Pieniądze na biznes / Potencjalny franczyzobiorca Edukido powinien mieć na inwestycję co najmniej 16,5 tys. zł.
Środa
10.10.2018
– Nasze doświadczenie pokazuje, że im franczyzobiorca mocniej polega na naszym doświadczeniu i rekomendacjach, tym lepiej idzie mu biznes – mówi Anna Jurak z Edukido.
 

Czy to dobry moment na inwestycję w biznes edukacyjny?
Branża od kilku lat rośnie w siłę. Przybywa nowych firm, które oferują coraz szerszy wachlarz usług. Mam na myśli zarówno małe lokalne, jak i duże międzynarodowe firmy. Jest też coraz większa konkurencja w poszczególnych obszarach edukacji. Dzięki skumulowanemu marketingowi wszystkich tych firm – wzrasta również świadomość rodziców. Jeżeli dołożymy do tego efekt wywołany programem 500+ to perspektywy rozwoju branży wyglądają obiecująco.

Warto zauważyć, że większa liczba podmiotów działających na rynku coraz bardziej przekłada się na ich profesjonalizację – jakość zaczyna mieć pierwszorzędne znaczenie. Rodzice są gotowi płacić więcej, ale za dobrej jakości zajęcia.

Z drugiej strony najbardziej aktywni rodzice dostrzegają problem, jakim jest zmęczenie dzieci zbyt dużą liczbą zajęć pozalekcyjnych. Tydzień ma tylko 7 dni i dłuższy nie będzie. Dlatego coraz staranniej wybierają zajęcia, na które zapisują swoje pociechy. My gwarantujemy wysoką jakość warsztatów, konkretny program, dlatego z powodzeniem udaje nam się poszerzać grono klientów.

Kto może zostać waszym franczyzobiorcą?
Idealny kandydat na franczyzobiorcę Edukido powinien mieć doświadczenie menedżerskie. Musi chcieć nie tylko zarabiać konkretne pieniądze, lecz także realizować wyższy cel. Dobrze, żeby miał doświadczenie w pracy z dziećmi, choć nie jest to warunek konieczny. Może być przedsiębiorcą, nauczycielem, byłym pracownikiem korporacji. I co ważne, nie musi posiadać lokalu na własność. My pomagamy w wynajmie najbardziej optymalnego, franczyzobiorca może również prowadzić zajęcia w wynajętych salach w szkołach.

Ile trzeba mieć pieniądze na inwestycję?
Od 16,5 tys. zł do 50 tys. zł. Kwota waha się w zależności od stanu lokalu, jaki zdecyduje się wynająć franczyzobiorca. Poza tym wpływ na wysokość inwestycji ma też wielkość i atrakcyjność obszaru, na którym będzie chciał mieć wyłączność terytorialną.

W jakich miastach chcecie otwierać swoje placówki?
W całej Polsce, w miejscowościach od 10 tys. mieszkańców, a także w gminach od 20 tys. mieszkańców. Biznes doskonale działa także w obszarach wiejskich. Uważamy, że maksymalny obszar jaki powinien przypadać na jednego franczyzobiorcę nie powinien być zamieszkany przez więcej niż 140 tys. mieszkańców.

W jaki sposób sprawdzacie czy franczyzobiorca właściwie prowadzi biznes pod waszym szyldem?
Staramy się nie tyle sprawdzać franczyzobiorcę, co wspierać go w prowadzeniu placówki Edukido. Wymagania umowy franczyzowej i standardy naszej sieci są precyzyjne opisane, jednak ostatecznie to od postawy menedżera regionu zależy najwięcej. My dostarczamy komplet narzędzi i wspieramy franczyzobiorcę w sposób ciągły: poprzez wsparcie bieżące oraz stałe ulepszanie i rozwijanie oferty rynkowej. Natomiast to franczyzobiorca musi chcieć. Wiadomo, że jeden partner będzie w 100 proc. wypełniał warunki współpracy, inny w mniejszym stopniu. Jednak tzw. twarde zapisy egzekwujące wykonanie umowy stosujemy bardzo rzadko. Raz na rok odwiedzamy każdy oddział, by przez kilkanaście godzin rozmawiać o wszystkich obszarach prowadzenia biznesu Edukido. Wcześniej zdalnie diagnozujemy stan biznesu poprzez analizę odpowiedzi franczyzobiorcy na 100 pytań, dotyczących naszych standardów oraz analizę e-narzędzi: systemu CRM dla danego oddziału, wielkości i jakości promocji, utrzymywania standardów obsługi klienta, wielkości zamówień materiałów i produktów z centrali.

Taka analiza działań franczyzobiorcy, połączona z pogłębionym wywiadem w regionie, zawsze daje pełny obraz stanu biznesu i pomaga nam w przedstawieniu konkretnych rekomendacji dla danego oddziału na następnych sześć lub dwanaście miesięcy.

Oczywiście na co dzień franczyzobiorcy korzystają ze wsparcia dedykowanego działu obsługi klienta biznesowego. Ostatecznie – to liczba klientów w regionie weryfikuje, czy franczyzobiorcy przestrzegają standardów. Nasze doświadczenie pokazuje, że im franczyzobiorca mocniej polega na naszym doświadczeniu i rekomendacjach, tym lepiej idzie mu biznes. Po prostu.

Rozmawiała Anna Smolińska


Anna Jurak, menedżer ds. obsługi klienta biznesowego Edukido / "Idealny kandydat na franczyzobiorcę Edukido powinien mieć doświadczenie menedżerskie. Dobrze, żeby miał doświadczenie w pracy z dziećmi, choć nie jest to warunek konieczny".

POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018