Gotują ramen i zarabiają

Lokal w dobrym miejscu / Dobrą lokalizacją na restauracje Panda Ramen są centra miast, okolice rynków, starówek, miejsca, gdzie tętni życie restauracyjne, ale także strefy biznesowe, sąsiedztwo korporacji, biurowców.
Poniedziałek
15.04.2019
Franczyzodawca Panda Ramen zapewnia, że przy 100 klientach dziennie można już liczyć na zysk. A w restauracji sieci stołuje się zazwyczaj 250-300 osób.
 

Ramen to japońska zupa, przygotowana na bulionie, z makaronem, jajkiem i innymi dodatkami: mięsem, rybami, może być też w wersji wege. Właśnie ona stała się fundamentem biznesu dla pomysłodawców restauracji Panda Ramen. Pierwszy lokal z tym szyldem powstał cztery lata temu, tuż obok wrocławskiego rynku.
W gastronomii pracuję już od kilkunastu lat  opowiada Marcin Kleczyński, współwłaściciel Panda Ramen.  W tym także w restauracjach sushi, gdzie zetknąłem się po raz pierwszy z ramenem. Kilka lat temu poznałem świetnego szefa kuchni, który ma już ćwierć wieku doświadczenia w branży. Znał ramen, wiedział, że ta zupa podbije świat. I tak ze wspólnikiem postanowiliśmy otworzyć restaurację, w której właśnie ona będzie podstawą menu.

Oprócz ramenów (jest ich siedem rodzajów) w lokalu serwowane są też zestawy lunchowe i kilka innych potraw kuchni japońskiej. Po roku funkcjonowania pierwszej restauracji właściciele otworzyli kolejną, tym razem na jednym z osiedli we Wrocławiu (tu do menu włączyli jeszcze sushi). A teraz postanowili rozwijać dalej swój koncept z pomocą franczyzy. Licencjobiorców szukają w miastach liczących minimum 60-80 tys. mieszkańców.

Wsparcie od dawcy

Dobrą lokalizacją na restauracje Panda Ramen są centra miast, okolice rynków, starówek, miejsca, gdzie tętni życie restauracyjne, ale także strefy biznesowe, sąsiedztwo korporacji, biurowców. W mniejszym mieście minimalna wielkość lokalu to 80 m2. W większym optymalna powierzchnia to 100-120 m2. Najlepiej oczywiście znaleźć lokal przystosowany już do potrzeb gastronomii, co ograniczy wydatki.
 Podstawą jest dobra wentylacja – podkreśla Marcin Kleczyński. Buliony na ramen gotują się długo. Konieczny jest dobry wyciąg, który pozwoli pozbyć się zapachów. Dostarczymy franczyzobiorcom projekt technologiczny lokalu. Pomożemy w całym procesie przygotowania restauracji, od ciągu technologicznego, po wystrój sali, grafiki, materiały marketingowe. Będziemy na miejscu przed i po otwarciu.

Franczyzodawca szacuje, że na przygotowanie restauracji trzeba wydać minimum 150 tys. zł. Pod warunkiem, że lokal już wcześniej był przystosowany do potrzeb gastronomii. Jeśli nie, wydatki będą wyższe. Franczyzobiorca może skorzystać z polecanych przez dawcę licencji dostawców wyposażenia do lokalu, ale może też znaleźć własnych. Licencjodawca zapewnia szkolenia dla franczyzobiorcy i jego pracowników (np. kucharze szkolą się ok. miesiąca), obiecuje też pomoc w znalezieniu dostawców produktów oraz promocji lokalu.

Właściciele Panda Ramen nie ukrywają, że wśród kandydatów na franczyzobiorców preferują osoby z doświadczeniem w zarządzaniu lokalem gastronomicznym lub innym biznesem.
Trzeba wiedzieć, że to jest ciężka praca – podkreśla Marcin Kleczyński. Oczywiście jeśli ktoś bez takiego doświadczenia zechce nawiązać z nami współpracę, to też jest to możliwe. Po prostu otrzyma od nas jeszcze większe wsparcie, np. obecność pracownika z centrali przez pierwsze miesiące działania restauracji.
Jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci wynosi od 30 do 50 tys. zł. Jak wyjaśnia licencjodawca, im wyższa opłata wstępna, tym niższe późniejsze miesięczne opłaty franczyzowe. Te ostatnie mogą być liczone albo w procentach od obrotu, albo mieć formę stałej kwoty. Wybór należy do franczyzobiorcy.
Przy 100 paragonach dziennie można już liczyć na zysk. A z naszego doświadczenia wynika, że 100 to mało – podkreśla Marcin Kleczyński.  Nasze menu opiera się na szybko serwowanych daniach, dzięki czemu rotacja klientów jest duża. W weekendy dziennie restauracja wydaje 250-300 paragonów, nie licząc dowozów.


Nie tylko ramen / Oprócz ramenów (jest ich siedem rodzajów) w restauracjach Panda Ramen serwowane są też zestawy lunchowe i kilka innych potraw kuchni japońskiej.

POPULARNE NA FORUM

Zamkniete Lokale meet & Fit PRAWDA MA BYĆ W TYTULE KOMENTARZA

Wkrótce ten nagłówek zostanie zmanipulowany i schowany zeby nie było widać nazwy MEET & FIT Slow food proszę o pomoc internautów - CENZURA na tej stronie jest

1 wypowiedzi
ostatnia 21.08.2019
ZAMKNIIĘTE LOKALE to MEET & FIT Sloow Fod

proszę o pomoc internautów blokują moję opinie i nie dopuszczają do dodania nowego tematu pod logo MEET & FI T i już zmienili tylko zamkniete lokale wszystko wrzucili...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Opinie Meet & Fit slow Food

Wysłałem już około 10 komentarzy - nic nie ma głównym założonym temacie brak z mojej strony dodania nowego tematu tylko dodanie do istniejącego żeby za bardzo nie...

3 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Opinie Meet & Fit slow Food

Wysłałem już około 10 komentarzy - nic nie ma głównym założonym temacie brak z mojej strony dodania nowego tematu tylko dodanie do istniejącego żeby za bardzo nie...

3 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Opinie Meet & Fit slow Food

Proszę o przywrócenie prawdziwych komentarzy na temat tej sieci wszystko zostało specjalnie zakamuflowane pod nazwą zamknięte lokale proszę o pomoc mam blokadę nie...

3 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

Zamknięte lokale to Meet & Fit Slow Food strona jest nie obiektywna zmieniono komentarze na stronie głównej nie już nazwy Meet & Fit Slow Food ja już nie mam możliwości...

32 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

Zamkniete lokale to Meet & Fit Slow Food piszę to bo tutaj dziła cenzura nie mogę dodać nowego tematu mam blokadę wszystko zmieniają aby nie było logo w nowym temacie...

32 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Z rodzinnego przepisu

Zamnkięte lokale to Meet & Fit proszę o pomoc internautów cenzura tutaj działa zostały komentarze wszystkie zmanipulowane tylko pod nazwą zamknięte lokale ja nie mogę...

3 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019