobiorcy biorą sprawy w swoje ręce i na 11 lutego zapowiadają manifestację.

gorący temat | 01.02.2016

Podatkiem w sieci handlowe i franczyzę

Dotarliśmy do rządowego projektu podatku od sprzedaży detalicznej. Spełniły się najgorsze przewidywania: opodatkowane mają być zarówno sieci handlowe oraz franczyzowe.

gorący temat | 02.07.2010

Gdzie ta myjnia wymarzona w snach?

Od ponad roku firma Carwash Investment zachęca potencjalnych franczyzobiorców do otwierania myjni. Na razie cały biznes sprowadza się do podpisywania kolejnych umów i pobierania kaucji, bo jak dotąd w sieci nie działa ani jedna myjnia.

gorący temat | 26.02.2010

Upadek PAF czy ucieczka od długów?

Prezes PAF Operator Pocztowy potwierdza złożenie wniosku o upadłość spółki.

gorący temat | 19.11.2007

Okienko Kasowe do prokuratury

Afery z upadkiem biura pośrednictwa finansowego Okienko Kasowe ciąg dalszy. Do miejskich rzeczników konsumentów zgłaszają się poszkodowani. Sprawa oszustwa trafiła do prokuratury.

gorący temat | 29.10.2007

Okienko Kasowe upada

Kolejny pośrednik finansowy staje na skraju upadku.

gorący temat | 18.09.2006

Zamydlone oczy inwestora

- Nie dość, że prowadzą biznes lekceważąc przepisy, to jeszcze sprzedają na niego licencje – mówi oburzony Włodzimierz Sator, były franczyzobiorca sieci Pracownia Mydła Sapo. – To bzdura – komentują Waleria Hexel i Jelena Ejduka, założycielki firmy.

gorący temat | 15.05.2006

Dom starców - biznes przemilczany

Jeśli stawiasz na pieniądze, będziesz prowadził dom starców. Jeśli jesteś przedsiębiorcą z misją założysz dom opieki i poprowadzisz go zgodnie z sumieniem. Ale i tak Kościół zrobi to lepiej – napisał do nas czytelnik z Warszawy. Spojrzeliśmy na domy opieki z perspektywy zaangażowanego klienta.

gorący temat | 11.01.2006

Mrówka szkodzi?

- Złożyłam zawiadomienie do prokuratury o wyłudzenie opłaty licencyjnej. Franczyzodawca mnie oszukał - mówi była franczyzobiorczyni sieci Mrówka, sprzedającej odzież dla młodzieży.

gorący temat | 19.09.2005

Grosik upadł

Agencja Finansowa Grosik ogłosiła upadłość 14 września. Klienci sieci mają niezapłacone rachunki, a franczyzobiorcy pozostali z długami wobec klientów. Biorcy Grosika twierdzą, że są zmuszani przez upadłą centralę do przyłączania się do sieci Okienko. Z kolei Okienko twierdzi, że też straciło na współpracy z Grosikiem i swoje roszczenia klienci powinni kierować pod inny adres.

gorący temat | 13.09.2005

Test agencji kasowych. Czy płacą na czas?

Na rynku samochodów przeprowadza się niezależne testy zderzeniowe aut różnych marek. My przeprowadziliśmy crash-test punktów kasowych. Sprawdziliśmy, czy agencje przekazują na czas wpłacone przez klientów pieniądze. Wynik: strefa zgniotu w normie, skończyło się na drobnych zadrapaniach. Jest jednak jeden lekko potłuczony - agencja Grosik.

gorący temat | 04.06.2005

Rozstanie w biurze matrymonialnym

Mąż okazał się trudniejszym franczyzobiorcą od żony. Dorota Witek, koordynator ds. rozwoju sieci Razem opowiada o problemach z franczyzobiorcą.

2
3