Biznes przy komputerze

Budżet na start / Franczyzodawca szacuje, że na początkową inwestycję w placówkę Komputrilo trzeba przeznaczyć ok. 30 tys. zł. W tej kwocie zawiera się już jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci.
Niedziala
21.04.2019
Według franczyzodawcy Komputrilo zajęcia z programowania i informatyki to atrakcyjny biznes nawet w niewielkim mieście. Pod jednym warunkiem.
 

Komputrilo to sieć akademii komputerowych, oferująca zajęcia w zakresie informatyki i nauki programowania dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty dla dorosłych i seniorów. Oferta obejmuje m.in. programowanie z Minecraft dla dzieci, matematykę z programowaniem dla przedszkolaków, budowę stron WWW z grafiką. Placówki zarabiają też na organizacji urodzin i warsztatów letnich lub zimowych z Minecraft.
– O konieczności nauki programowania od najmłodszych lat dziś już nie trzeba nikogo przekonywać. Zawód programisty postrzegany jest jako jeden z najatrakcyjniejszych i najbardziej pożądanych na świecie – mówi Urszula Wiejak, właścicielka i dyrektorka Komputrilo. – Rozwój branży edukacyjnej, zwłaszcza w obszarze IT, jest bardzo dynamiczny. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie na zajęcia z szeroko pojętej informatyki i programowania. Przy jednej godzinie tygodniowo informatyki w szkole wiadomości i umiejętności dzieci i młodzieży w tym obszarze są niewystarczające i nie przystają do obecnego rynku pracy.

Komputrilo ma obecnie pięć jednostek własnych i sześć franczyzowych oraz partnerskich. Kandydatów na franczyzobiorców marka poszukuje praktycznie w każdej wielkości miejscowościach, nawet tych niewielkich. Oczywiście pod warunkiem, że są tam zbiorowiska potencjalnych klientów, czyli szkoły i przedszkola.

Aby otworzyć placówkę pod szyldem Komputrilo nie trzeba być informatykiem czy pedagogiem.
– Trzeba być natomiast dobrym menedżerem, który skompletuje odpowiedni zespół i który będzie miał czas osobiście dopilnować biznesu – podkreśla Urszula Wiejak. – Zapraszamy do współpracy także osoby, które prowadzą już inne działalności i chciałyby poszerzyć swoją ofertę.
Jeśli chcemy mieć stacjonarną placówkę, potrzebny jest lokal jedno- lub dwupokojowy, wielkości ok. 40 m2. Gdy natomiast zdecydujemy się na model prowadzenia zajęć u klientów, lokal nie jest nam niezbędny.
Franczyzodawca szacuje, że na początkową inwestycję trzeba przeznaczyć ok. 30 tys. zł. W tej kwocie zawiera się już jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci.
– Przekazujemy naszym licencjobiorcom know-how otwarcia i prowadzenia placówki. Zapewniamy szkolenia dla franczyzobiorców i ich pracowników, scenariusze zajęć, urodzin, warsztatów. Gwarantujemy wsparcie przy zakupie sprzętu, instalacji oprogramowania – wylicza Urszula Wiejak.

Według franczyzodawcy, zwrot z inwestycji powinien nastąpić w drugim roku działalności.


Zajęcia i urodziny / Oferta Komputrilo obejmuje m.in. programowanie z Minecraft dla dzieci, matematykę z programowaniem dla przedszkolaków, budowę stron WWW z grafiką.

POPULARNE NA FORUM

English First

Up

3 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2019
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018