Z każdym rokiem coraz więcej / Sieć Greenpoint obecnie liczy ok. 90 sklepów własnych i ponad 50 franczyzowych.
Czwartek
27.06.2019
Franczyzodawca Greenpoint zwiększył zakres pomocy dla nowych franczyzobiorców. Na jakie wsparcie mogą liczyć?
 

Marka Greenpoint w 2019 roku skoncentrowała się na rozwoju tradycyjnych i internetowych kanałów sprzedaży. – Budowanie pozytywnych relacji z klientem i stałe umacnianie pozycji na rynku bez wielokanałowego podejścia do sprzedaży jest teraz niemożliwe. Tak jak inne marki, my również zauważyliśmy coraz większy wpływ ze sprzedaży internetowej. Aby sprostać silnej konkurencji i potrzebom coraz bardziej świadomym konsumentom, staramy się zachować równowagę między kanałem online i offline  mówi Tomasz Nowicki, specjalista ds. rozwoju sieci franczyzowej Greenpoint. Franczyzodawca zwraca uwagę, że choć branża odzieżowa jest wymagającym segmentem rynku, nie ma powodów do obaw. – Staramy się różnymi metodami wciąż podnosić obroty sklepów. Zauważyliśmy np. że ważnym czynnikiem jest wygląd salonów. W ciągu ostatniego roku kilka z naszych sklepów całkowicie odremontowaliśmy, co bardzo korzystnie wpłynęło na poprawę wyników sprzedaży – mówi Tomasz Nowicki. 

Sieć w minionym roku znacznie zwiększyła zakres pomocy nowym franczyzobiorcom. – Stosujemy szereg udogodnień, do każdego franczyzobiorcy podchodzimy indywidualnie. Udzielamy finansowego wsparcia przy zakupie wyposażeniu sklepu, udzielamy konkretnego wsparcia podczas procesu wyposażenia salonu oraz pomagamy w doborze odpowiednio wykwalifikowanych wykonawców – komentuje Nowicki. Franczyzodawca nie pobiera płaty wstępnej. Koszty inwestycji są naliczane indywidualnie. Wszystko zależy od wielkości lokalu i jego lokalizacji.

Franczyzodawca szuka partnerów w mniejszych miastach, ale nie wyklucza otwarcia nowych sklepów w aglomeracjach. – Przede wszystkim istotna jest dla nas lokalizacja. Inwestycja w biznes jest uzależniona właśnie od niej. Sklepy Greenpoint w większości znajdują się w miejscach o dużym przepływie klientów. Są to głównie galerie i ulice handlowe w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców. Lokal na sklep powinien mieć powierzchnię co najmniej 80 m2, układ prostokąta oraz jedną lub dwie witryny. Bardzo ważne jest również zatrudnienie odpowiedniego personelu – podkreśla Nowicki. 


Tomasz Nowicki, specjalista ds. rozwoju sieci franczyzowej Greenpoint / "Zauważyliśmy np. że ważnym czynnikiem jest wygląd salonów. W ciągu ostatniego roku kilka z naszych sklepów całkowicie odremontowaliśmy, co bardzo korzystnie wpłynęło na poprawę wyników sprzedaży".

POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

34 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Co mysliucie o tym w miescie 65 tyś mieszkancow? Mysle nad tym, bo to w miare proste lub mysle o jakiejs prostej gastronmii. Co polecacie?

88 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Po co jest to forum? Czlowiek zadaje normalne pytanie, a tu Pan Barabasz jakis samozwacznczy szeryf mody luksusowej po jednym wpisie stwierdza "nie masz zielonego pojecia" i w...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Okazja - outlet odzieżowy

Ostatni wpis z 2013, a data z tego roku? oc co tutaj chodzi? Ktos usunal ostatni wpis z: 29.05.2020 WTF?

43 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo- czy warto ?

Czy opłaca się współpraca na zasadzie franczyzy z moodo? Czy ktoś współpracuje i mógł by się podzielić opinią czy warto inwestować?

1 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć kto współpracuje z moodo na zasadach franczyzy ? Jaki jest koszt inwestycji, jak układa się współpraca i czy się opłaca

88 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020