Dariusz Górzny, prezes zarządu Wakacje.pl: / Jesteśmy pod dużym wrażeniem dynamiki wzrostu notowanej przez sieć My Travel, równie mocno cenimy zaangażowanie franczyzobiorców w rozwój własnych biznesów.
Piątek
18.05.2018
Wakacje.pl kupują sieć My Travel. Co to oznacza dla franczyzobiorców obu marek?
 

To prawdopodobnie transakcja roku na turystyczno - franczyzowym rynku. Łączą się dwie największe sieci agencyjne: Wakacje.pl S.A., należące do Wirtualna Polska Holding oraz My Travel, zbudowana przez Damiana Ozgę. Pierwsza miała dotychczas 105 salonów sprzedaży, druga 116 - co zapewniało jej pozycję największej agencyjnej sieci sprzedaży wycieczek. Teraz Wakacje.pl podpisały umowę nabycia 100 proc. udziałów swojego dotychczasowego konkurenta. Finalna kwota inwestycji będzie zależała od wyników finansowych spółki w 2018 roku i wyniesie nie mniej niż 10 mln i nie więcej niż 19 mln zł, płatne w trzech transzach.

Sieć salonów My Travel rozmieszczona jest tam, gdzie sieć franczyzowa Wakacje.pl była reprezentowana w mniejszym stopniu. My Travel to szczególnie silna marka w mniejszych miejscowościach, z kolei Wakacje.pl mocniej istnieją w dużych miastach. Dzięki połączeniu sieci sie uzupełnią.
- Zakup My Travel jest efektem konsekwentnie realizowanej strategii zrównoważonego rozwoju naszej obecności w obu kanałach sprzedaży, tj. online i offline. Zorganizowana turystyka zagraniczna ma to do siebie, że bardzo silny nadal jest efekt ROPO (Research Online Purchase Offline – szukanie online, zakup offline – przyp. red.) szacowany na poziomie 60 proc. W racjonalnej perspektywie nie widać przesłanek, by współczynnik ten miał drastycznie spadać. Chcemy być maksymalnie blisko klienta, w szczególności tego, który nie jest jeszcze gotowy na zakup wakacji online  – mówi Dariusz Górzny, prezes zarządu Wakacje.pl.

Brand zostaje

Damian Ozga pozostaje na stanowisku prezesa My Travel, jednocześnie obejmując w Wakacje.pl funkcję dyrektora odpowiedzialnego za integrację obu konceptów.
- Zdecydowaliśmy się na sprzedaż spółki, ponieważ jest to dla niej szansa szybszego rozwoju, a dla nas okazja, żeby dołączyć do ambitnego zespołu i wspólnie brać udział w rozbudowie branży – wyjaśnia Damian Ozga.
Marka My Travel, przynajmniej póki co, nie znika. Obydwa brandy pozostają na rynku i będą się równolegle rozwijać, przyjmując nowych franczyzobiorców. Obecni licencjobiorcy mogą zachować dotychczasowe szyldy i pozostają przy obecnych zasadach współpracy.
- Franczyzobiorcy My Travel, jeśli zechcą, mogą przejść też na preferencyjnych warunkach pod logo Wakacje.pl – dodaje Damian Ozga. - Poinformowaliśmy już nasze biura o zmianie właściciela i franczyzobiorcy przyjęli to spokojnie i ze zrozumieniem.
Wakacje.pl zapowiadają intensywny rozwój obydwu marek.
- Jesteśmy pod dużym wrażeniem dynamiki wzrostu notowanej przez sieć My Travel, równie mocno cenimy zaangażowanie franczyzobiorców w rozwój własnych biznesów. Jako Wakacje.pl obiecujemy sobie także wiele po czekającej nas współpracy z całym zespołem My Travel, doceniając sukcesy, jakie były i są ich udziałem, jak też wysoko ceniąc kompetencje i kreatywność kluczowych managerów spółki – komentuje Dariusz Górzny.


Damian Ozga, prezes My Travel: / Zdecydowaliśmy się na sprzedaż spółki, ponieważ jest to dla niej szansa szybszego rozwoju, a dla nas okazja, żeby dołączyć do ambitnego zespołu i wspólnie brać udział w rozbudowie branży.

POPULARNE NA FORUM

Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

To, co chroni obie strony, to dobrze sporządzone protokoły zdawczo / odbiorcze. I zawsze w obecności pracownika, który anuluje blokadę na karcie w momencie oddania...

33 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Największą rolę odgrywa miejsce. Jak jest miejsce turystyczne to zawsze ma sens.

3 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...

33 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018
Przewóz osób

Wyglada dobrze!

1 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Domki nad Jeziorem

Witam, mam taki pomysł aby zakupić kawałek działki nad jeziorem z linią brzegową i postawić 4 domki drewniane plus do tego altanki , 2 domki z sauną. Do tego jakiś...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Mądry Polak po szkodzie. Jak czytam wpisy na temat Rent a Car/Flex car sp. z o.o. to żałuję że nie poświęciłem tej witrynie/forum uwagi wcześniej. Lotnisko Gdańsk...

33 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Jeśli nadal jesteś zainteresowany, daj znać jak można się z Tobą skontaktować. Mam do sprzedania działający pensjonat w Krynicy-Zdrój.

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Noclegi dla firm - czy warto?

Moim zdaniem to ma ens wtedy, kiedy stworzysz miejsce spotkań dla firm z kompleksowymi usługami - cateringiem, salami konferencyjnymi, możliwością zorganizowania...

10 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018