Franczyzodawca szykuje nowy model współpracy

Przesyłki wciąż na topie / Obecnie sieć Ship Center ma 110 oddziałów w Polsce. Firma jest w trakcie uruchamiania pięciu kolejnych punktów.
Poniedziałek
15.05.2023
Ship Center otwiera się na współpracę z osobami, które już prowadzą swój biznes w innej branży. Jakie są warunki?
 

Usługi kurierskie, które wystrzeliły w czasie pandemii, nie zwalniają tempa.

– Zainteresowanie przesyłkami kurierskimi wciąż jest duże i stale rośnie, ponieważ coraz więcej sklepów działa w internecie. Klienci indywidualni chętnie robią zakupy tą drogą. Widzimy też większe zainteresowanie wchodzeniem w biznes kurierski, ponieważ ludzie szukają usług, z których stale się korzysta – mówi Łukasz Osyra, dyrektor ds. rozwoju sieci Ship Center.

Partnerzy i franczyzobiorcy

Firma na dniach będzie przeprowadzać rebranding. Ponadto lada chwila wprowadzi do oferty nowy model współpracy.

– Do tej pory opieraliśmy się tylko na współpracy franczyzowej. Franczyzobiorcy otwierali punkty pod naszym szyldem. Natomiast teraz będziemy wprowadzać system współpracy partnerskiej. To jest propozycja skierowana do osób, które już prowadzą biznes i chcą dołożyć do swojej oferty przesyłki kurierskie – mówi Łukasz Osyra.

Dodaje, że pomysł na pójście w tym kierunku podsunęli sami zainteresowani.

– Mamy mnóstwo zapytań od osób, które prowadzą sklepik, sprzedają ubezpieczenia albo mają biuro turystyczne i chcą oferować także wysyłki kurierskie. Doszliśmy do wniosku, że skoro jest tak duże zainteresowanie, to stworzymy możliwość współpracy również takim osobom – mówi Łukasz Osyra.

Jego zdaniem punkty usługowe doskonale poradzą sobie z przesyłkami, tym bardziej, że będą obsługiwać klientów indywidualnych. Zdecydowanie więcej pracy wymagają przesyłki biznesowe.

Do współpracy partnerskiej firma zaprasza punkty usługowe albo sprzedażowe, z wyłączeniem sklepów spożywczych.

– W większości sklepów spożywczych nie ma miejsca na przesyłki, a obsługa nie ma czasu ani chęci, żeby się nimi zajmować. Punkty spożywcze, która dzisiaj oferują usługi kurierskie, to w większości przypadków miejsca, które dzięki takim usługom chciały obejść zakaz handlu w niedzielę – tłumaczy Łukasz Osyra.

Bezpieczny biznes

Aby nawiązać współpracę partnerską z Ship Center, trzeba mieć lokal na parterze z wejściem od ulicy. Koszt inwestycji to jedynie 299 zł. Partner musi kupić wagę magazynową i reklamę zewnętrzną. Miesięczna opłata wynosi 19 zł i jest stała. Partner zarabia na każdej nadanej przesyłce. Jego zarobek wynosi kilka złotych za wydaną albo nadaną paczkę.

Natomiast inwestycja w uruchomienie punktu pod szyldem Ship Center, to kwota rzędu od 14 do 20 tys. zł. Wszystko zależy od wyposażenia placówki. Franczyzobiorców obowiązuje też miesięczna opłata rzędu 199 zł.

Obecnie sieć Ship Center ma 110 oddziałów w Polsce. Firma jest w trakcie uruchamiania pięciu kolejnych punktów.

– Miejsca na rynku jest jeszcze sporo. Codziennie zgłasza się do nas kilka osób z różnych rejonów Polski, które są zainteresowane otwarciem punktu pod naszym szyldem – mówi Łukasz Osyra.

Biznes też rośnie. Z miesiąca na miesiąc sieć wysyła o ok. 20 proc. przesyłek więcej.

– Biznes kurierski to bezpieczna i pewna inwestycja, nawet w niepewnych czasach – przekonuje Łukasz Osyra.

 

WIZYTÓWKA SIECI SHIP CENTER POLAND

Sieć placówek kurierskich.

  • liczba placówek – 110
  • kwota inwestycji – od 14 tys. zł do 20 tys.  w przypadku punktu, 299 zł w przypadku współpracy partnerskiej
  • opłaty miesięczne – 199 zł w przypadku punktu, 19 zł w przypadku współpracy partnerskiej

Łukasz Osyra, dyrektor ds. rozwoju sieci Ship Center / "Współpraca partnerska to jest propozycja skierowana do osób, które już prowadzą biznes i chcą dołożyć do swojej oferty przesyłki kurierskie".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021