Wyjazd w nagrodę / W Energylandii w Zatorze w tym roku były dzieci pracowników ze sklepów Ireneusza Wróbla z Podkarpacia.
Sobota
02.06.2018
Prawie 80 proc. przedsiębiorców twierdzi, że działalność małych sklepów pozytywnie wpływa na lokalne społeczności. Właściciel Eurocashu ma pomysł jak tę wiedzę przekuć w sukces.
 

Z przeprowadzonych przez Instytut Keralla Research w całej Polsce badań na zlecenie Eurocash (właściciela takich marek, jak: abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama)
wynika także, że to właśnie w sklepach detalicznych buduje się bliskie relacje z klientem. A właśnie ten aspekt co drugi badany uważa za najważniejszy dla rozwoju sklepu, zaraz po dobrej ofercie.

– Sklepy osiedlowe zawsze były czymś więcej niż tylko punktem handlu detalicznego. To ośrodki życia społecznego. Przedsiębiorcy nie tylko wpłacają podatki do lokalnych budżetów i na miejscu inwestują swoje zyski, lecz takżę znają potrzeby i problemy swoich klientów – mówi Marta Gampf, dyrektor marketingu w Grupie Eurocash.

Wyniki badań zachęciły Grupę Eurocash do inwestycji w projekt „Lokalni Herosi”. Dzięki niemu 100 lokalnych inicjatyw związanych m.in. z kulturą, sportem, ekologią, przestrzenią otrzyma od 10 tys. do 100 tys. zł. Dzięki udziałowi w projekcie właściciele małych sklepów mogą popularyzować np.: zajęcia fitness dla seniorów, koszulki dla młodzików z lokalnej drużyny albo doposażenie osiedlowej siłowni. Spore szanse na grant mają także projekty kulturalne, jak założenie mobilnej biblioteki. Na inicjatywach, które mają pomóc potrzebującym, mogą skorzystać np. osoby niepełnosprawne lub domy dziecka. Liczba pomysłów jest nieograniczona.

Projekt jest realizowany z okazji obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ostatecznego wyboru 100 projektów, które dostaną granty, dokonają internauci.
 


Pożądana nagroda / Jan Skalski z Podkparpacia w ciągu kilku lat kupił 50 rowerów i przeznaczył je jako nagrody w konkursach.
Joanna Konieczna
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Piekarnia - franczyza

kontakt z oskroba to masakra. traktowanie jak za karę

3 wypowiedzi
ostatnia 05.04.2021
Odważna decyzja

Pani Joanna zostanie wygolona przez Żabkę z majątku który posiada oraz takiego , którego nie posiada. A wszystko za sprawą magicznej faktury korekty i weksla in blanco.

1 wypowiedzi
ostatnia 19.03.2021
Praca licencjacka o franczyzie w branży spożywczej

Mogę podpowiedzieć jeżeli chodzi o wady;) ale w wiadomości prywatnej.

2 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2021
Sprawdzony format, elastyczne podejście

wow jaki świetny system (oczywiście dla franczyzodawcy). Biorco jak masz nadmiar gotówki, lubisz pracować 17h/dobę i lubisz spłacać długi ten system jest dla Ciebie:)

1 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2021
Piekarnia - franczyza

Witam z chęcią dowiem się czegoś więcej na temat prowadzenia piekarni ( franczyzy ) Putka ; Grzybki

3 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Praca licencjacka o franczyzie w branży spożywczej

Witam, Jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej w branży spożywczej, i głównie skupiam się na franczyzach Żabki oraz Carrefour. Czy przedsiębiorcy korzystający z...

2 wypowiedzi
ostatnia 31.01.2021
Husse (sprzedaż karmy) - opinie

Polecam współpracę z firmą HUSSE w Polsce wszystko jest ok wkład na wejście nie wielki. Plusem jest to że jak znajdziesz klienta raz i wypróbuję karmę HUSSE to na 80...

11 wypowiedzi
ostatnia 07.01.2021
Husse (sprzedaż karmy) - opinie

Witam Poszukuje opinii na temat współpracy z firmą Husse. Czy ktoś może się wypowiedzieć. Dzięki i Pozdrawiam

11 wypowiedzi
ostatnia 02.12.2020