Niska inwestycja / Licencjobiorca otworzy placówkę za minimum 8,5 tys. zł netto. Na koszt inwestycji składa się pełna aranżacja lokalu oraz podstawowy pakiet licencyjny.
Poniedziałek
24.09.2018
Franczyzodawcy Ship Center wprowadzili nowy, partnerski wariant współpracy.
 

W Ship Center można załatwić kilka spraw za jednym razem. W ofercie są przesyłki krajowe i międzynarodowe, cyfrowe i wielkoformatowe wydruki, gadżety reklamowe, pieczątki czy profesjonalne opakowania. Aby dotrzeć do klienta na czas, Ship Center nawiązało współpracę z 12 firmami kurierskimi i spedycyjnymi, m.in.: UPS, DPD i DHL. Przedsiębiorstwo dostarcza usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Z usług poligraficznych korzystają głównie firmy, a z kurierskich małe i średnie przedsiębiorstwa oraz konsumenci indywidualni.

Alternatywa dla biznesmena

Pierwszy punkt własny franczyzodawców stanął w Katowicach w 2013 roku. Właściciele nie zwlekali z decyzją i w tym samym roku wystartowali z biznesem we franczyzie. – Widzieliśmy, że punkt się sprawdza, jest popularny. Chcieliśmy zwiększyć nasze moce przerobowe. Trudno było samodzielnie obsłużyć klientów w całej Polsce – mówi Łukasz Osyra z Ship Center. Franczyzobiorcy szybko połknęli haczyk. W sieci znalazło się 65 jednostek franczyzowych, głównie na Śląsku. Właściciele nie zamierzają zwalniać tempa. W każdym miesiącu na mapie Ship Center pojawiają się nowe jednostki pod batutą franczyzobiorców.

Według warunków zawartych w umowie franczyzowej, licencjobiorca otwiera punkt Ship Center od zera w nowym pomieszczeniu. Alternatywną opcją jest współpraca partnerska. – Rok temu zdecydowaliśmy się na urozmaicenie działalności o wariant partnerski. Partner to osoba, która już prowadzi własną działalność biznesową i pragnie dodać do swojej oferty nasze usługi – mówi Łukasz Osyra. Powierzchnia lokalu Ship Center sięga od 15 do 50 m2. Partner ma zapewnione pełne wyposażenie placówki, oklejenie witryn i pomoc w uruchomieniu punktu. Pomieszczenie musi znajdować się na parterze, w pobliżu parkingu, aby łatwo było przywieźć i wyładować paczki. Miasto, w którym stanie lokal franczyzowy, powinno mieć więcej niż 3 tys. mieszkańców.

Pieniądze na stół

Kandydat na licencjobiorcę musi wykazać się motywacją do pracy na własną rękę. Przystępując do współpracy pod znanym szyldem, dostaje dostęp do szkoleń teoretycznych i praktycznych z poligrafii i usług kurierskich. Podczas bieżącej działalności może wziąć udział w kursach doszkalających. W razie problemu kontaktuje się z wewnętrzną infolinią, z liderem branży spedycyjnej czy poligraficznej. Co więcej, partner Ship Center zamawia produkty od sprawdzonych dostawców, bazując na wynegocjowanych warunkach handlowych. Franczyzodawcy regularnie przekazują mu know-how dotyczące pozyskiwania klientów. Raz w roku organizują zjazd wszystkich partnerów w sieci, na którym zgłębiają tajniki biznesu w Ship Center. Przez cały okres współpracy nad poszczególną jednostką franczyzową czuwa osobny opiekun z centrali.

Licencjobiorca otworzy placówkę za minimum 8,5 tys. zł netto. Na koszt inwestycji składa się pełna aranżacja lokalu oraz podstawowy pakiet licencyjny. W ramach pakietu franczyzobiorca dostaje meble, oprogramowanie do obsługi przesyłek kurierskich, oznakowanie lokalu, komputer, wagę do paczek i dostęp do strony internetowej firmy. Decydując się na najtańszy wariant, licencjobiorca kupuje produkty poligraficzne w centrali Ship Center. Jeśli chce wykonywać je na własną rękę, musi wyłożyć na stół dodatkowe pieniądze. Maksymalna kwota inwestycji, która obejmuje zakup maszynki do wykonywania pieczątek i dodatkowej drukarki, sięga 19,9 tys. zł netto. Ostateczna kwota zależy od wybranych elementów wyposażenia. – Modelujemy kwotę wstępną wspólnie. W zależności od asortymentu franczyzobiorca ponosi odpowiedni koszt – mówi Łukasz Osyra. Przez pierwszych sześć miesięcy współpracy licencjobiorca jest zwolniony z opłat na rzecz franczyzodawców. Potem pokrywa stałą kwotę franczyzową w wysokości 290 zł miesięcznie. Partner płaci mniej – 50 zł, za to już od pierwszego miesiąca współpracy. Na zwrot z inwestycji franczyzobiorca czeka od 12 do 16 miesięcy od uruchomienia punktu.


Kamil Janowski z Ship Center / Powierzchnia lokalu Ship Center sięga od 15 do 50 m kw. Partner ma zapewnione pełne wyposażenie placówki, oklejenie witryn i pomoc w uruchomieniu punktu.
Hanna Górczyńska

POPULARNE NA FORUM

Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Patryk widzę, że nie możesz się zdecydować, ale daj im szansę bo warto naprawdę! Ja nie narzekam!

13 wypowiedzi
ostatnia 03.11.2018