ze świata

ze świata | 20.07.2023

Franczyza z Czech

Wsparcie przy przeprowadzkach, sprzątaniu czy drobnych naprawach jest coraz bardziej pożądane. Jak otworzyć firmę świadczącą takie usługi?

Wsparcie przy przeprowadzkach, sprzątaniu czy drobnych naprawach jest coraz bardziej pożądane. Jak otworzyć firmę świadczącą takie usługi?

autopromocja | 26.07.2023

Szkolenie z franczyzy

Planujesz zostać franczyzobiorcą lub franczyzodawcą, ale nie wiesz jak? Eksperci od franczyzy podpowiedzą, jak to zrobić.

ze świata | 17.03.2022

Wujek Wania zamiast McDonald's?

Rosjanie chcą podrobić McDonald's? Nieco zmodyfikowane logo i nazwa Wujek Wania miałyby zastąpić szyldy światowej sieci w Rosji.

ze świata | 14.07.2021

Edukido ruszyło za granicę

Firma pozyskała masterfranczyzobiorcę w Chorwacji. Jakie jeszcze kraje ma na celowniku? I co z rozwojem sieci w Polsce?

autopromocja | 30.01.2023

Prenumerata miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING

Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w prenumeratę i sprawdź, jaki biznes się opłaca!

ze świata | 12.02.2021

Amerykanie doceniają perspektywy franczyzy w Polsce

Polska zajęła piąte miejsce w rankingu atrakcyjności franczyzowej przygotowanym przez Rosenberg International Franchise Center. Przed nami są Niemcy, Wielka Brytania, Kanada i Francja.

ze świata | 08.12.2020

Franczyza bez granic

TripInvest szuka partnerów, którzy będą pozyskiwać klientów w Turcji, Czechach, Norwegii, Danii, a także na Litwie i Węgrzech. Czym będą się zajmować?

ze świata | 06.05.2020

Pączki osłodzą kryzys

Franczyzodawca La Donuteria przekonał się, że dobra jakość produktów oraz lojalność klientów procentują w trudnych czasach. Mimo pandemii nie koryguje planów rozwoju firmy.

ze świata | 18.03.2020

Z ziemi włoskiej do Polski

Pierwszym krajem w Europie, gdzie pojawił się koronawirus były Włochy. Po czterech tygodniach epidemii przyglądamy się sytuacji biznesu w Italii i wdrożonym przez rząd w Rzymie środkom zaradczym. Jak na tym tle wygląda Polska?

ze świata | 05.03.2020

Koronawirus: Franchise EXPO odwołane!

Epidemia koronawirusa dosięgnęła imprez targowych. Dla bezpieczeństwa uczestników są one odwoływane lub przenoszone na inny termin.

ze świata | 08.01.2020

Zarabiamy na szyciu garniturów na miarę

Bułgarska marka Brutale szuka franczyzobiorców w Polsce. Ile trzeba mieć pieniędzy na inwestycję?

ze świata | 13.07.2019

Ukraina otwarta na franczyzę

PROFIT system, największa europejska firma doradcza wyspecjalizowana we franczyzie, podpisała umowę o współpracy z Franchise Group, liderem doradztwa franczyzowego na Ukrainie.

ze świata | 19.03.2019

Biznes z żoną

Znany słowacki hokeista Peter Frühauf zainwestował wraz z żoną we franczyzę Subwaya. Czemu wybrali właśnie tę markę?

ze świata | 13.03.2019

Sukces nie jest iluzją

Chociaż prywatne muzea są rzadkością, Muzeum Iluzji otwarte trzy lata temu w Zagrzebiu, okazało się hitem. Teraz można otworzyć je we franczyzie, również w Polsce.

ze świata | 10.02.2019

Franczyza w Paryżu

Weź udział w targach franczyzowych we Francji! Czytelnicy portalu Franchising.pl mogą skorzystać z bezpłatnych biletów wstępu na Franchise Expo Paris.

ze świata | 31.01.2019

Tajskie będą lepsze?

Firma Wojtex likwiduje markę Mangatto, a w zamian wprowadza na rynek lodziarnie Tairoll, serwujące lody tajskie.

ze świata | 21.01.2019

Pierre Cardin rusza za granicę

Marka Pierre Cardin w 2019 roku planuje rozwój swojej sieci na rynku czeskim i słowackim. Czy otwarcie sklepu franczyzowego w Polsce będzie jeszcze możliwe?

ze świata | 17.01.2019

Spaghetti w Dubaju

Makarun Spagehetti and Salad otwiera lokal w Dubaju. Będzie jedynym działającym na tamtejszym rynku polskim street foodem.

ze świata | 16.10.2018

Franczyza zakodowana

Szkoły programowania SmartNinja działają już w dziewięciu krajach Europy. Franczyzodawca chce otwierać placówki franczyzowe w kolejnych państwach, również w Polsce.

2
3
4
5
następna  
ostatnia  

Franczyza na świecie

Biznes na licencji ma się dobrze w wielu krajach. Wiele pomysłów na biznes nadaje się do przeniesienia na polski rynek. Sprawdź, które biznesy mogą być opłacalne!

Możesz pojechać na targi zagraniczne, najlepiej na te największe do Paryża i stamtąd przywieźć pomysł na biznes, ale jeszcze lepiej abyś najpierw w fotelu poczytał o zyskownych zagranicznych biznesach w dziale portalu „Na świecie”.

Wielu franczyzodawców z Europy, Ameryki i Azji szuka chętnych do poprowadzenia ich biznesu w Polsce. Masz szansę stać się master-franczyzobiorcą, czyli kupić licencję na budowę w kraju konkretnego biznesu wraz z prawem do dalszej sprzedaży licencji następnym biorcom. Możesz stać się szefem dużego biznesu, polską centralą zagranicznego przedsiębiorstwa.

Przeczytaj nasze artykuły o trendach na świecie, kto do Polski wchodzi a kto chce sprzedawać franczyzy za granicą. Stwórz własny plan na rozwój swojej firmy.