Jaki biznes się opłaci w 2017 roku?

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w 2017 roku. W temacie numeru, którym jest gastronomia, przedstawiamy 36 pomysłów na własną restaurację, bar, pizzerię, kawiarnię i lodziarnię. Krok po kroku otwieramy szkółkę narciarską, agencję marketingu internetowego, mobilną przechowalnię i portal z ofertami pracy.
 

W styczniowym wydaniu 1/2017 (143)

Raport specjalny

Jaki biznes się opłaci w 2017 roku?
Handel czy usługi? Tradycyjna branża czy rynkowa nisza? Przed przejściem na swoje warto rozeznać się w trendach.

Supertemat

Apetyt na firmę

36 pomysłów na restaurację, bar, pizzerię, kawiarnię i lodziarnię

W artykule opisane są warunki współpracy z: Denny’s, Setka Bar & Restaurant, Sushi Kushi, Salad Story, Tilted Kilt, Biesiadowo, Crazy Piramid Pizza, Da Grasso, Grimaldi’s, Gusto Dominium, Little Caesars, New York Pizza Department, Telepizza, Tutti Santi, Coffeeshop Company, Coffeeloffee, So!Coffee, Arby’s, Burger King, Chilli Mili Your Favourite Chicken, Felix Chicken, Kebab King, McDonald’s, Western Chicken, Western Tortilla, Kołacz na Okrągło, Kiełbaskowo, Bafra Kebab, Lodolandia, Lodostrefa, Lody Bonano, Lody Marsjano, Mangatto, Krakowskie Lody z Lodziarni, Stara Pączkarnia..

Stało się

Postaw na swoim
Nie kombinuj, nie postanawiaj, nie rozmyślaj. Po prostu złap byka za rogi i załóż własną firmę. A jak nie wyjdzie? Trudno, najwyżej zatańczymy jak Grek Zorba.

Pomysły na firmę

Szusujące zyski, czyli otwieramy szkółkę narciarską

Zima w Polsce trwa tylko kilka miesięcy, mimo to prowadzenie szkoły narciarstwa to opłacalny biznes. Przy dobrej aurze, podczas jednego sezonu, można zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wirtualny magazyn, realne zyski
Półki uginające się pod ciężarem szpargałów, przepełnione ciuchami szafy… Jednych nadmiar rzeczy w domu przyprawia o ból głowy, inni widzą w nim pretekst do zarabiania.

Plotka na usługach biznesu
Z badań wynika, że internetowe opinie są dla konsumentów jednym z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji. Buzz marketing przekuwa tę wiedzę w pieniądze.

Poświęć się firmie
Inwestycja we franczyzowy salon modowy Recman powinna zwrócić się w drugim roku działalności.
Jednak aby tak się stało, właściciel musi zaangażować się w biznes.

Przyjaciółka do porodu, czyli zarabiamy jako doula
Nie zastępuje ani położnej, ani lekarza, a mimo to coraz więcej Polek korzysta z jej usług. Mowa o douli, która dla ciężarnej ma być wsparciem przed porodem, w jego trakcie i wtedy, gdy dziecko będzie już na świecie.

E-firma

Uczą, grają, zyskują
Justyna Płatek i Kamil Charkiewicz wykorzystali kultową grę Minecraft do nauki programowania. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, bo kojarzą im się bardziej z zabawą niż nauką. A rodzice równie chętnie za nie płacą.

Sokoły na saksach, czyli jak zarobić na portalu pracy dla obcokrajowców
Portal PracaDlaUkrainy.pl miał być celnym strzałem w biznesową niszę, ale też wyrazem sprzeciwu wobec przedmiotowego traktowania obcokrajowców na rynku pracy. Udało się?

Mój franchising

Zamiast etatu, własna firma
Lubiłam swoją pracę, ale i tak dopadło mnie wypalenie zawodowe. Rzuciłam etat i otworzyłam własny biznes. I nie żałuję swojej decyzji – mówi Karina Steur-Jabłukiewicz, franczyzobiorczyni Yasumi.

Biznes dobrze policzony
Dajemy nową jakość lokalnemu rynkowi – mówi Marta Krusiewicz, jedna ze wspólniczek Tax AIDE – Partner Tax Care w Mińsku Mazowieckim, pierwszego biura marki w pełnej franczyzie.

Własny biznes

Gotuj, ale licz

Jeśli mogę coś doradzić komuś, kto chce otworzyć własny biznes, to niech weźmie kalkulator i na chłodno wszystko przeliczy. A później koszty, które wyjdą, przemnoży razy dwa, bo jest spore prawdopodobieństwo, że one znacznie wzrosną – podkreśla Grzegorz Łapanowski, kucharz, juror i prowadzący program „Top Chef”.

Sonda

Postawili na franczyzę
Zapytaliśmy franczyzobiorców, dlaczego zdecydowali się na otwarcie firmy we franczyzie.

Od zera do milionera

Twórca żyletki
Na czym najłatwiej zbić majątek? Na czymś użytecznym, prozaicznym, niezbędnym
na co dzień i... często wymienianym. Czymś takim jak żyletka.

ABC firmy

Podatnik na ryczałcie
Jeśli koszty prowadzonej przez ciebie działalności są niskie i nie zależy ci na tym, by odpisywać je od przychodów – zastanów się, czy nie zostać ryczałtowcem.

ABC franczyzy

Co zyskasz dzięki franczyzie?

Znana marka, szkolenia, pomoc przy otwarciu lokalu… Ale co potem? Czy gdy już poznam rynek i tajniki biznesu, nadal będę potrzebował franczyzodawcy? A może lepiej go pożegnać i zacząć działać na własną rękę?

Steki menedżera

Zmiana pewna jak w banku
– Właściwy dobór partnerów i konsekwentna polityka współpracy w ramach stabilnej sieci partnerskiej przynosi pozytywne efekty – mówi Tomasz Pawłowski, dyrektor sieci franczyzowej Eurobanku.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

356 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748