Naszymi franczyzobiorczyniami mogą zostać tylko panie. Ważne, żeby były komunikatywne, otwarte, empatyczne i umiały słuchać.
Krystyna Rek, pomysłodawczyni marki Kobieta i Rozwód
Poniedziałek
14.11.2016
Przewidujemy dalszy wzrost liczby rozwodów i zapotrzebowania na usługi z tym związane. Dlatego planujemy otwarcie 21 biur w Polsce – mówi Krystyna Rek, pomysłodawczyni marki Kobieta i Rozwód.
 

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w Polsce rozwodzi się ponad 66 tys. par rocznie. I tendencja ta ma charakter wzrostowy. Jeśli patrzy się na te dane z perspektywy waszej firmy, mogą one tylko cieszyć.
Ciągły wzrost zamożności społeczeństwa, jak i wzrost świadomości oraz niezależności kobiet powoduje, że branża w której działamy, mimo swojej niszowości, bardzo prężnie się rozwija. Specyfika branży powoduje, że jest ona niezależna od aktualnej sytuacji rynkowej i politycznej. Obecnie ocenia się, że statystycznie 40 proc. małżeństw rozwiedzie się w najbliższym czasie. Ale stosunek ten jest wciąż dużo niższy niż w krajach zachodnich i będzie z pewnością rósł. Klientkami biur rozwodowych są głównie kobiety. Nasza firma świadczy kompleksowe usługi okołorozwodowe jak pomoc prawna, psychologiczna, detektywistyczna czy mediacje rodzinne lub szkoły dla rodziców. Jesteśmy jedyną firmą oferującą kompleksowe usługi w tej branży. Przewidujemy dalszy wzrost liczby rozwodów i zapotrzebowania na usługi z tym związane. Dlatego planujemy otwarcie 21 biur w Polsce. Lokalizacja planowanych biur uwzględnia różnice w liczbie spraw rozwodowych w poszczególnych regionach naszego kraju. Działamy obecnie na terenie Warszawy, Łodzi i Gdańska. W najbliższym czasie otwieramy biuro we Wrocławiu. Początek roku zapowiada się bardzo obiecująco. W założeniach jest otwarcie kolejnych dwóch biur. Prowadzimy bardzo poważne rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami z Olsztyna, Poznania czy Katowic.

Kto może rozwijać biznes pod marką Kobieta i Rozwód? I ile trzeba zainwestować?
Naszymi franczyzobiorczyniami mogą zostać tylko panie. Ważne, żeby były komunikatywne, otwarte, empatyczne i umiały słuchać. Dobrze byłoby, żeby wykazywały zdolności menedżerskie i miały choć minimalne doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej. Na inwestycję powinny mieć mniej więcej 50 tys. zł. 35 tys. zł to koszt opłaty franczyzowej, ale trzeba mieć jeszcze środki na wynajem i aranżację biura. Przystosowanie lokalu pochłania zazwyczaj 8 tys. zł. Najlepiej wynająć biuro blisko sądu okręgowego, bo to w nim odbywają się sprawy rozwodowe. Lokal powinien mieć co najmniej 25 m2 powierzchni. Najlepiej, aby było to zwykłe mieszkanie przerobione na biuro o łagodnym wystroju i pozytywnych kolorach.

Na jakie zyski można liczyć?
Biuro staje się rentowne zazwyczaj po 2-3 miesiącach od otwarcia. Zwrotu z inwestycji można spodziewać się już po 8-9 miesiącach.

Rozmawiała Anna Smolińska


POPULARNE NA FORUM

Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Patryk widzę, że nie możesz się zdecydować, ale daj im szansę bo warto naprawdę! Ja nie narzekam!

13 wypowiedzi
ostatnia 03.11.2018
zdobienie szkła

super sprawa, podziwiam pasję i trzymam kciuki za rozwój biznesu.

1 wypowiedzi
ostatnia 31.10.2018