Cała para we franczyzę

Dojrzała sieć / Esotiq obecnie posiada 263 salony franczyzowe w Polsce.
Sobota
12.01.2019
Esotiq w ubiegłym roku skoncentrował się na rozwoju sieci. Ile obecnie ma sklepów?
 

Marka Esotiq obecnie posiada 263 salony franczyzowe, w tym 55 własnych. –  Nadal najważniejsza dla grupy jest jej rentowność. Oczekujemy dalszego dynamicznego wzrostu sprzedaży i rozwoju sieci salonów, ale będziemy skupiać się na najlepszych lokalizacjach. Jakość jest dla nas ważniejsza niż ilość – mówi Adam Skrzypek, prezes Esotiq & Henderson.

Przystąpienie do sieci na zasadzie franczyzy nie wymaga dużego kapitału. System franczyzowy Esotiq kładzie bardzo duży nacisk na wsparcie sprzedaży swoich franczyzobiorców. W jaki sposób? Poprzez szkolenie personelu, dzielenie się unikalnym know-how oraz rozwój oferty produktów przy współpracy z wybitnymi specjalistami z branży mody – przekonuje Aleksandra Sobotka, kierownik ds. kontaktu z franczyzobiorcami Esotiq & Henderson.

Ile na start?

Franczyzodawca nie pobiera opłat za przystąpienie do sieci. Koszty, które ponosi franczyzobiorca są związane z przygotowaniem lokalu. Wymagana powierzchnia salonu wynosi od 50 m2 do 70 m2. Wykończenie lokalu wiąże się z wydatkiem w wysokości 600-800 zł za metr kwadratowy. Franczyzodawca przekazuje partnerom nieodpłatnie sprzęt komputerowy, pełne wyposażenie witryn, plakaty i inne materiały reklamowe. Mogą oni również liczyć na bieżące wsparcie w codziennej pracy.

Franczyzodawca proponuje swoim partnerom również inny koncept modowy – Femestage. Lokale pod tym szyldem są większe. Ich powierzchnia sięga 120-150 m2. Koszt inwestycji związany z aranżacją salonu wynosi ok. 2,5 tys. zł za 1 m2. Firma najchętniej przystaje na otwarcie salonów w miastach, powyżej 20 tys. mieszkańców.

Wygoda przede wszystkim

Franczyzobiorcy nie ponoszą wydatków na zatowarowanie, bo franczyza Esotiq działa w oparciu o model depozytowy. Towar pozostaje własnością franczyzodawcy aż do momentu zakupu przez klienta, a partnerzy zarabiają na prowizji od sprzedaży. Marka zapewnia ciągłość obsługi – od aranżacji lokalu po bieżące wsparcie. Zakłada ono ciągłą współpracę danego salonu franczyzowego z regionalnym kierownikiem sprzedaży, który regularnie odwiedza salon i raportuje każdą wizytę. Jesteśmy elastyczni względem indywidualnych pomysłów naszych partnerów, jeśli chcą angażować się na swoim lokalnym rynku w różne inicjatywy czy eventy – dodaje Sobotka.

Każdy salon Esotiq jest częścią sieci, zatem jego wygląd musi być zunifikowany. Partnerzy korzystają z usług projektantów franczyzodawcy w zakresie aranżacji ich lokalu. 


Asortyment Esotiq / W ofercie sieci znajdziemy przede wszystkim damską bieliznę, piżamy, szlafroki i stroje kąpielowe

POPULARNE NA FORUM

Top Secret

No to fakt, tylko potem tragicznie wygląda jak są rozmiary od 34 do 46 i wieszaki ledwo mieszczą się ...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.05.2019
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

jak masz na to fajny pomysł to warto

32 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Moodo - czy warto inwestować?

w mieście 10 tys jakoś hula juz rok , jestem pracownikiem, i myślę o otwarciu w miescie 30 tys

86 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2019
GPoland

Dzień Dobry, Szukam właścicieli sklepów, które współpracują lub współpracowały z GPoland. Jakie doświadczenia ze współpracy? Czy możecie się podzielić?

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Również bardzo bym prosila o wiecej informacji na temat współpracy z firmą Esotiq, będę wdzieczna Mój e-mail martusia5465@gmail.com

26 wypowiedzi
ostatnia 04.02.2019
Emporio Armani czy Armani Exchange który sklep się opłaca?

Witam czy ktoś z Państwa już otworzył sklep z tą marka ? Która marka się opłaca i jak wyglada franczyzna z tą marka?

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2019
Salon300+ miejscowość podwarszawska

Prowadzę sklep odzieżowy ponad 300 m2 + duży magazyn. Od kilkunastu lat franczyza znanej marki odzieżowej. Dostałem wypowiedzenie franczyzy. Najchętniej wpuściłbym...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Marek Markowski bardzo prosze o pilny kontakt. Do konca tygodnia musze podjac decyzje w sprawie franczyzy Esotiq. mtroch@op.pl fb marietta. troch

26 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019