Wyjazd w nagrodę / W Energylandii w Zatorze w tym roku były dzieci pracowników ze sklepów Ireneusza Wróbla z Podkarpacia.
Sobota
02.06.2018
Prawie 80 proc. przedsiębiorców twierdzi, że działalność małych sklepów pozytywnie wpływa na lokalne społeczności. Właściciel Eurocashu ma pomysł jak tę wiedzę przekuć w sukces.
 

Z przeprowadzonych przez Instytut Keralla Research w całej Polsce badań na zlecenie Eurocash (właściciela takich marek, jak: abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama)
wynika także, że to właśnie w sklepach detalicznych buduje się bliskie relacje z klientem. A właśnie ten aspekt co drugi badany uważa za najważniejszy dla rozwoju sklepu, zaraz po dobrej ofercie.

– Sklepy osiedlowe zawsze były czymś więcej niż tylko punktem handlu detalicznego. To ośrodki życia społecznego. Przedsiębiorcy nie tylko wpłacają podatki do lokalnych budżetów i na miejscu inwestują swoje zyski, lecz takżę znają potrzeby i problemy swoich klientów – mówi Marta Gampf, dyrektor marketingu w Grupie Eurocash.

Wyniki badań zachęciły Grupę Eurocash do inwestycji w projekt „Lokalni Herosi”. Dzięki niemu 100 lokalnych inicjatyw związanych m.in. z kulturą, sportem, ekologią, przestrzenią otrzyma od 10 tys. do 100 tys. zł. Dzięki udziałowi w projekcie właściciele małych sklepów mogą popularyzować np.: zajęcia fitness dla seniorów, koszulki dla młodzików z lokalnej drużyny albo doposażenie osiedlowej siłowni. Spore szanse na grant mają także projekty kulturalne, jak założenie mobilnej biblioteki. Na inicjatywach, które mają pomóc potrzebującym, mogą skorzystać np. osoby niepełnosprawne lub domy dziecka. Liczba pomysłów jest nieograniczona.

Projekt jest realizowany z okazji obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ostatecznego wyboru 100 projektów, które dostaną granty, dokonają internauci.
 


Pożądana nagroda / Jan Skalski z Podkparpacia w ciągu kilku lat kupił 50 rowerów i przeznaczył je jako nagrody w konkursach.
Joanna Konieczna