Opłacalne pomysły na biznes

Prezentujemy pomysły na biznes, w które warto zainwestować. Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć agencję rekrutacyjną, bar z makaronem, biuro księgowe, agencję ślubną i portal z ogłoszeniami. Zdradzamy, jak zdobyć pieniądze na firmę i okiełznać ryzyko walutowe. Przedstawiamy 10 sprawdzonych franczyz w branży finansowej.
 

W majowym wydaniu 5/2017 (147)

RAPORT SPECJALNY

Pomysły na biznes. Które są modne, a które opłacalne?
Podążanie za trendami w biznesie franczyzowym może się opłacić. Ale pod pewnymi warunkami.

SUPERTEMAT

Pieniądze pracują, franczyzobiorca zarabia
10 sprawdzonych pomysłów na biznes w finansach.
Wbrew pozorom, nie trzeba inwestować kokosów, żeby otworzyć franczyzowy biznes w branży finansowej. Trzeba natomiast umieć sprzedawać.

STAŁO SIĘ

Biznes kołem się toczy (czasem po kimś)
Sukcesów nie da się i nie trzeba odnosić ciągle, tylko wystarczająco często. Komu spadło, a komu wzrosło?

POMYSŁY NA FIRMĘ

Egzotyczne „tak”, czyli zarabiamy na organizacji ślubów za granicą
Prowadzenie tego biznesu wymaga znajomości dwóch branż – ślubnej i turystycznej. Najlepiej odnajdą się w nim touroperatorzy.

Makaron na drogę
Jedzenie jak z restauracji, ale przygotowane w fastfoodowym tempie i cenie – tym chce zdobyć rynek gastronomiczny nowy franczyzowy koncept Pasta GO!

Księgi idą do lamusa, czyli otwieramy nowoczesne biuro księgowe
Rynek obliguje biura rachunkowe do korzystania z nowych technologii. Tax Care z nowoczesności zrobił główny atut swojej franczyzy. Na dodatek inwestuje w placówki swoich franczyzobiorców.

E-FIRMA

Freelancer z ogłoszenia
Ifucha.pl to portal łączący osoby, które chcą dorobić do stałej pensji, z tymi, które akurat chcą zlecić pracę dorywczą.

MÓJ FRANCHISING

Sukces wciąga
Przy pierwszym sklepie bardzo się boisz i zastanawiasz się, czy warto. Potem zaczynasz lubić te emocje i chcesz więcej, zwłaszcza że znasz już smak sukcesu – mówi Agnieszka Szadkowska-Rękawek, współwłaścicielka kilku sklepów pod szyldem Carrefour.

Życiowa zmiana
Dobry produkt i umiejętnie dobrany zespół pracowników – oto recepta na sukces franczyzobiorcy Lodolandii. Choć Krzysztof Kulwas przyznaje, że na początku współpracy miał pewne obawy...

WŁASNY BIZNES

Jak założyć start-up i nie zbankrutować
- Początkujący przedsiębiorca ma raptem 5-10 minut, żeby zainteresować anioła biznesu swoim pomysłem na firmę. Przekonać go, że to właśnie w jego start-up powinien zainwestować - mówi Adam Sobcza, biznesmen, współtwórca spółki Cenatorium i portalu Siepomaga.

SONDA

Firma bez tajemnic
Zapytaliśmy franczyzobiorców, czego o swoim biznesie dowiedzieli się dopiero po jego otwarciu.

ABC FIRMY

Jak okiełznać ryzyko walutowe w firmie
Dla wielu firm informacje na temat wydarzeń na rynku walut i surowców są kluczowe w podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych. Zdają sobie z tego sprawę producenci i firmy handlowe – importerzy i eksporterzy, których działalność jest mocno eksponowana na ryzyko zmiany
cen walut na międzynarodowych rynkach.

STEKI MENEDŻERA

Franczyza dla świadomych
Franczyza jest dobrym sposobem na wejście w branżę kosmetyczną dla osób, które nie dysponują doświadczeniem w kosmetyce, ale prowadziły już własną firmę – zapewnia Mariusz Włoczkowski, dyrektor rozwoju DepilConcept.

ABC FRANCZYZY

Franczyza bez błędów
Prowadzisz zyskowny biznes i myślisz o stworzeniu sieci franczyzowej? Sprawdź, jakich błędów unikać, by osiągnąć sukces.

KASA NA START

Jak zdobyć pieniądze na firmę
Co roku organizowanych jest kilkadziesiąt konkursów dla startupów, w których można wygrać niemałe pieniądze na rozwój firmy. Prawdziwą nagrodą jest jednak pozyskanie inwestora.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

374 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748