Świat stoi otworem / W pierwszym kwartale tego roku ruszyły dwa oddziały franczyzowe Auto Gammy. W planach są kolejne. Pojawią się w Europie i na Wyspach Brytyjskich.
Środa
05.07.2023
Auto Gamma znalazł masterfranczyzobiorców w Anglii i Niemczech. A jak rozwija się w Polsce?
 

Auto Gamma z ofertą franczyzową wystartowała zaledwie rok temu. Szybko znaleźli się chętni na współpracę. Teraz w sieci działa sześć dużych oddziałów – pięć w Polsce i jeden w Hiszpanii.

 – Wszystkie rozwijają się prężnie a ich koszt inwestycji zwrócił się w pierwszym kwartale działalności – zapewnia Małgorzata Stachurska, team lider i opiekun punktów franczyzowych w Auto Gamma.

Rozwój za granicą

W pierwszym kwartale tego roku ruszyły dwa oddziały franczyzowe Auto Gammy. W planach są kolejne. 

– Jesteśmy w pełni przygotowani do otwarcia oddziałów masterfranczyzowych w Anglii oraz Niemczech – mówi Małgorzata Stachurska.

Znaleźli się też chętni na biznes pod szyldem Auto Gamma w Katowicach, Gliwicach, Stalowej Woli i Gdańsku.

– W tym roku planujemy zrealizować nasze ambitne cele i otworzyć kilka kolejnych oddziałów w strategicznych lokalizacjach na terenie kraju – mówi Małgorzata Stachurska.

Auto Gamma specjalizuje się w wymianie i regeneracji reflektorów samochodowych. Usuwa też wgniecenia PDR oraz naprawia szyby samochodowe. Aby otworzyć placówkę pod tym szyldem, trzeba zainwestować 150 tys. zł netto, w tym 40 tys. zł to opłata wstępna. Na zwrot można liczyć już po pół roku prowadzenia działalności. Umowa jest zawierana na pięć lat z możliwością przedłużenia. Opłata miesięczna wynosi 8,5 proc. od sprzedaży netto, a marketingowa to 2 proc. od sprzedaży netto. Prognozowany miesięczny zysk netto po pierwszym okresie działalności z zatrudnieniem pięciu osób to kwota powyżej 50 tys. zł.

Sprostać wyzwaniom

Jerzy Golonka nawiązał współpracę partnerską z Auto Gamma we wrześniu 2022 roku. Działa jeszcze zbyt krótko, żeby mówić o zwrocie z inwestycji, ale z placówki jest bardzo zadowolony.

– Współpraca przebiega bardzo dobrze, franczyzodawca jest pomocny w rozwiązywaniu wielu problemów. Oczywiście są drobne minusy, jak to w każdym biznesie, np. czasowy brak jakiś części. Wyzwaniem na pewno jest dobór odpowiednich ludzi i ich przeszkolenie. Nam akurat udało się skompletować świetny zespół. Kolejnym wyzwaniem na pewno jest zapanowanie nad kosztami i utrzymanie wysokich przychodów i tym samym marży. Cały czas staramy się zwiększać wydajność i pozyskiwać coraz więcej klientów – mówi Jerzy Golonka.

Generalnie działalność w motoryzacji jest wyzwaniem. Branża w ostatnim czasie przechodziła poważne turbulencje. Do tego konkurencja na tym rynku jest bardzo duża.

– Klienci coraz bardziej wymagają doskonałej jakości, innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnych technologii w pojazdach. Nasza firma musi być elastyczna i gotowa by dostosować się do tych zmian, aby wyprzedzać  swoją konkurencję. Dlatego ciągle inwestujemy w badania i rozwój oraz staramy się dostosowywać do zmieniających się potrzeb klientów – mówi Małgorzata Stachurska,

 

WIZYTÓWKA MARKI AUTO GAMMA

  • 1 placówka własna i 6 w franczyzowych w Polsce oraz 1 oddział w Hiszpanii
  • kwota inwestycji – 150 tys. zł
  • przychód netto – 70-180 tys. zł

Jerzy Golonka, franczyzobiorca Auto Gammy / "Auto Gamma to ciekawy i niszowy biznes, a franczyzodawca doskonale dopracował swoje pomysły i patenty".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021