Biznes przy komputerze

Budżet na start / Franczyzodawca szacuje, że na początkową inwestycję w placówkę Komputrilo trzeba przeznaczyć ok. 30 tys. zł. W tej kwocie zawiera się już jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci.
Niedziala
21.04.2019
Według franczyzodawcy Komputrilo zajęcia z programowania i informatyki to atrakcyjny biznes nawet w niewielkim mieście. Pod jednym warunkiem.
 

Komputrilo to sieć akademii komputerowych, oferująca zajęcia w zakresie informatyki i nauki programowania dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty dla dorosłych i seniorów. Oferta obejmuje m.in. programowanie z Minecraft dla dzieci, matematykę z programowaniem dla przedszkolaków, budowę stron WWW z grafiką. Placówki zarabiają też na organizacji urodzin i warsztatów letnich lub zimowych z Minecraft.
– O konieczności nauki programowania od najmłodszych lat dziś już nie trzeba nikogo przekonywać. Zawód programisty postrzegany jest jako jeden z najatrakcyjniejszych i najbardziej pożądanych na świecie – mówi Urszula Wiejak, właścicielka i dyrektorka Komputrilo. – Rozwój branży edukacyjnej, zwłaszcza w obszarze IT, jest bardzo dynamiczny. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie na zajęcia z szeroko pojętej informatyki i programowania. Przy jednej godzinie tygodniowo informatyki w szkole wiadomości i umiejętności dzieci i młodzieży w tym obszarze są niewystarczające i nie przystają do obecnego rynku pracy.

Komputrilo ma obecnie pięć jednostek własnych i sześć franczyzowych oraz partnerskich. Kandydatów na franczyzobiorców marka poszukuje praktycznie w każdej wielkości miejscowościach, nawet tych niewielkich. Oczywiście pod warunkiem, że są tam zbiorowiska potencjalnych klientów, czyli szkoły i przedszkola.

Aby otworzyć placówkę pod szyldem Komputrilo nie trzeba być informatykiem czy pedagogiem.
– Trzeba być natomiast dobrym menedżerem, który skompletuje odpowiedni zespół i który będzie miał czas osobiście dopilnować biznesu – podkreśla Urszula Wiejak. – Zapraszamy do współpracy także osoby, które prowadzą już inne działalności i chciałyby poszerzyć swoją ofertę.
Jeśli chcemy mieć stacjonarną placówkę, potrzebny jest lokal jedno- lub dwupokojowy, wielkości ok. 40 m2. Gdy natomiast zdecydujemy się na model prowadzenia zajęć u klientów, lokal nie jest nam niezbędny.
Franczyzodawca szacuje, że na początkową inwestycję trzeba przeznaczyć ok. 30 tys. zł. W tej kwocie zawiera się już jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci.
– Przekazujemy naszym licencjobiorcom know-how otwarcia i prowadzenia placówki. Zapewniamy szkolenia dla franczyzobiorców i ich pracowników, scenariusze zajęć, urodzin, warsztatów. Gwarantujemy wsparcie przy zakupie sprzętu, instalacji oprogramowania – wylicza Urszula Wiejak.

Według franczyzodawcy, zwrot z inwestycji powinien nastąpić w drugim roku działalności.


Zajęcia i urodziny / Oferta Komputrilo obejmuje m.in. programowanie z Minecraft dla dzieci, matematykę z programowaniem dla przedszkolaków, budowę stron WWW z grafiką.

POPULARNE NA FORUM

Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018