Przedszkole we franczyzie

Rosną powoli ale sukcesywnie
Rosną powoli ale sukcesywnie / Obecnie pod logo „Pod Magnolią” działa 10 placówek – osiem własnych i dwa franczyzowe. Jedenasta ma być otwarta jeszcze w tym roku.
Piątek
26.10.2018
Miesięczne zyski rzędu 20-30 tys. zł, powodują, że inwestycja we franczyzę niepublicznych przedszkoli językowych „Pod Magnolią” może się zwrócić w rok lub dwa lata.
 

Obecnie pod logo „Pod Magnolią” działa 10 placówek – osiem własnych i dwa franczyzowe. Jedenasta ma być otwarta jeszcze w tym roku. Zdecydowana większość z nich działa w Krakowie, jednak Justyna Pacuła, właścicielka sieci przedszkoli „Pod Magnolią” deklaruje, że franczyzobiorcy poszukiwani są w całej Polsce.

Aby zostać franczyzobiorcą przedszkola „Pod Magnolią” nie trzeba mieć wykształcenia pedagogicznego, choć doświadczenie w prowadzeniu placówki edukacyjnej jest mile widziane. Trzeba natomiast dysponować kwotą rzędu 240-340 tys. zł. Gros tej sumy pochłania adaptacja lokalu.

 Otwarcie przedszkola wiąże się z koniecznością spełnienia mnóstwa wymogów m.in. sanitarnych, socjalno-bytowych i bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Znaczenie ma wysokość pomieszczeń, metraż sal, liczba toalet. W naszym systemie franczyzowym oczekujemy od franczyzobiorców lokali o powierzchni co najmniej 250 m2. Taka placówka jest w stanie przyjąć 50 dzieci – mówi Justyna Pacuła.

Franczyzobiorca ma także możliwość skorzystania z opcji objęcia w zarządzanie inwestycji przygotowanej przez franczyzodawcę „pod klucz”. Oznacza to, że bierze on na siebie wszystkie formalności związane z otwarciem placówki, wybór lokalizacji oraz aranżację lokalu.

Reszta opłat, jakie musi ponieść licencjobiorca przedszkola „Pod Magnolią” to wstępna opłata franczyzowa, która wynosi 50 tys. zł oraz miesięczna opłata franczyzowa zależna od wielkości przedszkola – zaczyna się od 5  tys. zł. W ramach tych kosztów franczyzobiorca otrzymuje pomoc licencjodawcy zarówno na etapie zakładania działalności gospodarczej i załatwiania wszelkich formalności pozwalających uruchomić przedszkole, ale także wtedy, gdy placówka już funkcjonuje. Do obowiązków franczyzodawcy należy m.in. rekrutacja i szkolenie pracowników przedszkola, a także dbanie o reklamę placówek.

W gestii licencjodawcy jest także wsparcie swoich partnerów w zakresie ubiegania się o dotację z budżetu samorządowego. Z tym jednak wiąże się kolejny wymóg finansowy sieci.

Jako że przedszkole musi cztery miesiące funkcjonować bez dotacji, franczyzobiorca musi dysponować kwotą 70 tys. zł na pokrycie kosztów funkcjonowania placówki w tym czasie – wyjaśnia Justyna Pacuła.

Do decyzji franczyzobiory pozostaje natomiast kwestia żywienia dzieci. Do wyboru ma dwie opcje – stworzenie kuchni w placówce, w której przygotowywane będą posiłki lub nawiązanie współpracy z firmę cateringową. Większość partnerów sieci korzysta z drugiej opcji.

Miesięczna opłata za pobyt dziecka w przedszkolu wynosi około 700 zł. Do tego należy doliczyć dzienną stawkę żywieniową na poziomie 14 zł. Jak szacuje Justyna Pacuła, przy założeniu, że do przedszkola będzie uczęszczać 50 dzieci, inwestycja zwróci się najpóźniej po upływie dwóch lat.

 


POPULARNE NA FORUM

Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018