Niewielka inwestycja / Za przystąpienie do sieci Kurier BTL Franczyza przedsiębiorca nie płaci opłaty licencyjnej. Jedyne koszty jakie ponosi przedsiębiorca są związane z opłatą abonamentową za korzystanie z systemu zamówień, w którym jest dostęp do wszystkich kurierów – jest to stała kwota 500 zł miesięcznie.
Środa
21.11.2018
Firm kurierskich na polskim rynku nie brakuje, a mimo to zapotrzebowanie na ich usługi wciąż rośnie. Jakie warunki należy spełnić, by zostać franczyzobiorcą Kurier BTL?
 

Franczyzodawcy sieci punktów kurierskich zgodnie określają swój rynek jako dynamiczny. – Rynek jest tak duży i rośnie w tak szybkim tempie, że dla każdego znajdzie się miejsce na biznes  zapewnia Ireneusz Koniecko, prezes zarządu BTL Logistik.

Jak czytamy w „Raporcie e-commerce w Polsce 2018” ponad połowa Polaków (54 proc.) deklaruje, że robi zakupy online. Według najnowszych danych, aż 78 proc. internautów przy zamawianiu towaru korzysta z najszybszej i najwygodniejszej opcji doręczenia przesyłki kurierem do domu lub pracy. Właścicielom sklepów internetowych również zależy na czasie. Dlatego dziś przesyłki kurierskie można nadawać nawet w sieciach handlowych czy stacjach paliw. Założenia są takie, żeby każdy klient miał punkt kurierski w odległości nie większej niż 14 minut pieszo w mieście i do 15 minut jazdy samochodem na terenach wiejskich. -Chcemy współpracować z przedsiębiorcami, którzy prowadzą punkty usługowe bądź handlowe i zamierzają poszerzyć swoją ofertę o usługi kurierskie. Nasza firma pozostawia dużą swobodę przedsiębiorcy. Jeśli przedsiębiorca chce prowadzić Punkt Paczkowy, to czemu mamy mu tego zakazać?  – mówi Ireneusz Koniecko.

Jak zaznacza franczyzodawca, przedsiębiorcy zainteresowani współpracą z  Kurier BTL powinni mieć już swój lokal, w którym będą prowadzić punkt paczkowy. – Punkt powinien być specjalnie wydzielonym miejscem w lokalu na przyjęcie paczek od klienta. Podstawowe wyposażenie lokalu to biurko, regał, krzesło dla klienta, waga, drukarka, komputer z dostępem do internetu. Ponadto punkt paczkowy otrzymuje wizualizację wnętrza lokalu. Natomiast jeśli punkt paczkowy otwiera się już w lokalu w którym jest prowadzona inna działalność, wówczas graficy przygotowują indywidualną wizualizację dla danego punktu – tłumaczy Ireneusz Koniecko.

Co Kurier BTL oferuje  w ramach modelu franczyzowego? Jak zapewnia Ireneusz Koniecko, przedsiębiorca może liczyć na wsparcie handlowe przy zawieraniu umów z klientami, pomoc w dystrybucji materiałów reklamowych, cykliczne szkolenia z przedstawicielami firm kurierskich podnoszące kwalifikacje pracowników.

 Sukces w tej branży można osiągnąć nie mając doświadczenia, jednak trzeba odbyć odpowiednie kursy, które oferuje firma. Proces szkoleniowy jest przygotowany pod danego przedsiębiorcę i zespół pracowników – mówi Koniecko. Podkreśla, że za przystąpienie do sieci Kurier BTL Franczyza przedsiębiorca nie płaci opłaty licencyjnej. Jedyne koszty jakie ponosi przedsiębiorca są związane z opłatą abonamentową za korzystanie z systemu zamówień, w którym jest dostęp do wszystkich kurierów – jest to stała kwota 500 zł miesięcznie.

 


Ireneusz Koniecko, prezes zarządu BTL Logistik. / "Chcemy współpracować z przedsiębiorcami, którzy prowadzą punkty usługowe bądź handlowe i zamierzają poszerzyć swoją ofertę o usługi kurierskie. Nasza firma pozostawia dużą swobodę przedsiębiorcy".

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

ja poznałem histroie moich dwóch ostatnich paczek wysyłałem radio i mikroskop zapakowane w pudełka zmierzyłem wymiary wpisałem wyliczyło mi za jedna paczke 25zl za...

68 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2020
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018