Zostań ekspertem branży leasingowej.

Dołącz do Zespołu Partnerów w Biznesie
 

Firma Aureus na rynku finansowym jest obecna już ponad 10 lat. W tym czasie wyspecjalizowała się w finansowaniu zakupu środków trwałych poprzez leasing i kredyt. Dzięki wdrażaniu kolejnych rozwiązań dla klientów, stała się największym brokerem leasingu i kredytu samochodowego w Polsce. Za swoją działalność otrzymała od Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach tytuł „Instytucji Finansowej 2017 roku”. Aureus jako marka z silną pozycją na rynku, teraz dzieli się swoim doświadczeniem z osobami, które chcą założyć własny biznes. O Zespole Partnerów w Biznesie opowiada Grzegorz Pietraszewski- prezes Aureus Leasing oraz Katarzyna Hoffmann- dyrektor sieci zewnętrznej Aureus. ​

 

W jaki sposób lokalna działalność gospodarcza stała się ogólnopolskim przedsiębiorstwem?

Grzegorz Pietraszewski: Kiedy zaczynaliśmy jako lokalna, dwuosobowa firma, posiadaliśmy w ofercie tylko kredyty. Leasing nie był wtedy tak popularnym produktem wśród polskich przedsiębiorców jak obecnie. Postawiliśmy na specjalizację- skoncentrowaliśmy się na finansowaniu zakupu środków trwałych. Z czasem, dołączyliśmy do oferty również ubezpieczenia. Postawiliśmy sobie za cel stworzenie modelu kompleksowej obsługi naszych klientów. Dzięki specjalizacji, zdobywaliśmy wiedzę i doświadczenie w branży oraz byliśmy w stanie przyjrzeć się dokładnie potrzebom klientów, co zaowocowało kolejnymi rozwiązaniami. Dzisiaj nasza firma zatrudnia blisko 100 osób, jesteśmy obecni w całej Polsce i proponujemy szeroki zakres usług. Zaufało nam już ponad 10 tys. klientów i liczba ta stale rośnie. Klienci cenią nas m.in. za szybkość realizacji transakcji. Dzięki naszemu autorskiemu rozwiązaniu Fast Pass, jesteśmy w stanie w ciągu 30 minut uzyskać decyzję o udzieleniu finansowania. Dodatkowo, załatwiamy dla klientów wszystkie formalności. Od doradztwa i przygotowania oferty, przez podpisanie umowy, odbiór tablic rejestracyjnych i ubezpieczenie przedmiotu, po obsługę posprzedażową. Postawiliśmy na jakość i budowanie długofalowych relacji z klientami. Skala naszych działań potwierdza, że obraliśmy właściwy kierunek. 

Jakie produkty i usługi oprócz finansowania możecie zapewnić swoim klientom?

GP: W ciągu kilkunastu lat działalności, wyodrębniliśmy cztery obszary, związane z finansowanymi przez nas przedmiotami: samochody osobowe, transport ciężki, maszyny i urządzenia oraz sektor rolniczy. Każdy z tych obszarów uzupełniamy o dodatkowe rozwiązania, pozwalające na zapewnienie klientom kompleksowej obsługi. Jesteśmy silnie związani z branżą transportową, stąd stworzyliśmy szereg produktów i usług, takich jak leasing bez ryzyka- bez konieczności wykupu ciągnika siodłowego, ubezpieczenie Aureus Truck Assistance czy projekt Aureus VIA, którego celem jest obsługa kadrowo-księgowa oraz usługi specjalistyczne, obejmujące rozliczanie czasu pracy kierowców, odczyt tachografów czy doradztwo w zakresie minimalizacji kar. Dla naszych klientów z branży rolniczej, powołaliśmy do życia spółkę Aureus Agro- importera i dystrybutora ładowarek rolniczych. Jesteśmy autorem projektu Motoplejada, zrzeszającego godnych zaufania sprzedawców używanych samochodów osobowych, z gwarancją pełnego zakresu napraw mechanicznych. Większość naszych klientów stanowią przedsiębiorcy, stąd pojawił się nasz najnowszy projekt- spółka Aureus Finanse, która świadczy usługi z zakresu księgowości, kadr i płac oraz doradztwa prawno-podatkowego. Posiadamy również własną fundację- Aureus Link, której celem jest wspieranie start-upów i firm na różnym etapie rozwoju. 

Przez wiele lat firma działała w oparciu o własną sieć sprzedaży. Co skłoniło Was do stworzenia struktury zewnętrznej?

GP: Po latach doświadczeń w tworzeniu własnej sieci sprzedaży, wypracowaliśmy sprawdzone i skuteczne rozwiązania, pozwalające na efektywną sprzedaż produktów. Obecnie jesteśmy największym brokerem leasingu i kredytu samochodowego w Polsce. W związku z rosnącym zainteresowaniem branżą leasingową, postanowiliśmy przyjrzeć się dostępnym na rynku systemom partnerskim i franczyzowym. Jako swój atut, uznaliśmy fakt stworzenia doskonale prosperującej sieci własnej. Pojawiło się pytanie- dlaczego nie wykorzystać sprawdzonych już przez nas rozwiązań w tworzeniu zewnętrznej sieci sprzedaży, aby szybciej się rozwijać? Powołaliśmy więc do życia Zespół Partnerów w Biznesie.

 

Czym jest Zespół Partnerów w Biznesie?

Katarzyna Hoffmann: Zespół Partnerów w Biznesie to forma współpracy, stworzona przez nas z myślą o osobach, które poszukują pomysłu na własny biznes. Problemem dla nich jednak może być brak doświadczenia w branży i obawa, że samodzielnie nie będą w stanie osiągnąć rentowności. Chcemy nauczyć naszych Partnerów od podstaw, w jaki sposób docierać do klientów i jak radzić sobie z konkurencją. Pragniemy podzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobywaliśmy przez wiele lat, aby pomóc innym stać się ekspertami branży leasingowej i osiągnąć sukces. Oferta oczywiście nie jest skierowana do każdego- szukamy osób, które są zaangażowane i zdeterminowane oraz posiadają motywację do stałego doskonalenia i rozwoju osobistego. Chętnie nawiążemy współpracę z osobami, które już prowadzą własny biznes. 

Co możecie zaoferować swoim Partnerom?

KH: Nasi Partnerzy mogą liczyć na pełne wdrożenie oraz pomoc na każdym etapie współpracy. Zdajemy sobie sprawę, że zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w sprzedaży produktów finansowych, początki są najtrudniejsze. Oferujemy tygodniowe szkolenie wstępne, podczas którego Partnerzy zdobywają wiedzę na temat procesu i produktów, ich sprzedaży i prezentacji rozwiązań przed klientami. Poznają również metody skutecznego docierania do klientów i radzenia sobie z konkurencją. Otrzymają niezbędne informacje na temat naszych autorskich projektów i produktów, które wyróżniają nas na rynku i w dużym stopniu wspomagają naszą działalność. Na początek, każdy dostaje własną stronę internetową, którą będzie mógł zarządzać oraz pakiet gotowych materiałów marketingowych. W każdej chwili do dyspozycji będą pracownicy centrali oraz eksperci z zakresu finansowania samochodów osobowych, transportu ciężkiego, sektora rolniczego czy maszyn i urządzeń, których zadaniem jest merytoryczne wsparcie Partnerów.

Co wyróżnia Zespół Partnerów w Biznesie od innych dostępnych na rynku form współpracy?

KH: Zdecydowanie wyróżnia nas fakt, iż nie wymagamy od naszych Partnerów prowadzenia placówek stacjonarnych. Pozwala to już na początku na znaczne ograniczenie kosztów działalności, ponieważ lokal należałoby zaadaptować, opłacać jego najem oraz zapewnić ciągłość funkcjonowania w wyznaczonych godzinach. Praktyka pokazuje, że działalność w oparciu o nasz model współpracy ma charakter przede wszystkim mobilny. Ze swojej strony udostępniamy Partnerom wsparcie i proces, który w możliwie największym stopniu ogranicza kwestie związane z administracją. Dzięki takim rozwiązaniom, nasi Partnerzy mogą przeznaczać cały swój czas na pracę z klientami. 

Jakie są koszty inwestycji?

KH: Nasz system zakłada opłatę wstępną oraz opłaty miesięczne w trakcie trwania umowy. W ramach przystąpienia do Zespołu Partnerów w Biznesie przewidujemy jednorazową opłatę wstępną w wysokości 8 000 zł netto. Na okres wdrożenia, przez pierwsze 3 miesiące nie wymagamy opłat od naszych Partnerów. Kolejne 3 miesiące to 500 zł netto miesięcznie, a po pół roku pracy- 1000 zł netto miesięcznie.

Jakie są Wasze plany rozwoju sieci?

KH: Planujemy zaprosić do współpracy maksymalnie 40 osób na terenie całej Polski, co daje 2-3 Partnerów na jedno województwo. Uważamy, że skupienie sprzedaży na mniejszej ilości Partnerów jest dobrym rozwiązaniem. Ze względu na to, że ilość miejsc jest ograniczona, prowadzimy proces rekrutacyjny, który składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest indywidualne spotkanie rekrutacyjne, podczas którego chcemy się wzajemnie poznać. Zachęcamy do składania aplikacji.


Dowiedz się więcej
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Aureus Leasing.
Dowiedz się więcej
Dane kandydata
Dane kandydata
Dodatkowe informacje
Dodatkowe informacje
If you see this, leave this form field blank