Franczyzodawca zmienia kierunek rozwoju

Dobre perspektywy
Dobre perspektywy / Partner Xeromatic otrzymuje wyłączność na cały powiat w ramach jednej licencji. Ambitni mają jednak także możliwość objęcia kilku powiatów pod swoją licencją.
Piątek
16.11.2018
Firma pracuje nad propozycją dla tych franczyzobiorców, którzy chcieliby prowadzić działalność nie tylko w internecie.
 

Xeromatic, agencja reklamowa i drukarnia online, ze swoją ofertą franczyzową wystartowała rok temu. Dzisiaj ma już piętnastu partnerów i pomysł na nowy kierunek rozwoju.

 Startowaliśmy jako agencja, która chce odwrócić konwencjonalny system prowadzenia tego typu biznesu opartego o lokal. To my wychodzimy do klienta. Nasi partnerzy działają mobilnie, w związku z czym nie ma konieczności posiadania lokalu, ani kosztów wynajmu z nim związanych. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się jednak, że zgłasza się do nas wielu przedsiębiorców, którzy dysponują już lokalem i chcieliby uzupełnić swoje usługu o ofertę Xeromatic. To głównie firmy zajmujące się doradztwem finansowym, nieruchomościami i księgowością – opowiada Piotr Stefański, marketing dyrektor w Xeromatic. Dodaje, że w związku z tym firma pracuje nad propozycją dla tych frnaczyzobiorców, którzy chcieliby jednak prowadzić działalność w lokalu. Lada chwila ruszy kilka placówek obrandowanych logiem Xeromatic, ale oficjalna oferta współpracy pojawi się do końca roku.

 Na pewno będzie nieco drożej, ponieważ koszty związane ze współpracą w lokalu są wyższe. Placówkę trzeba obrandować, a także kupić odpowiednie maszyny. Podniesiemy nieco koszt licencji wejściowej, natomiast opłaty stałe pozostaną na tym samym poziomie, co dotychczas – zapewnia Piotr Stefański.

Obecnie inwestycja w Xeromatic wynosi mniej więcej 10 tys. zł netto plus program graficzny Corel Drwa za ok. 300 zł netto. W ramach tej inwestycji partner może liczyć na wszelkie niezbędne narzędzia do prowadzenia agencji wspartej systemem online. Xeromatic zapewnia system online, szkolenia, materiały na start, tablet, foldery reklamowe, wizytówki i know-how prowadzenia biznesu. W pogotowiu czeka też studio graficzne i wsparcie konsultingowe 24h w ciągu dnia i 7 dni w tygodniu.

Na zwrot z inwestycji można liczyć w ciągu trzech miesięcy, zależnie od poświęconego czasu i zaangażowania partnera. Partnerzy zarabiają na sprzedaży produktów poligraficznych: wizytówek, ulotek, banerów, plakatów itp oraz usług projektów graficznych, tworzeniu stron WWW, kampanii na Facebooku czy Google, budowaniu reklamy świetlnej i wielkoformatowej, jak również na usługach takich jak oklejanie samochodów. Łącznie firma dysponuje kilkudziesięcioma produktami w kilkuset konfiguracjach.

Głównym założeniem biznesowym jest zamawianie produktu przez partnerów bezpośrednio przez system xeromatic.pl.

– Dzięki temu niwelujemy pojęcie pośrednika a partner ma wyprodukowany produkt w cenie producenta. My jako operator marki nie pobieramy prowizji a jedynie opłatę marketingową w wysokości 399 zł netto miesięcznie. Z kolei partner ma 100 proc. prowizji dla siebie – tłumaczy Piotr Stefański.

Biznes można uruchomić w każdej miejscowości powiatowej.

– Koncept sprawdzi się w każdej większej miejscowości gdzie są firmy, czyli nasi klienci, a jak wiemy w każdej miejscowości w Polsce firmy funkcjonują, więc rynek zbytu jest zapewniony – mówi Piotr Stefański. Dodaje, że firma ma obecnie dobre perspektywy rozwoju m.in. dlatego, że sytuacja gospodarcza w naszym kraju jest coraz lepsza. Na rynku działa coraz więcej przedsiębiorców, a jak przybywa konkurencji, to przedsiębiorcy tym bardziej nie żałują pieniędzy na marketing i walkę o klienta.

Partner Xeromatic otrzymuje wyłączność na cały powiat w ramach jednej licencji. Ambitni mają jednak także możliwość objęcia kilku powiatów pod swoją licencją.

W ciągu roku Xeromatic chce co najmniej podwoić swoją sieć partnerską


Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

2 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019
Księgowość we własnej firmie

Nie wyobrażam sobie samodzielnego prowadzenia księgowości. Prowadząc swoją firmę ma się wystarczająco dużo na głowie! Praktycznie wszyscy moi znajomi przedsiębiorcy ...

35 wypowiedzi
ostatnia 22.07.2019
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie zawsze należy zlecić osobom, które zajmują się tym na co dzień. Samodzielne działania mogą przynieść odwrotny skutek. Dlatego znacznie lepiej...

76 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2019
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Niby dobry pomysł, ale ta franczyza niczego Tobie nie daje, nie da się zarobić, ponieważ I tak większe firmy mają lepsze ceny, a to jest najważniejsze dla potencjalnego...

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2019
Gadżety reklamowe - co zamówić?

U mnie super sprawdziły się brendowane soki owocowe i woda dla klientów. Prowadzę biznes dla klientów premium, więc butelki z własnym logiem robiły zawsze dobre...

92 wypowiedzi
ostatnia 14.02.2019
Szkolenia menedżerskie

Szkolenia to szczególny element w pracy np. handlowca, dobrze jest przyłożyć się do organizacji takiego wydarzenia. Nasza firma organizowała ostatnio szkolenie dla...

28 wypowiedzi
ostatnia 06.02.2019