Przekonałem się na własnej skórze, że trening z elektrostymulacją mięśni jest naprawdę szybki i skuteczny. Już po dwóch zajęciach można spalić 2 proc. tkanki tłuszczowej, w tym szkodliwego tłuszczu trzewnego, jednocześnie zbudować 2,5 kg tkanki mięśniowej i zmniejszyć o kilka centymetrów obwód w pasie.
Maciej Skrobotun, franczyzobiorca EMS Traning System
Poniedziałek
25.12.2017
Maciej Skrobotun wszedł we franczyzę, by promować niestandardowy trening. Szybko znalazł pierwszych klientów i zaczął zarabiać.
 

Maciej Skrobotun, miłośnik sportu i trener personalny z Elbląga, postanowił wypróbować metodę treningową opartą na technologii EMS, która śmiało wchodzi na polski rynek. W tym celu wybrał się do Warszawy, gdzie funkcjonował najbliższa mu wówczas siłownia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni. Każdy trening metodą EMS odbywa się z udziałem wykwalifikowanego trenera personalnego, to on na podstawie preferencji i celów klienta ustala parametry impulsów elektrycznych za pomocą specjalnej konsoli. Impulsy o odpowiedniej sile i częstotliwości są następnie przesyłane do włókien mięśniowych, dzięki czemu dodatkowo stymulują pracę mięśni głębokich.

Pozytywne przyjęcie

Trening na tyle przypadł trenerowi do gustu, że zdecydował się wprowadzić go do rodzinnego miasta. W tamtym momencie był już właścicielem pięciu innych firm, zarządzał parkiem trampolin, agencją reklamową oraz pokojem zagadek, organizował urodziny dla dzieciaków i sprzedawał akcesoria fitness. W internecie zauważył ogłoszenie przedsiębiorstwa EMS Training System, które poszukiwało nowych franczyzobiorców. W 2017 roku jako pierwszy w Elblągu ruszył z promocją treningu EMS.

Wystarczyło kilka rozmów i udało mi się ustalić z franczyzodawcą warunki umowy franczyzowej – przyznaje Maciej Skrobotun. – Dostałem pełne wparcie od właścicieli marki: znaki firmowe, pomoc w organizacji przestrzeni do ćwiczeń, a także cykl szkoleń, dzięki którym dowiedziałem się, jak obsługiwać i dbać o konsolę oraz kamizelkę wykorzystywaną przy technice EMS.

Oprócz organizacji treningów z elektrostymulacją, w ramach oferty firmy zaczął sprzedawać suplementy diety, akcesoria sportowe i porady dietetyczne.

Pierwsze kroki

W działalność pod szyldem EMS TS Maciej Skrobotun musiał zainwestowa 49 tys. zł. Za tę kwotę kupił specjalistyczny sprzęt i uiścił jednorazową opłatę franczyzową. Aby firma osiągnęła zysk w każdym miesiącu, wystarczy pięciu stałych klientów zainteresowanych kupnem miesięcznego pakietu. Karnet kosztuje 600 zł i obejmuje osiem indywidualnych zajęć z trenerem.

Gdy na trening zdecyduje się dwudziestu chętnych, generujemy przychody w wysokości 15 tys. zł. Wtedy możemy być naprawdę zadowoleni – mówi franczyzobiorca.

Koszty miesięczne, które ponosi właściciel elbląskiej siłowni, wynoszą około 6 tys. zł. Zaliczają się do nich: opłata leasingowa, utrzymanie lokalu, a także zatrudnienie drugiego trenera, który na zmianę z Maciejem Skrobotunem prowadzi treningi indywidualne. Przy takich obrotach i kosztach, właściciel osiąga dochody opiewające na 9 tys. zł. Jak sam przyznaje, zwrotu kosztów inwestycji spodziewa się po 5-6 miesiącach prowadzenia firmy.

Zajęcia bazujące na technologii EMS stały się główną przewagą konkurencyjną franczyzobiorcy nad innymi siłowniami w mieście. Treningi z elektrostymulacją mięśni odbywają się w zwykłym klubie fitness w Elblągu, który oferuje również sprzedaż karnetów na siłownię czy standardowych treningów personalnych. Dzięki bezprzewodowej wersji sprzętu, w czasie sprzyjającej pogody trenerzy odbywają też serie ćwiczeń w plenerze. – Jesteśmy dostępni dla klientów codziennie od godziny 7 rano do 22. Staramy się jak najbardziej dopasować do ich grafiku – podkreślają.

Fani elektrostymulacji

Franczyzobiorca zapewnia, że ćwiczenia w kamizelce przynoszą oczekiwane rezultaty. Jeśli stały bywalec siłowni pragnie skrócić czas treningu bez uszczerbku na jego efektach, bez obaw powinien spróbować metody EMS. Pomysłodawcy zalecają wizytę na siłowni dwa razy w tygodniu po minimum 20 minut. Po zakończeniu każdego z nich niezbędna jest kilkudniowa przerwa na regenerację mięśni głębokich.

Na początku nie mogłem uwierzyć w działanie elektrostymulacji mięśni. Ostatecznie przekonałem się na własnej skórze, że trening jest naprawdę szybki i skuteczny. Już po dwóch treningach możemy spalić 2 proc. tkanki tłuszczowej, w tym szkodliwego tłuszczu trzewnego, jednocześnie zbudować 2,5 kg tkanki mięśniowej i zmniejszyć o kilka centymetrów obwód w pasie. Dodatkowo nie trzeba dawać tyle od siebie, co podczas zwykłych treningów.

Z tej usługi korzystają przede wszystkim osoby zapracowane i te, które pragną powrócić do dawnej formy. Jak twierdzi Maciej Skrobotun, każda z nich dzięki tej metodzie osiągnie szybko swój sportowy cel.