Wysoki przychód / Extra Services ma partnerów i franczyzobiorców, którzy zarabiają 30-40 tys. euro miesięcznie.
Czwartek
20.07.2023
Wsparcie przy przeprowadzkach, sprzątaniu czy drobnych naprawach jest coraz bardziej pożądane. Jak otworzyć firmę świadczącą takie usługi?
 

Extra Services szuka franczyzobiorców na polskim rynku. To czeska spółka, która oferuje usługi usprawniające funkcjonowanie budynków komercyjnych i prywatnych, takie jak przeprowadzki, sprzątanie, czy drobne naprawy.

Biznes na próbę

Franczyzodawca zapewnia, że zapotrzebowanie na usługi Extra Services jest duże, ponieważ wszędzie brakuje doświadczonych, pracowitych i wykwalifikowanych pracowników.

– Inflacja prawie nas nie dotyka, ponieważ popyt na nasze usługi jest coraz większy. Zakładamy, że trend wzrostowy się utrzyma. Ludzie coraz chętniej płacą za pomoc przy przeprowadzkach, sprzątaniu czy drobnych naprawach, żeby zaoszczędzić czas na własny biznes, pracę czy chwilę wolnego – mówi Radek Straka, dyrektor ds. franczyzy w sieci Extra Services.

Stale przybywa też firmie franczyzobiorców i partnerów. Obecnie w całej Europie działa ich ponad 1,5 tys. W 2022 roku przybyło ich aż 800. To dlatego, że firma udostępniła taryfę Extra Partner wszystkim zainteresowanym. Partnerzy Extra Services mają zapewnioną reklamę, pracę, klientów i zlecenia przez cały czas trwania umowy franczyzowej.

– Jesteśmy jedynym franczyzodawcą na świecie, który zapewnia to wszystko swoim partnerom na własny koszt – mówi Radek Straka.  

Nawiązanie współpracy jest bardzo proste. Nie trzeba też od razu ruszać pełną parą. Dla tych, którzy się wahają, Extra Services umożliwia tzw. opcję wypróbowania biznesu. Korzystający z niej partnerzy mają dostęp do centralnej bazy zamówień. Rozliczają się za każde wykonane zamówienie. Taki okres próbny trwa rok.

– Wykorzystują około 20 proc. potencjału całej konfiguracji naszego systemu. Jeśli obie strony będą zadowolone ze współpracy, umożliwimy takiemu partnerowi pełny dostęp do naszej sieci franczyzowej, gdzie będzie mógł korzystać ze wszystkich możliwości i robić niemal nieograniczony niczym biznes na terenie całej Unii Europejskiej przy naszym pełnym wsparciu – zapewnia Radek Straka.

Łatwy start

W tym roku firma planuje uruchomić system w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Jednocześnie prowadzi negocjacje z inwestorem, który byłby zainteresowany stworzeniem i uruchomieniem całego systemu także w Kanadzie i Ameryce Północnej.

Radek Straka zapewnia, że warunki współpracy są bardzo proste. Wystarczy wybrać najoptymalniejszą dla siebie opcję współpracy, zapłacić wymaganą kwotę, a resztą zajmie się franczyzodawca. Jedna z opcji to wypróbowanie biznesu przez rok bez żadnych zobowiązań, gdzie partner płaci za każde zamówienie. Można też zostać franczyzobiorcą. Tutaj opłata wynosi 347,9 tys. zł, a umowa jest zawierana na pięć lat z opcją przedłużenia. W jej ramach partner ma nieograniczony dostęp do międzynarodowej bazy danych zleceń, natychmiastowe powiadomienie SMS o nowych zleceniach oraz połączenie SMS z klientem w miejscu działalności. Średni miesięczny dochód wynosi 38,7 tys. zł, a zwrot z inwestycji zajmuje od trzech do 12 miesięcy.

Kolejna możliwość to masterfranczyza. W tym wypadku umowę zawiera się na 20 lat a opłaty wynoszą 34,8 mln zł. Zwrot z inwestycji trwa od dwóch do pięciu lat. Masterfranczyzobiorca dostaje własną krajową bazę zleceń, własny system SMS, sieć franczyzobiorców, partnerów i klientów. Dochody czerpie od swoich franczyzobiorców i partnerów. 

– Mamy partnerów i franczyzobiorców, którzy zarabiają 30-40 tys. euro miesięcznie. Ale są też tacy, którzy mają zaledwie 3-4 tys. euro miesięcznie. To zależy od natury i potencjału każdej osoby – mówi Radek Straka.

Z usług firmy korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i instytucje oraz osoby prywatne.

WIZYTÓWKA EXTRA SERVICES

  • Kwota inwestycji: 347,9 tys. zł w przypadku franczyzobiorców
  • Zwrot z inwestycji: 3-12 miesięcy
  • Liczba placówek: 1,5 tys. na świecie
  • Średni miesięczny dochód: 38,7 tys. zł

 


Radek Straka, dyrektor ds. franczyzy w sieci Extra Services / "Inflacja prawie nas nie dotyka, ponieważ popyt na nasze usługi jest coraz większy. Zakładamy, że trend wzrostowy się utrzyma".
Dominika Pronarska
dziennikarz

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Sprzedać – jak to łatwo powiedzieć /13.03.2024

Czy sprzedaż zawsze musi być nachalna? Jak skonstruować efektywny dział sprzedaży we własnej firmie opowiada Andrzej Twarowski z Sandlera, specjalista ds. szkoleń ze sprzedaży.

Debiuty we franczyzie /03.11.2023

Listopadowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży!

20 pomysłów na firmę usługową /03.07.2023

Lipcowy "Własny Biznes FRANCHISING" już dostępny. A w nim m.in.: Pectus = zarabiać wespół w zespół, Start-up: jak stworzyć powtarzalny i łatwo skalowalny biznes? Pomysły na firmę: własne wydawnictwo książkowe, sklep pod szyldem Giant.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Pomysł zza granicy /04.05.2018

Czeska marka Extra Usługi szuka masterfranczyzobiorcy na polskim rynku. Partnera czeka spore wyzwanie, ale profil usług wydaje się obiecujący.

POPULARNE NA FORUM

Gadżety reklamowe - co zamówić?

TINI GADGETS to miejsce, gdzie technologia łączy się z pomysłowością, tworząc szeroki asortyment produktów, które ułatwią Wasze życie codzienne i sprawią, że...

93 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2024
Rośnie franczyza spedycyjna

Mój znajomy starał się o franczyzę spedycyjna i po rozmowie mogę powiedzieć że odradzam się pchać w ten biznes 1 weksel na dość sporą kasę mimo że firma nic ci...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2023
Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020