Próchnik na licencji

Franczyzobiorca Próchnika nie ponosi kosztów zakupu towaru, lecz otrzymuje go w depozyt. Przychody pochodzą natomiast z prowizji wypłacanej od osiągniętej sprzedaży.
Wtorek
04.04.2017
Marka z 70-letnią tradycją wchodzi we franczyzę. Koncept opiera się na modelu depozytowym.
 

Próchnik to jedna z najstarszych polskich marek modowych. Swoją renomę na rynku odzieży męskiej buduje od 1948 roku. Sieć sprzedaży tworzy obecnie 30 salonów własnych. Teraz właściciel brandu chce zaoferować swoje doświadczenie i know-how franczyzobiorcom.
– Wprowadzenie franczyzy stanowi naturalny, kolejny krok w rozwoju sieci. Jest on podyktowany również sporym zainteresowaniem przedsiębiorców, którzy pytają o możliwość otwarcia sklepu Próchnik na licencji – mówi Robert Wójcicki, dyrektor operacyjny Próchnik.

Większość salonów marki działa w galeriach handlowych i to właśnie w nich należy w pierwszej kolejności szukać lokalizacji pod sklepy franczyzowe. Placówkę można uruchomić w miejscowości od 80 tys. mieszkańców, a inwestycja w remont, zakup mebli i dostosowanie lokalu do wytycznych franczyzodawcy wynosi ok. 1,5 tys. zł na metr kwadratowy powierzchni. Preferowany metraż sklepu wynosi między 80 a 90 m2, zatem trzeba się liczyć z łączną kwotą ok. 135 tys. zł. Na opłatę wstępną trzeba przeznaczyć 3 tys. zł, ale pierwszych 10 franczyzobiorców zostanie z niej zwolnionych. W biznesplanie należy przewidzieć również kapitał rezerwowy na pierwsze dwa miesiące działalności. Zazwyczaj tyle czasu mija, nim sklep zacznie zarabiać na pokrycie bieżących kosztów działalności.
– Zwrotu całkowitej zainwestowanej kwoty można natomiast spodziewać się po maksymalnie dwóch latach od startu – tłumaczy Robert Wójcicki.

Franczyzobiorca nie ponosi kosztów zakupu towaru, lecz otrzymuje go w depozyt. Przychody pochodzą natomiast z prowizji wypłacanej od osiągniętej sprzedaży – kasa fiskalna w salonie należy do franczyzodawcy. Dawca licencji zapewnia szkolenia dla franczyzobiorcy i jego pracowników. Partnerzy mogą liczyć na bieżącą opiekę i wsparcie zapewniane przez regionalnego kierownika sprzedaży. Nie zwalnia ich to jednak z aktywnej pracy na rzecz rozwoju swojej franczyzowej firmy.
– Od franczyzobiorców oczekujemy zaangażowania w biznes – podkreśla Robert Wójcicki.

Przyszłym franczyzobiorcom firma zapewnia wsparcie na każdym etapie współpracy: począwszy od doboru odpowiedniego lokalu, optymalizacji logistyki i zatowarowania, szkolenia pracowników, po pomoc w organizowaniu pracy funkcjonującego już salonu.


POPULARNE NA FORUM

Hurtownik - opinie

Most amazing words you have added. Visit https://www.webhostingonedollar.com/1-euro-web-hosting-godaddy.html for best hosting service.

6 wypowiedzi
ostatnia 23.01.2019
Hurtownik - opinie

Game of Thrones is going to telecast its last final season on April 2019.There are many great characters in this season like jon snow he is world wide famous due to his best...

6 wypowiedzi
ostatnia 23.01.2019
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja otworzyłem sklep z gadzętami podobny do tego http://ideadoggy.com/

32 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Salon300+ miejscowość podwarszawska

Prowadzę sklep odzieżowy ponad 300 m2 + duży magazyn. Od kilkunastu lat franczyza znanej marki odzieżowej. Dostałem wypowiedzenie franczyzy. Najchętniej wpuściłbym...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Marek Markowski bardzo prosze o pilny kontakt. Do konca tygodnia musze podjac decyzje w sprawie franczyzy Esotiq. mtroch@op.pl fb marietta. troch

25 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Diverse - kto ma (miał) problemy z tą franczyzą ?

Proszę o kontakt osoby, które prowadziły sklep franczyzowy DIVERSE i napotkały problemy we współpracy. Np. były zmuszone prowadzić sklep pomimo jego nierentowności,...

1 wypowiedzi
ostatnia 29.12.2018
Top Secret

Jak dla mnie zadziałało także to że marka zaczęła z powrotem oferować ubrania w większych rozmiarach niż 40 bo nie oszukujmy się polki nie są najmniejszymi...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2018
Aromanti opinie-otworzyć?

Co takiego?

2 wypowiedzi
ostatnia 18.11.2018